• Autor
    Odp.
  • oleczka
    Member
    • Tematów: 12
    • Odp.: 114
    • Zapaleniec

    Jakie badania wykonuje lekarz sportowy ? bo chodze na tance (hip hop) i chcialabym wiedziec jakie robi badania 🙂 🙂 pozdro ;*

    macek10
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 244
    • Zapaleniec

    a co to za specjalizacja? chyba nawet nie ma takiej specjalizacji wiec nie wiem co robi chyba nic:P

    oleczka
    Member
    • Tematów: 12
    • Odp.: 114
    • Zapaleniec

    no jest lekarz sportowy dla osob ktore uprawiaj sport i on musi robic badania . ale nie wiem jakie ;]

    Twoja_Figura
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 84
    • Stały bywalec

    lekarz sportowy po prostu ma mieć szczególna pieczę nad sportowcami bo wie jak wyczynowy sport jest kontuzjogenny. Często są kliniki dla sportowców, tacy lekarze są specjalistami wysokiej klasy (choć wyjątki zawsze są) ale ich wiedza jest bardziej ukierunkowana na to iż mają do czynienia z osobami, których organizmy i ciała są poddawane większemu wysiłkowi fizycznemu ,znają się na dietach i prawidłowych nawykach żywnożciowych, także na suplementacji. Jeżli byż doznała kontuzji taki lekarz potrafi sprawniej poprowadzić Cię przez rehabilitację. Wiem co mówię, gdyż od najmłodszych lat mam do czynienia ze sportem więc znam różnice między między kontaktem z lekarzem pierwszego kontaktu a lekarzem dla sportowców. Szybka, fachowa diagnoza i pomoc w rehabilitacji. Gdyby nie klinika dla sportowców mój achilles byłby w opłakanym stanie. Gdy po kilku latach odnowiła się kontuzja i poszłam do „zwykłego” lekarza ten kazał mi przyłożyć alkacet, a jak się później okazało sprawa była poważna bo mógł się zerwać w każdej chwili o czym „zwykły” lekarz mnie nie poinformował. Dobrze, że miałam wczeżniejsze dożwiadczenia i zgłosiłam się do specjalisty. Także polecam lekarza sportowego gdy duzo tanczysz. Ale się rozpisałam…:)

    pozdrawiam

    oleczka
    Member
    • Tematów: 12
    • Odp.: 114
    • Zapaleniec

    ale to nie jest odp na moje pytanie ;] ja sie zapytalam jakie badania wykonuje . bo ktos tam mowił ze kregosłuo i cos tam jeszce sprawdza ale nie wiem co i chciabym sie dowiedziec:):p

    Twoja_Figura
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 84
    • Stały bywalec

    wiesz to nie jest specjalizacja wiec on nie robi jakież standardowych badan bo to nie okulista to zależy, nie da się tego konkretnie przewidzieć. Hmm poza tym na forum się rozmawia, a chyba było w temacie:).

    macek10
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 244
    • Zapaleniec

    ale co chcesz sobie sprawdzic? za sprawdzenie to sie płaci zadne badania nie sa za darmo jesli chce sie robic od tak sobie, jesli masz problemy z ukladem ruchu to idz do ortopedy on tez nie gorzej zna sie na kontuzjach od lekarza ds sportu.

    oleczka
    Member
    • Tematów: 12
    • Odp.: 114
    • Zapaleniec

    to wy chyba nigdy sportunei uprawialysmy ;] dobra niewazne jesl inie zancie odp na moje pytanie to ni episzcie ;p

    macek10
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 244
    • Zapaleniec

    ale zadajesz głupie pytania. Mamy napisac jakie badania wykonuje lekarz sportowy a sama wybierzesz ktore chcesz sobie zrobic ?Jesli masz problem z ukladem ruchu to zgłos sie do ortopedy, jesli z wydolnoscia to do pulmonologa lub kardiologa. Nie bardzo wem po co Ci ten lekarz sportowy. Dostep do takich lekarzy jest dosc ciezki wiec jesli chcesz pojsc na wizyte tylko zeby pojsc to watpie zeby Ci sie udalo musisz byc chyba zawodowym sportowcem bo wieksze osrodki sportowe maja pewnie takich lekarzy.

    oleczka
    Member
    • Tematów: 12
    • Odp.: 114
    • Zapaleniec

    chodzi o to ze kazdy kto trenuje sport powinein miec zgode lekarza sportowego ze nic mi nie jest nie mam zadnych problemow widac ze malo osob na tym wiecie uprawia sport tylko sie obijaja obiboki

    macek10
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 244
    • Zapaleniec

    😯 ja trenuje wiele sportow od zawsze a nigdy jakiekolwiek zaswiadczenie nie bylo mi potrzebne. Do czego ma byc to zaswiadczenie bo jak dla wlasnej satysfakcji to jak dla mnie to glupota.

    masazysta
    Member
    • Tematów: 22
    • Odp.: 56
    • Stały bywalec

    Lekarz sportowy, bada mocz, krew, serce w czasie wysiłku. oczy

    oleczka
    Member
    • Tematów: 12
    • Odp.: 114
    • Zapaleniec

    tzn ekg mocz i krew to juz cos innego a lekarz sportowy to chyba z tego co dzis sie dowiedzialam to kregosłup oczy stopy i cos tam jeszce ale nie wiem co jak myslicie co jeszce ?

    macek10
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 244
    • Zapaleniec

    kregoslup oczy stopy? to czym sie rozni lekarz sportowy od ortopedy i okulisty? Z tego co sie dowiadywalem lekarz sportowy zajmuje sie zawodnikami uprawiajacymi sporty wyczynowo sa oni koordynatorem zespołu specjalistow w osrodkach sportowych i nie zajmuja sie ludzmi z zewnatrz.

    oleczka
    Member
    • Tematów: 12
    • Odp.: 114
    • Zapaleniec

    boze nie tylko sa prywatni na tym swiecie on musi sprawdzic wszsytko czy nadajesz sie do uprawianai sportu. jeslinikt nie uprawia tu spotru to porsze zeby nei piosal glupich odpowiedzi

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " lekarz sportowy"

Przewiń na górę