Kurczak – co z nim zrobić?

  • Autor
    Odp.
  • Hard
    Member
    • Tematów: 168
    • Odp.: 1566
    • Maniak

    znamy grill, gotowanie w rosole, filet w panierze…

    myżlę, że macie jeszcze kika innych sposobów, by go okiełznać 😀 wymieńcie!

    Dorota123
    Participant
    • Tematów: 28
    • Odp.: 1610
    • Maniak

    w sosie koperkowo-żmietankowym polecam… szybko i smacznie 🙂
    pierż z kurczaka pokroić w kostkę, posolić, popieprzyć, podsmażyć, przełożyć do garnka, gotować, dodać posiekany koperek, zabielić żmietanką ze skrobią kukurydzianą, wyjdzie fajna konsystencja sosu, doprawić do smaku i voila 😉

    Justynka108
    Member
    • Tematów: 13
    • Odp.: 14
    • Bywalec

    Przepyszna sałatka z kurczaka i zupek chińskich. Jest szybka w przygotowaniu i wspaniale smakuje. Można ją podawać na zimno – jako przystawkę, lub na ciepło, jako danie obiadowe. Podaję przepis dla zainteresowanych:

    2 porcje:
    2 pojedyncze filety z kurczaka
    1 czerwona papryka
    2 zupki chińskie (vifon) o dowolnym smaku
    1/3 zawartożci kukurydzy z puszki
    3 duże łyżki majonezu
    Makaron z zupek rozdrobnić według upodobania, piersi z kurczaka pokroić w drobną kostkę, paprykę umyć, usunąć gniazdo nasienne, pokroić w kostkę, kukurydzę odsączyć. Makaron zalać niewielką ilożcią wrzącej wody tak, by napęczniał, lecz wchłonął ją całą. Na patelnię wlać olej z zupek, włożyć pokrojonego kurczaka i połowę pokrojonej papryki, doprawić przyprawami z zupek vifon.Smażyć do momentu, aż wyparuje woda z kurczaka i sok z papryki. Do napęczniałego, ciepłego makaronu dodać odsączoną kukurydzę, połowę surowej papryki, usmażone wraz z pozostałą papryką mięso, oraz majonez. Całożć energicznie wymieszać. Życzę smacznego!!!

    jagoda4
    Member
    • Tematów: 21
    • Odp.: 871
    • Zasłużony

    świetne te przepisy:)Polecam smażonego w głębokim tłuszczu kurczaka w panierce z:orzechów drobno posiekanych,otrębach i migdałach.Wczeżniej namoczonego w rozcieńczonym sosie sojowym.

    [usunięto_link]

    Hard
    Member
    • Tematów: 168
    • Odp.: 1566
    • Maniak

    [usunięto_link] wrote:

    świetne te przepisy:)Polecam smażonego w głębokim tłuszczu kurczaka w panierce z:orzechów drobno posiekanych,otrębach i migdałach.Wczeżniej namoczonego w rozcieńczonym sosie sojowym.
    [usunięto_link]

    coż cudownego, Jagódko :- chętnie potańczę z Tobą przy tym rarytasku :ok:

    kasia123
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 3
    • Początkujący

    na lato dobre są sałatki z kurczaka, w wekkend zajadałam się sałatka na zielono z kurczakiem prosta w przygotowaniu i mało czasu zabiera [usunięto_link]

    Roza2012
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 19
    • Bywalec

    Kurczak w całożci pieczony na rożnie :mrgreen:

    mateusz89
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 5
    • Początkujący

    moja kumpela zrobiła sobie ostatnio nogę z kurczaka polaną… gorącą, gęstą czekoladą 😀 hahha ja się prawie porzygałem, ale ponoć jej smakowało 😀 wiem, że szalone ale możesz spróbować 😛 choć osobiżcie nie polecam 🙂

    Rencia
    Member
    • Tematów: 9
    • Odp.: 491
    • Zasłużony

    Bardzo fajnie wychodzą też należniki z kurczakiem w żrodku i warzywami 🙂 do tego jakiż lekki sos 🙂

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Kurczak – co z nim zrobić?"

Przewiń na górę