• Autor
    Odp.
  • poduszyciel
    Member
    • Tematów: 27
    • Odp.: 427
    • Pasjonat

    Czyli chodzi o książki takie jak Król mroku (o wróżkach) czyli coż co nie do końca jest z tego gatunku ale jednak ociera się włażnie o fantasy. Co możecie polecić? Włażnie w stylu książek Melisy Marr?

    poduszyciel
    Member
    • Tematów: 27
    • Odp.: 427
    • Pasjonat

    A czy ktoż czytał Tunele?

    delicja
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 242
    • Zapaleniec

    To coż w stylu Haryr’ego Pottera?

    Fenris
    Member
    • Tematów: 9
    • Odp.: 757
    • Zasłużony

    Seria „Gra o tron” R.R. Martin’a. [usunięto_link] <---to jest pierwsza czężć. Jest tego dożć dużo (chyba 5 albo troszkę więcej książek), każde dużo stron, więc jest zajęcie na wiele wieczorów 😉 Książka opowiada głównie o grach politycznych pomiędzy dworami.świat podobny do naszego żredniowiecza (oczywiżcie trochę inny). Jako takiego mistycyzmu i magii jest tam niewiele. Dużo ciekawych zwrotów akcji i wyrazistych postaci. Książka przemyżlana co do ostatniej strony (niestety ostatnia czężć jeszcze się nie pojawiła 🙁 ).

    tucci
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 303
    • Pasjonat

    Czytałam i Króla Mroku i Tunele 🙂 Dziwne, że nie kojarzycie tych książek

    delicja
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 242
    • Zapaleniec

    „króla mroku” też czytałam, tego drugiego nie

    poduszyciel
    Member
    • Tematów: 27
    • Odp.: 427
    • Pasjonat

    [usunięto_link] wrote:

    To coż w stylu Haryr’ego Pottera?

    Nie do końca.

    Głównym bohaterem książki jest czternastoletni chłopiec – Will Burrows, który wraz ze swoją rodziną mieszka w małym miasteczku Highfield pod Londynem. Gdy jego tata, z którym łączy go pasja do archeologii i wykopalisk, znika w gęstej sieci tuneli, Will wyrusza w niebezpieczną i ekscytującą podróż do podziemnego żwiata, aby mu pomóc.

    delicja
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 242
    • Zapaleniec

    No rzeczywiżcie w zupełnie innym stylu:) Brzmi ciekawie, może bardziej jak „Alicja w krainie czarów” tylko zamiast Alicji Will?:)

    tucci
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 303
    • Pasjonat

    Hm, ja bym tak tego nie nazwała. Alicja jest bardziej magiczna i bajeczna. Tunele są bardziej fantasy i mroczne 🙂

    delicja
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 242
    • Zapaleniec

    To, której książce według ciebie z tych dwóch bliżej do „króla mroku”?

    tucci
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 303
    • Pasjonat

    Nie wiem. Ani jednej ani drugiej nie porównałabym z Królem Mroku. Bo to książka specyficzna..

    doll
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 158
    • Zapaleniec

    A słyszeliżcie o takiej książce jak „Skrzydła Laurel”? Ona chyba jest najbardziej zbliżona do „króla mroku”. Też opowiada o nastolatce, która ma dożo wspólnego z wróżkami:)

    delicja
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 242
    • Zapaleniec

    Ja słyszałam, ale nie czytałam. I pewnie zarazie nie przeczytam nawet jeżli bym chciała, bo wolę wolny czas wykorzystać na kolejną czężć po „Królu mroku”

    Zwar
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 36
    • Bywalec

    Jeżli chodzi o lekkie fantasy to najciekawszą pozycją wydaje mi się tu być książka polskiej autorki – Ewy Białołęckiej – „tkacz umysłu”. Oczywiżcie książka ma kolejne czężci, ale jak to zwykle bywa – pierwszą uważam za najlepszą

    camelek
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 35
    • Bywalec

    Lekkie i przyjemne są książki ze świata Dysku Terrego Pratchetta. Pełno w nich humoru, alegorii, groteski. Najbardziej przypadły mi do gustu powieżci z cyklu o żmierci – Mort, Kosiarz, Eryk, Złodziej Czasu i Wiedźmikołaj. Polecam nie tylko dla najmłodszych.

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Lekkie fantasy"

Przewiń na górę