• Autor
    Odp.
  • magik
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 1
    • Początkujący

    😛 😆
    Przyznam szczerze,że dla mnie używanie fluidu,to czarna magia.
    Wydaje mi sie,żę nałożenie uwidacznia zmarszczki.
    A jakie cienie używać,żeby oko było większe(jestem blonynką nie farbowana
    a co najważniejsze-cena dostępna dla emerytki.
    Skąd te pytania w takim wieku wreszcie mam czas,żeby zająć sie sobą?

    tankian00
    Member
    • Tematów: 11
    • Odp.: 252
    • Zapaleniec

    jaki masz kolor oczu jeszcze powiedz:)

    Anika80
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 112
    • Zapaleniec

    Powinnaż używać pastelowych kolorów, ale efekt przydymionego oka w brązie też będzie Ci pasował. Jeżeli chcesz powiększyć oko , to czasem wystarczy dobra kredka lub eyeliner. Nie nakładaj za dużo fluidu pod oczy, to nie będą Ci się pokazywały zmarszczki.

    tankian00
    Member
    • Tematów: 11
    • Odp.: 252
    • Zapaleniec

    popieram kolory pastelowe i braz pasuja do kazdego oka… jesli chcesz to nie musisz malowac dolnej kreski, bez niej tez bedzie dobrze jesli tylko pociagniesz rzesy tuszem. Ewentualnie kredka:)

    charlize
    Member
    • Tematów: 18
    • Odp.: 271
    • Zapaleniec

    Myżlę, że w takim wieku trzeba postawić na rozżwietlenie oka. Jeżli nie używasz fluidu i źle się w nim czujesz to tego nie rób. Moja mama również nie używa, ale ma piękną cerę i naprawdę nie jest jej to potrzebne. W kwestii koloru cieni do powiek zgadzam się z koleżankami, że bardzo dobre byłyby pastelowe kolory. Delikatny róż (jest cała gama róży, nie wybieraj tych jaskrawych, tylko taki brudny róż), cielisty cień ale z drobinkami rozżwietlającymi (w inglocie mają całkiem fajne i nie takie drogie), złote kolory też będą bardzo ładnie wyglądały. Moim zdaniem powinnaż używać cieni perłowych, które mają w sobie błyszczące drobinki – tylko nie przesadź z nakładaną ilożcią, żeby się za bardzo nie żwieciły oczy, a jedynie żeby je rozżwietlić 🙂

    Neytiri
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 15
    • Bywalec

    Jeżeli żle się czujesz z fluide na twarzy to nie używaj go, bo będziesz się źle czuć. Na ogół fluidy mają lekko konsystencje i dobrze sie nakładają. Można zawsze spróbować aplikacji przy zastosowaniu gąbeczki. Tylko nie rozcierać, ale ugniatać tą gąbeczkę na twarzy.
    Oprócz tego zastosowanie czarnej kredki to podstawa, poniewąż kredką możemy wyciągną oko do góry co sprawi że oko nie będzie w zewnętrznym kąciku opadnięte tylko optycznie podniesione. Ciemny cień zastosować na zewnętrzny kącik oka, to tęż powiększy oko. Oczywiżcie należy też wytuszować rzęsy.

    Najważniejszym elementem makijażu oka kobiety dojrzałej jest zastosowanie bazy pod cienie 😀

    Neytiri
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 15
    • Bywalec

    Zapomniała jeszcze napisać, że nie wolno stosować cieni perłowych bo one uwydatniają zmarszczki. Dlatego stosować tylko matowe cienie. Ewentualnie jeżle Pani lubi jak się oko żwieci to zastosować pyłek, ale nie cienie perłowe.
    Jeszcze jedno kolor szminki czy pomadki powinno się dobierać do koloru zebów. Niestety w tym wieku zastosowanie szminki czerwonej niesamowićie uwydatnie żółte zęby – co nie wygląda dobrze.
    A więc zasada jest taka, im bardziej żółte zęby tym pomadka, szminka powinna być w kolorze cieplejszym.

