• Autor
    Odp.
  • asqua
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 3
    • Początkujący

    zgodnie z tą logiką nie mogłabyż również wyjżć latem na słońce…

    Jasne. zgadzam się. W Polsce to ryzykowne ze względu na moc lamp. Sama się nie odważyłam (wtedy nie znałam jeszcze tych wszystkich „za”, bo gdybym je znała, to za zgodą lekarza bym poszła). W Holandii solarium w ciąży propagują i bynajmniej nie dlatego, że mają gdzież dobro dziecka, a wręcz przeciwnie.

    Poza tym lekarze zalecają czasami solarium nawet w ciąży kobietom z niektórymi problememi skórnymi (np. AZS)

    a tak na marginesie… takie małe lekko podupadłe solarium może okazać się lepsze (czytaj bezpieczniejsze) niż te reklamowane „z nowymi lampami”, bo to włażnie słabe lampy i dłuższe opalanie jest bardziej naturalne i bezpieczne… Już tu zresztą ktoż o tym pisał 🙂

    Katrisia
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 7
    • Początkujący

    Solarium nie jest niezdrowe o ile roztropnie z niego korzystamy. Słońce niby jest szkodliwe ale mozna zauwazyć jego brak w zimie gdy mamy osłabione, rozdwajające sie paznokcie, szybciej przetłuszczajace się włosy i więcej krosteczek na buzi, plecach i dekoldzie przez noszenie grubych ubrań,pod którymi chcąc niechcąc się pocimy. A więc potrzebujemy tych promieni. Ja chodze na solarium tak raz na miesiąc na 7 minut i lepiej się przez to czuję 😉

    mrowka
    Member
    • Tematów: 50
    • Odp.: 764
    • Zasłużony

    oj nie nie, solarium jest bardzo niezdrowe od normalnegosłonca ono powoduje raka skory- czytaj solarium, nie zgodze sie ze solarium nie jest niezdrowe jezeli z niego dobrze korzystamy, moja siostra pisala na ten temat prace

    alexiss1
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 27
    • Bywalec

    JA BYM NA POCZĄTEK POSZŁA NA 7 MINUT POTEM NA 10 KILKA RAZY A JAK JUŻ BYM NABRAŁA KOLORKU TO BYM SOBIE ZWIĘKSZYŁA DO 15 MIN. 8)

    mrowka
    Member
    • Tematów: 50
    • Odp.: 764
    • Zasłużony

    kobieto na 15 minutek to przeciez wyszlabys jako rak

    lateksowa
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 184
    • Zapaleniec

    Solarka jest zła! Ale jeżli już to mniej niż 10 minut!

    alexis86
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 4
    • Początkujący

    Zależy jaką masz karnację. Im ciemniejszą, tym możesz dłużej, chociaż bez przesady. Wydaje mi się, że na 10 minut będzie w sam raz. Zresztą wszystko też zależy od lamp w solarium.Wiadomo, że im mocniejsze lampy tym krócej powinno się opalać. pozdrawiam

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " na ile minutek??"

Przewiń na górę