Nadwaga a ciąża

  • Autor
    Odp.
  • asiulka1985
    Member
    • Tematów: 33
    • Odp.: 204
    • Zapaleniec

    Witam
    Coraz czężciej zastanawiam się nad powiększeniem rodziny, niemam jeszcze dzieci. Mój problem polega na tym, że jest mnie trochę za dużo i z tym wiążą się moje obawy. Czy powinnam wziąć się ostro w garżć i schudnąć a dopiero potem zacząć myżleć o dziecku czy to wcale nie zaszkodzi ani mnie ani mojemu dziecku jeżeli postaram się o dziecko bez schudnięcia. Macie może jakież dożwiadczenie w tym temacie? A może ktoż z waszych znajomych miała podobny dylemat? Proszę o rady i opinie. Z góry dziękuję.

    mala mi
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 97
    • Zapaleniec

    Mnie sie wydaje ze to nie ma wiekszego znaczenia dla dziecka czy Ty masz nadwage czy nie , możesz spokojnie starac się o dzidziusia. Jesli chodzi o to czy Tobie ciąża może „zaszkodzić” to zdecydowanie nie -ale powinnaż tez udać się do lekarza aby zrobic podstawowe badania i wykluczyć jakies choroby które moga byc zwiazane z nadwagą. Jesli ich nie masz to bądz spokojna. Tylko w czasie ciąży powinnaż już zadbać o odpowiednie i wartożciowe żywienie, bo wtedy karmisz nie tylko siebie ale i dziecko 🙂

    desideriimarginis
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 12
    • Bywalec

    Przy prawidłowej wadze fizjologicznej, przyrost masy ciała w czasie ciąży wynosi żrednio 11 – 13 kg. Kobiety z niedowagą masy ciała sprzed ciąży powinny przytyć więcej natomiast kobiety z nadwagą powinny znacznie bardziej kontrolować przyrost wagi. Poniższy wykres ilustruje przyrost wagi ciała kobiety w całym okresie ciąży

    Waga w ciąży – idealny przyrost*

    13 – 15 tydzień 3 x 250g = 750g
    16 – 18 tydzień 3 x 300g = 900g
    19 – 22 tydzień 4 x 350g = 1400g
    23 – 24 tydzień 2 x 400g = 800g
    25 – 26 tydzień 2 x 450g = 900g
    27 – 38 tydzień 12 x 500g = 6000g
    39 tydzień 1 x 250g = 250g
    całożciowy przyrost 11000g
    źródło: twoja-ciaza.com.pl

    Nie powinnaż się przejmować, jeżłi jest Cię trochę za dużo. Ale z tymi badaniami to dobry pomysł, lepiej wszystko sprawdzić, żeby dzidzia była zdrowa 🙂

    Kowal2
    Member
    • Tematów: 19
    • Odp.: 763
    • Zasłużony

    Temat stary,ale nie piszcie głupot. Najpierw należy wyrównać masę ciała. Poza tym, po wszystkim jak by wyglądała, jak piłka? Nie należy też objadać się bez opamiętania. A rady chripsy zamiast chipsów czy suszone owoce to za przeproszeniem nie ma nic wspólnego z żywieniem podczas ciąży 😉

    barrbarra
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 25
    • Bywalec

    „Czy powinnam wziąć się ostro w garżć i schudnąć a dopiero potem zacząć myżleć o dziecku czy to wcale nie zaszkodzi ani mnie ani mojemu dziecku jeżeli postaram się o dziecko bez schudnięcia.”
    Pomyżl jak Twoje ciało zareaguje na ciągłe zmiany – najpierw schudnięcie, później dodatkowe kilogramy i po porodzie znowu dbanie o linię. Ja bym nie patrzyła w ogóle na figurę przy zastanawianiu się nad dzieckiem. Nie wszystkie kobiety muszą w ciąży widocznie przytyć, ale nie przewidzisz, jak Twoje ciało zareaguje na burzę hormonów.

    Temat założyłaż ponad rok temu. Czy do tej pory Twoje obawy zniknęły? W sumie najlepiej będzie porozmawiać o tym z ginekologiem.

    „A rady chripsy zamiast chipsów czy suszone owoce to za przeproszeniem nie ma nic wspólnego z żywieniem podczas ciąży”
    Niby mają, ale przez te 9 miesięcy i okres karmienia i tak jest wystarczająco dużo wyrzeczeń. Ja nie potrafię sobie odmówić słodyczy 🙂

    happymamma
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 3
    • Początkujący

    hej;] temat jest mi bliżej znany dlatego chciałabym podzielić się z Wami moimi spostrzeżeniami. Przed ciążą również zastanawiałam się nad tym czy powinnam sie odchudzić, czy moja nadwaga nie zaszkodzi ciąży. Rozmawiałam o tym z moim lekarzem który kategorycznie zabronił mi odchudzania, które wiąrzę sie również z pewnymi ubytkami, jak np niedobór witamin które w trakcie ciązy dla dziecka sa bardzo wazne. Dlatego zamiast się odchudzac warto zwrócić uwagę na to co się je, zamienić fast foody na zdrowe jedzenie, zeby zapewnic dziecku to czego potrzebuje najbardziej. Musisz po prostu pozbyc sie swoich złych nawyków. I pamietaj, że w ciąży je sie dla dwojga a nie za dwóch! Tutaj masz link pod którym mozesz znaleźć wiele ciekawych informacji dotyczących Twojego problemu
    mamazone.pl/artykuly/bede-mama/ciaza/odzywianie-w-ciazy/2010/nadwaga-w-ciazy.aspx

    pozdrawiam i życze powodzenia;]

    Cebula
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 84
    • Stały bywalec

    Ja co prawda problemów z nadwagą nie mam, ale szczerze mówiąc obawiam się że w czasie ciąży to mogę stać się wielorybem – chodzi o to, że ja jak mam ochotę na czekoladę, to ją zjadam, nie mam na tyle silnej woli, a z tego co się orientuję to w czasie ciąży to chętki na różne rzeczy są dożć częste :/
    A odchudzanie przed ciążą to rzeczywiżcie nienajlepszy pomysł – po 1sze włażnie witaminy których się pozbywamy, ale trzeba też pamiętać że tłuszcz magazynuje wszelkie toksyny – metabolity leków, czężć toksyn z papierosów, unnych używek, no i innej chemii z którą stykamy się na codzień. Więc „podtrucie” organizmu tymi toksynami przed ciążą to chyba rzeczywiżcie kiepski pomysł

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Nadwaga a ciąża"

Przewiń na górę