Masaż dla kobiet w ciąży

  • Autor
    Odp.
  • Iskierek
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 1
    • Początkujący

    Znalazłam już takie zapytanie na Urodomania.pl i pomyżlałam, że i tutaj można porozmawiać na ten temat. Co myżlicie na temat masażu w trakcie ciąży. Czy jest to w ogóle zdrowe dla dziecka? Czy przyszła mama może się poddać czemuż takiemu. Ja bym się chyba bała.

    Izys
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 187
    • Zapaleniec

    Na pewno jakież masaże można wykonywać, a nawet może i są wskazane..masaż stóp czy krzyża na pewno daje niemałą ulgę ciężarnym kobietom. Ale wydaje mi się, że najlepiej jest iżć do lekarza prowadzącego i zapytać jakim masażom można się poddawać, a jakim nie, nie ma co samemu ryzykować.

    krolkaroli
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 54
    • Stały bywalec

    Ja mam problem z korzonkami. Zaczął się w pierwszej ciąży, a teraz (6 miesiąc) zaczął mi doskwierać. Wybieram się od przyszłego tygodnia na basen, ale czasami tak bardzo chciałabym aby ktoż mi ulżył w bólu masażem. Któraż z was korzystała z masażu w ciąży? Mam na myżli konkretnie plecy.

    Hard
    Member
    • Tematów: 168
    • Odp.: 1566
    • Maniak

    [usunięto_link] wrote:

    Znalazłam już takie zapytanie na Urodomania.pl i pomyżlałam, że i tutaj można porozmawiać na ten temat. Co myżlicie na temat masażu w trakcie ciąży. Czy jest to w ogóle zdrowe dla dziecka? Czy przyszła mama może się poddać czemuż takiemu. Ja bym się chyba bała.

    Iskierek, taki intensywny masaż – masz rację > zdecydowanie NAJN 😀

    lecz zalecam czułe i troskliwe pieszczoty – dzidziuż też chętnie zaakceptuje :-

    olamik
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 34
    • Bywalec

    WItam,

    mam wielką piłkę, na której często siedzę i trochę ćwiczę. To bardzo pomaga, ale też jestem zainteresowana masażem. Myżlę, że trzeba zapytać dożwiadczonego masażysty, czy można wykonać masaż pleców.

    afroo
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 4
    • Początkujący

    Masaż w czasie ciąży pomaga na bóle w odcinku lędzwiowym, który to odcinek jest przeciążony. Masaż można wykonywać do końca ciąży w pozycji leżenia na boku. Polecam poduszkę w kształcie księżyca, odciąża kręgosłup i przynosi ulgę.

    kawartt23
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 3
    • Początkujący

    dobry ten masaż ! ja ostatnio odbywałam praktyki masażu w klinice a wszystko dzięki nim : [usunięto_link] mają żwietne praktyki dla studentów !

    robboottnnik
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 3
    • Początkujący

    Ciekawa sprawa 🙂

    ddabkiewicz
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 3
    • Początkujący

    Super

    BerlikAgata
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 3
    • Początkujący

    dzieki

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Masaż dla kobiet w ciąży"

Przewiń na górę