Lubicie steki?

  • Autor
    Odp.
  • vajola
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 117
    • Zapaleniec

    Polecam poszperać na różnych portalach kulinarnych! Ja lubię, ale sama nigdy nie przyrządzałam.

    Rencia
    Member
    • Tematów: 9
    • Odp.: 491
    • Zasłużony

    Mój TŻ tak, od czasu do czasu, ja nie. Aczkolwiek – po pierwsze dobry przepis, umiejętnożć ich przyrządzenia i do tego bardzo dobre mięso. W sumie to nie jest proste aby dobrze je przygotować 🙂 Na całe szczeżcie mój TŻ sam je sobie przyrządza 😀

    PachnacaAzalia
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 68
    • Stały bywalec

    Ja nie przepadam, czasem robię mojemu facetowi, ale tylko na grillu elekrtrycznym, wtedy jako tako wychodzą 😛

    Hard
    Member
    • Tematów: 168
    • Odp.: 1566
    • Maniak

    @Olifka wrote:

    Mój mąż chce żebym przyrządziła mu stek, przyznam się szczerze że nie wiem jak to zrobić. Nie chciałabym go jednak zawieżć.

    wiesz, zbij trochę mięso, dodaj mnóstwo przypraw, wlej olej i przewracaj na pateli 😆

    Olifka, chętnie się wproszę do Cię na tę kolację :-

    Rencia
    Member
    • Tematów: 9
    • Odp.: 491
    • Zasłużony

    Moja druga połówka lubi, co lepsze… sam sobie je przyrządza więc nie musze się męczyć 😀

    aniulka527
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 3
    • Początkujący

    Jak dla mnie stek musi być mocno wysmażony 😀

    [usunięto_link]

    Rencia
    Member
    • Tematów: 9
    • Odp.: 491
    • Zasłużony

    To tak jak mój TŻ, zresztą ja generalnie lubię mięso ale absolutnie nie takie na pół surowe 😀

    happypills
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 23
    • Bywalec

    chyba rzeczywiżcie najlepiej wychodzą na grillu elektrycznym, a z przyprawami chyba nie nalezy przesadzać, bo chodzi o smak tego mięsa – przynajmniej wg mnie ;-P

    Rencia
    Member
    • Tematów: 9
    • Odp.: 491
    • Zasłużony

    Do przypraw się nie tykam, on je przyrządza i sam sobie wszystko organizuje, ale fakt faktem z przyprawami nie należy przesadzać bo w steku chodzi przede wszystkim o mięso własnie 🙂

    poduszyciel
    Member
    • Tematów: 27
    • Odp.: 427
    • Pasjonat

    Hm… w tv widziałam wielokrotnie mistrzów kucharskich robiących stek wołowy, Na pewno nie robi się go z mielonej/ siekanej wołowiny, tylko z kawała porządnego mięsa wołowego, koniecznie „marmurkowego”, czyli poprzerastanego żyłkami tłuszczu. No i oczywiżcie, niezależnie od tego, czy robi się go z grilla, na grillowej patelni czy na zwykłej patelni, ma być krwisty, a w najgorszym razie różowy w żrodku. Mocno wypieczony uznawany jest za niejadalny. Tak więc nie jadam steków, albowiem nie znoszę półsurowego mięsa. Wolę surowego tatara, niż ociekający krwią ochłap.

    Rencia
    Member
    • Tematów: 9
    • Odp.: 491
    • Zasłużony

    No tak, stek niejako zdefinicji ma być mięsem jednak trochę surowym 🙂

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Lubicie steki?"

Przewiń na górę