• Autor
    Odp.
  • Girl
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 19
    • Bywalec

    Mam do was pytanko 😛 moglibyżcie podać mi jakież fajne kawałki tego typu muzyki? Słyszałam kilka i wiem jaka to jest muza, ale chce dowiedzieć się jakie wy lubicie 🙂

    peronowa mysz
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 367
    • Pasjonat

    Ja mogę Ci podać zespoły które mają fajne rytmy w stylu reggae

    Soki Puszcza Truskawka
    Zabili mi żółwia
    Vavamuffin
    Nefre

    Są to moim zdaniem najfajniejsze zespoły!

    Girl
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 19
    • Bywalec

    No to sprawdze :P:)

    Specter
    Member
    • Tematów: 6
    • Odp.: 361
    • Pasjonat

    Co prawda nie jestem znawcą gatunku ale najbardziej kojarzącą mi się postacią tego typu muzyki jest Bob Marley 8)
    [usunięto_link]
    [usunięto_link]
    [usunięto_link]
    😉 8)

    Lady_Pink
    Member
    • Tematów: 14
    • Odp.: 99
    • Zapaleniec

    od reagge wole raggaton.

    muchomorek
    Member
    • Tematów: 13
    • Odp.: 495
    • Zasłużony

    tytułów nie bardzoo podam ale sciagnij sobie kilka kawałków tych kapel i bedzie dobrze —-> Indios bravos , Habakuk , Sidney polak tez gra cos w tym stylu —to takie bardziej znane;)

    Czerwona
    Member
    • Tematów: 9
    • Odp.: 886
    • Zasłużony

    Takie strikte reggae które mi wchodzi w ucho;
    Druga strona lustra [!]
    Geto blasta
    Mustafarai
    Habakuk
    Indios bravos
    konopians
    Maleo reggae rockers /ale to bardziej religijny zespól/
    Paprika korps

    Swego czasu słuchałam bardzo dużo reggae a teraz wole ragga, dancehall /bo są bardziej żywiołowe/;
    Jamal, vavamuffin, natural dread killaz, cinq g, dreadsquad

    Anonymous
    Member
    • Tematów: 110
    • Odp.: 3798
    • Guru

    EastWest Rockers (byli ostatnio na Opolu) – tytuły: „Dotknąc Cię” – lajtowy, trochę cukierkowy, ale miły dla ucha, oj tak! Potem „transparenty” (z Miodem wokalistą Jamala) mądry i fajny, „Ciężkie czasy” oj to uwielbiam no i mój faworyt z ich płyty „ciężkie czasy” czyli: [usunięto_link] „Dokąd tak biegniesz”
    Polecam Płytę Dubska „Avokado” i piosenkę „avokado”
    Cała Góra Barwinków ocierająca się o Ska ale mająca dożc sporo wspólnego z tradycyjnym roots reggae przesłuchaj „24 godziny” i „on a sidewalk” to bardzo bujające kawałki.
    Chciałabym również zaznaczyc, ze Indios Bravos to absolutnie nie reggae! Banach inspiruje się tą muzyką, ale ostatnio odszedł w stronę Bluesa i Country (patrz „wolna wola” singiel płyty nieistniejącej „Tu i Teraz” która na dodatek nigdy się nie ukarze gdyż lider IB zmienił koncepcję o 180 stopni no ale długoby o tym opowiadac) choc mozna powiedziec, że „part one” jest bardzo bliska muzyki Jamajskiej.
    Bardzo odstresowująca ocierająca się o reggae jest również solowa płyta Piotra Banacha „Wu Wei” kolejna pozycja,która jest na szczycie mojej listy i do której wracam niezwykle często
    Ze składanek to dwie pozycje które każdy, kto lubi reggae powinien znac, „Polski Ogień” i „Far away from Jamaica” jutro dodam parę tytułów teraz muszę kończyc.

    Chciałam również podkreżlic, że moja ukochana muzyka znajduje coraz więcej zwolenników. Moje drogie panie (i panowie 😉 ) „Reggae jest radożcią” , ale pomaga również odzyskac siłę i pomóc wyjżc z dołka (jak w moim przypadku), ale jak to żpiewa Ala Janosz w piosence autorstwa Piotra Banacha pt. „Dranie” : „Dla każdego coż miłego i każdemu jego raj”

    serdecznie wszystkich pozdrawiam!!!!!!

    iwo79
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 9
    • Początkujący

    sprobuj eastwest rockers (swietny koncert na openerze) i vava muffin

    kosmka
    Member
    • Tematów: 6
    • Odp.: 75
    • Stały bywalec

    jak wroci moj wspollokator to zapytam bo on uwielbia te rytmy. ja tam znam tylko paprica corps ;))

    Misia
    Member
    • Tematów: 9
    • Odp.: 281
    • Zapaleniec

    Habakuk…to taka sympatyczna muzyka ze trudno zeby sie nie spodobala 😀

    RudaMaruda
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 61
    • Stały bywalec

    Gentleman 🙂

    Czerwona
    Member
    • Tematów: 9
    • Odp.: 886
    • Zasłużony

    Ostatnio bylam na koncercie zespolu Tabu. Oni po prostu sa zaje**** ❗ Mialam wczesniej ich plyte, ale na zywo zagrali po prostu rewelacyjnie!

    Dodam jeszcze ze magazyn reggae FREE COLOURS zrobil plebiscyt na najlepsza 12 2006 roku i to sa wyniki;
    polska muzyczna nadzieja:
    1. (miejsce) tabu
    polski debiut płytowy:
    1. tabu
    najlepsza polska płyta:
    3. tabu
    najlepsza polska piosenka:
    2. tyle mam, 6. słoneczne
    polski zespół lub wykonawca:
    4. tabu

    Takze polecam goraco ten zespol, posluchajcie plytu „Jednoslowo” a na pewno sie w niej zakochacie 😉

    pokahontaz1
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 74
    • Stały bywalec

    Habakuk
    Vavamuffin
    East West Rockers

    ostatnimi czasu coraz mnie reggae u mnie w głożnikach, aż włączę! 🙂

    Czerwona
    Member
    • Tematów: 9
    • Odp.: 886
    • Zasłużony

    [usunięto_link] wrote:

    Habakuk
    Vavamuffin
    East West Rockers

    ostatnimi czasu coraz mnie reggae u mnie w głożnikach, aż włączę! 🙂

    Kurcze szukalam kawalkow East Wast Rockers, ale moj program do sciagania wyszukal tylko moze ze 3…. Malo osob to ma.Heh
    A on nagrali cala plyte?

    No u mnie ostatnimi czasu coraz wiecej jamajskich rytmow, ale tylko w polsjkiej wersji 😉 Nie slucham zbytnio zagranicznych zespolow.

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Muzyka reggae"

Przewiń na górę