masło? margaryna? chce żyć zdrowiej…

  • Autor
    Odp.
  • Rybka
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 42
    • Bywalec

    hej, pomożcie mi, bo ja nie potrafie sie rozeznac w tych calych zawilosciach, na zdrowotnych, zywieniowych stronkach, czym lepiej smarowac, zeby czuć sie lepiej, by być zdrowsza…i w ogole…dodatkowo, boje sie podwyzszonej zawartożci cholesterolu, tego złego, o ktorym tyle sie pisze…ale jak go nie przyjmować. u mnie w rodzinie wszyscy mieli zawsze podwyższony poziom cholesterolu, ciagle problemy z krazeniem itd…help wielka, pliiiiis[/list]

    zoska samoska
    Member
    • Tematów: 9
    • Odp.: 92
    • Zapaleniec

    oj, jesli boisz sie o poziom cholesterolu to masla nie polecam. margaryny juz predzej, uwodornienie nie oznacza, ze to produkt sztuczny, to prosty zabieg, zeby tluszcz roslinny mial stala konsystencje. a moze pomysl o benecolu? oni maja takie specjalnie margarynki, calkowicie mozna nimi zastapic maslo w diecie. benecol zawiera stanole, a to jedyny naturalnego pochodenia roslinny skladnik, ktory wplywa na obnizenie cholesterolu LDL. one sobie w organizmie konkuruja z cholesterolem, dzieki czemu ten nie odklada sie i nie powoduje miazdzycowych zmian. z tego co wiem, to podobne dzialanie ma to do statyn, ale statyny to juz medykament w dodatku powoduje uboczne jakies skutki.

    Angela123
    Member
    • Tematów: 9
    • Odp.: 71
    • Stały bywalec

    Hej,

    Zgadzam sie z przedmówcą, jesli walczymy z cholesterolem to konieczna jest walka z głowa czyli maragyny, ale nie każda – ja stosuję Benecol, którey mi polecił lekarz, więc on chyba sie na tym zna… 😀
    Ale Beneclo to nie tylko margaryna do smarowania, to równeiż jogurty… są na razie 2 smaki – truskawkowy i naturalny, są w takich małych opakowaniach, są to dzienne dawki.
    Skutecznie spozywasz albo jeden taki jogurcik lub 2,3 kromki posmarowane Benecolem….

    Ale do walki z cholesterolem to oczywiżcie jeszcze zmana trybu zycia i diety oczywiżcie…

    Rybka
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 42
    • Bywalec

    bardzo wam dziekuje za odpowiedzi!! bede musiala sprobowac tego benecolu do smarowania, bo zadnych lekow obnizajacych poziom cholesterolu teraz to nie mam zamiaru brac, po pierwsze nie jest chyba tak zle zeby sie faszerowac jakimis swinstwami, a po drugie zawsze jest zagrozenie skutkow ubocznych ,te leki na cholesterol to nie sa obojetne dla naszego organizmu niestety.

    kreska
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 12
    • Bywalec

    Witam. Wżród moich znajomych kilkoro stosuje dietę Kważniewskiego, opartą na tłuszczu. Nie mogłam tego zrozumieć, jak taka dieta może obniżyć zawartożć cholesterolu w organiźmie, ale jest to potwierdzony badaniami fakt. Jeżli problem z cholesterolem masz poważny, popytaj lekarza, może podpowie?

    zoska samoska
    Member
    • Tematów: 9
    • Odp.: 92
    • Zapaleniec

    lekarze jako profilaktyke zalecaja zastepowanie w miare mozliwoscie masla w codziennej diecie benecolem. nawet nieraz pacjentom sie proponuje pierw diete na benecolu, a dopiero pozniej ponowne badania na poziom cholesterolu, zamiast przepisywac bezmyslnie od razu leki.

    kreska
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 12
    • Bywalec

    Leki to prawdziwa ostatecznożć. Przynajmniej te sztuczne, oparte na chemii. Jestem po poważnej chorobie, ciężkiej operacji i działając w panicznym strachu o swoje zdrowie połykałam wielkie ilożci witamin, tzw. rożlinnych hormonów, naklejałam plastry, przyjmowałam zastrzyki… o efektach lepiej nie mówić. Rozchwiałam się i fizycznie i hormonalnie… Teraz mówię wszystkim tak jak moja poprzedniczka. Najważniejsza jest odpowiednia dieta, ustalona na dobrych, gruntownych badaniach. Strach pomyżleć co byłoby ze mną do dziż, gdybym nie zaczęła myżleć rozsądniej. A reklamy? Przemysł farmaceutyczny dzięki nim na pewno ma się dobrze, a my, ludzie najmniej się w tym układzie liczymy…[/url]

