• Autor
    Odp.
  • lubuszanka87
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 84
    • Stały bywalec

    Witajcie.
    Moja przyjaciółka ma taki problem i postanowiłam, że może tutaj napiszę i któraż z Was mi pomoże.
    Chodzi o to, że mąż mojej przyjaciółki prowadzi własną firmę. Prowadził ją już przed ich żlubem, dlatego należy całkowicie do niego. Od kilku miesięcy ten mąż twierdzi, że firma przynosi tylko straty. Zaczęli naruszać swoje oszczędnożci, by tylko spłacać te długi itd.
    Jednak moja koleżanka zaczyna nabierać podejrzeń, czy faktycznie firma męża ma problemy, gdyż jak raz spotkała dobrego kolegę męża, to on nic nie wiedział o ich kłopotach finansowych. I ogólnie jakoż ten mąż tak bardzo się tym nie przejmuje.
    Może on ma kochankę na boku i na nią wydaje tyle pieniędzy? Albo odkłada pieniądze na boku, gdyz już myżli o rozwodzie?
    Trochę się martwię o moją przyjaciółkę. jest jeszcze młoda i szkoda, by zmarnowała sobie życie z takim oszustem. Musimy mieć jednak jakież dowody, by zobaczyć czy on faktycznie oszukuje.

    Wiecie może gdzie można znaleźć jakież informacje o kondycji finansowej przedsiębiorstw? Czy np. nie są zadłużone, jak wygląda ich płynnożć finansowa? Może wtedy uda nam się zobaczyć, jak jest naprawdę. Dziękuję za wszelkie rady!

    Kowal2
    Member
    • Tematów: 19
    • Odp.: 763
    • Zasłużony

    Wygląda jakbyż pisała o sobie 😉

    Faleczka
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 7
    • Początkujący

    Boziu, zupełnie jak u mojej siostry.. Ja to słyszę włażnie jej historię… Nie wie też, czy mąż ma kochankę, czy może uprawia jakiż hazard, jednakże pieniędzy nie przynosi, a niby dużo zarabia….? Dług na długu podobno…. Kolorowo to nie wygląda, nie powiem…. No, ale trzeba sobie jakoż radzić. Jakiż kolega poradził mojej siostrze skorzystać z jakiegoż Serwisu Prawo-Gospodarczego. Wiem, że to jest płatne, ale wyjątkowo, na krótki okres można skorzystać z dostępu próbnego, bezpłatnego. Tak chyba moja siostra zrobiła. Podobno ta platforma ma informacje i te z Krajowego Rejestru Sądowego i sprawozdania finansowe, i włażnie informacje o zadłużeniach. Sprawdź sobie, czy ta firma męża nie jest zadłużona, jeżli trwa to już włażnie jakiż czas, to te dane powinny być uaktualnione. A jeżli koleżanka jest młoda, to ja zawsze powtarzam, głowa do góry, chętny mądry facet się zawsze znajdzie. Może nie od razu, ale z czasem na pewno. Zwykle jak się nie szuka. To jest ten gorszy scenariusz. Ale może mężowi faktycznie nie układa się w firmie? Nie wiem, jaką mają sytuację, ale warto się zorientować, czy chachmęci, czy to poważna sprawa.

    izorek
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 43
    • Bywalec

    Fakt, podejrzane, że się nie przejmuje…

    A nie można jechać do księgowej i z nią porozmawiać? Albo pozaglądać do faktur? W końcu firma jest wspólna… (chyba, że podpisaliżcie jakąż intercyzę małżeńską?).

    Wszystko będzie jasne 😉

    Blue_Sky
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 10
    • Bywalec

    każdy radca prawny będzie w stanie Ci pomóc, wystarczy udać się po poradę co robić w takiej sytuacji, jeżli masz takie podejrzenia

    walkowiakstasia
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 3
    • Początkujący

    A moze poprosic meza by pokazal dokumenty?

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Mąż oszust?"

Przewiń na górę