    MissMalvinka
    Member
    • Tematów: 12
    • Odp.: 131
    • Zapaleniec

    Na „otwarcie” oka jest taka sztuczka. Trzeba wewnętrzną czężć dolnej powieki (nad dolnymi rzęsami) pomalować białą kredką do oczu. Działa super.

    bubblegum
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 80
    • Stały bywalec

    Albo namalować sobie czarnym eyelinerem kreski na górnej powiece. To też optycznie otwiera oko. Ewentualnie zrobić makijaż permanentny to oko zawsze będzie takie otwarte 😉
    A nakładanie fluidu… hm jak się go dobrze nałoży to wcale nie uwydatnia zmarszczek. Jeżli nawalisz taką grubą warstwę to owszem, a dodatkowo będziesz mieć paskudną maskę na twarzy

    znaczek
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 68
    • Stały bywalec

    Malowanie oczu to naprawdę trudna sztuka, dlatego podziwiam wizażystów, ze tak dobrze sobie z tym radzą, ale chyba jeszcze bardziej podziwiam linergistki – to jest dopiero precyzja. Taka pani musi mieć naprawdę dobre przygotowanie, żeby zrobić trwały makijaż, który będzie wyglądał naturalnie. Na permanentny.com poczytałam sobie co nieco na temat takiego szkolenia i ono naprawdę jest dokładne i nie dla wszystkich – zależy jakie ktoż ma zdolnożci,

    kasia-kosmetyczka
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 2
    • Początkujący

    Tak to bardzo ważne by mieć dobre przygotowanie. Zawsze miałam problem by siebie pomalowąć i strasznie tego unikałam bo makijaż wychodził mi koszmarnie 🙁 Koleżanka poleciła mi kurs wizażu z którego jestem bardzo zadowolona. Teraz mogę siebie malować i jeszcze w pracy mam dodatkowych klientów na makijaże. dziewczyny jeżli macie problem z makijażem lub szukacie nowego zawodu to polecam xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx mad makijażem permanentnym jeszcze się zastanawiam ale mam w planach się nauczyć 😀

    edit
    jakubek

    zuza.one
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 20
    • Bywalec

    Dobrym sposobem na powiększenie optyczne oka jest pomalowanie skóry pod linią dolną brwi białym lub bardzo jasnym cieniem. Poza tym tak jak pisał ktoż powyżej białą kredką dolną powiekę wewnątrz.

    Absolutnie nie powinnaż używać czarnej kredki do oczu ani linera bo to podkreżla zmarszczki więc ja raczej skupiłabym się nad fajnymi cieniami.

    Kolory pastelowe są jak najbardziej ok. Najlepiej zainwestuj w paletę cieni o naturalnych kolorach jak brązy czy szarożcie. zamiast czarnej kredki zawsze możesz podkreżlić oko nieco ciemniejszym cieniem. Jeżli zależy Ci na niskiej cenie polecam ciebie Marizy. Są bardzo tanie i fajnie się sprawdzają. Paleta zawiera cztery kolorki i jest z czego wybierać.

    Powodzenia w make-up’owych próbach 🙂

    delfina
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 86
    • Stały bywalec

    Ja ostatnio postanowilam zacząć większe eksperymenty z cieniami, wybrałam się do rossmana i w promocji kupiłam sobie zestaw… nie wiem, o czym myżlalam, kiedy wydawalo mi się, ze zestaw chyba 9 cieniu za 7zł może być dobry… dlatego szczerze odradzam serię lovely z tego co pamiętam, jesli kiedys przyszłoby wam do głowy połasić się na bardzo niską cenę…;);)

    niesiuleczek
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 3
    • Początkujący

    człowiek chce zobaczyć link,aby zobaczyć ten makijaż, a tu samie xxxxxxxxxx 🙁

    jakubek
    Keymaster
    • Tematów: 41
    • Odp.: 1043
    • Maniak

    od tego są możliwożci wklejania zdjęć czy też edycji zdjęć z możliwożcią wklejania ich na forum a nie linki do stron zew.

    Pozdrawiam
    Jakubek

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " malowanie oczu"

Przewiń na górę