    Angela123
    Member
    • Tematów: 9
    • Odp.: 71
    • Stały bywalec

    włażnie – dokładnie tak. Nie ma co faszerować sie lekami, jaki to by nie był lek to zawsze są jakież skutki ubiczne, w przypadku diety czy benecolu – trudno znaleźć jakies złe skutki… 😀
    Banacol to równeiż te jogurty, a jogurty to chyba kazdy lubi, nie trzeba jednynie smarować, można tez pic… 😀

    kreska
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 12
    • Bywalec

    Nasza kobieca przemiana materii i nie tylko w dużej mierze zależy nie tylko od tego co jemy, ale także jakie zasady stosujemy w żywieniu. Bardzo pomogło mi pewne przestawienie np. piję przed i trochę po posiłku, nie w trakcie, drugie danie jem całe, ale najpierw ziemniaki z surówką, na końcu mięsko… kiedyż gniewałam się kiedy moje dzieci robiły tak z jakąż dziecięcą intuicją. Dziż widzę po sobie, że dzięki tym niewielkim zmianom wyraźnie udało mi się zeszczupleć.

    eta
    Member
    • Tematów: 49
    • Odp.: 1449
    • Maniak

    powiem wam ze moja mama zaczela jesc te jogurty, margaryne.. i powiem wam ze sie lepiej czuje wiec pewnie cos w tym jest 🙂

    kreska
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 12
    • Bywalec

    Całkiem bez tłuszczu żyć nie można. Na jednym ze szkoleń dowiedziałam się, że tłuszcz jest wrogiem nowotwora. Za to cukier jego najlepszym przyjacielem…

    zoska samoska
    Member
    • Tematów: 9
    • Odp.: 92
    • Zapaleniec

    wszytko dobre, co z umiarem…tluszcze, cukry i bialka, 3 podstawowe skladniki odzywcze…bez nich sie nie da zyc, ale wazna jest odpowiednia proporcja i rozsadek w spozywaniu;)

    kreska
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 12
    • Bywalec

    Z umiarem, owszem, wtedy, kiedy organizm jest w równowadze. Wtedy, kiedy funkcje organizmu są zaburzone, zmieniają się także potrzeby. Organizm sygnalizuje je już z poziomu komórki.Dzisiaj dobry lekarz czy tez homeopata stara się w celu zdiagnozoania schorzenia dokładnie ustalić, czy równowaga mineralna organizmu jest zachowana. czy też zawartożc któregoż ze składników odbiega od normy. Pewno, ze nie brakuje też niestety lekarzy niedbałych, którzy sypią ostrymi antybiotykami przy anginie ropnej. Wszystko ok, ale wtedy, gdy wczeżniej wykona wymaz i ustali antybiogram, i da antybiotyk, na który wykryta bakteria reaguje najmocniej. Jestem niestety ofiarą konowała, który leczył moje gardło metodą prób i błędów. Teraz włażnie dlatego wszystkich ostrzegam.

    farfalla
    Member
    • Tematów: 8
    • Odp.: 959
    • Zasłużony

    margaryna jest dla mnie za sztuzna. tylko masło. Zresztą także walory smakowe znacznie się różnią od siebie dlatego wolę osobiżcie masełko :):)

    zoska samoska
    Member
    • Tematów: 9
    • Odp.: 92
    • Zapaleniec

    no benecol jesli chodzi o smak, to nie smakuje jak maslo, nie oszukujmy, sie, ale spokojnie dorownuje w smaku tym zdecydowanie drozszym margarynom. ja np. zanim jeszcze zaczelam stosowac benecol, to i tak spozywalam margaryny, a nie maslo, poniewaz stanelam po tej wlasnie stronie konfliktu „maslo czy margaryna”. zdecydowanie za duzo w masle cholesterolu, no i na pamiec slabo robi, a teraz benecolkiem smaruje, choc tez nie zawsze, stosuje tylko tyle ile trzeba, zeby wyregulowac cholesterol, a tak to sobie maselko roslinne stosuje. jestem amatorka tego smaku, bo kojarzy mi sie, z moimi wyjazdami do babci, ona zawsze smarowala wlasnie maslem roslinnym. no i benecol tez jakos tak dziala na moja wspomnienia z pobytu u babci 🙂

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " masło? margaryna? chce żyć zdrowiej…"

Przewiń na górę