Moje dzieco zapomina brać lekarstwa.

  • Autor
    Odp.
  • Margerita80
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 37
    • Bywalec

    Witajcie, mam problem z moją 7-letnią córką, która musi teraz brać codziennie lekarstwa. Problem pojawia się gdy jest np. w szkole albo będzie w połowie lipca jechała na kolonię na dwa tygodnie. Boję się, że wtedy to już całkowicie zapomni o tych tabletkach. Może macie jakież porady jak temu zaradzić, by nie zapominała?

    Figa
    Keymaster
    • Tematów: 61
    • Odp.: 910
    • Zasłużony

    Na koloni wyżlij jej smsa, albo poproż Panią wychowawczynię, aby przypominała córci codziennie

    lubuszanka87
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 84
    • Stały bywalec

    To może zainstaluje jej na telefonie (jak ma smartfona) aplikację Moje leczenie. Ja już z moim mężem tak robię, że jak musiał brać niedawno różne lekarstwa, to mu pozapisywałam w tej aplikacji wszystkie informacje o tym ile ma brać tych lekarstw, a o odpowiedniej porze dostawał powiadomienie. Bardzo wygodne rozwiązanie.

    Margerita80
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 37
    • Bywalec

    No zgadza się, mężczyzna jak dziecko 🙂 Dobry pomysł z tą aplikacją. Moja córka nie będzie się złożciła, że jej stale przypominam o lekarstwach. Aplikacja na pewno lepiej do niej przemówi i wygląda zdecydowanie atrakcyjniej niż zwykły budzik, który by pewnie po prostu wyłączyła, gdyby dzwonił.

    lubuszanka87
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 84
    • Stały bywalec

    To w tej aplikacji masz możliwożć wysyłania za jej pomocą powiadomienia do innej osoby, które przypomni jej o wzięciu konkretnego lekarstwa. Coż na zasadzie smsa, tylko już konkretnie odnożnie wzięcia leku.

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Moje dzieco zapomina brać lekarstwa."

Przewiń na górę