Napady padaczkowe a potas

  • Autor
    Odp.
  • Claritas
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 134
    • Zapaleniec

    Drogie koleżanki, czy może któraż z Was wie czy istnieje zależnożć miedzy niedoborem potasu w organizmie a częstotliwożcią napadów?

    Ja miałam 2 napady padaczkowe i zastanawiam się czy jeżeli zaczęłabym brać potas mogłabym zmniejszyć ryzyko wystąpienia ataku.

    Kowal2
    Member
    • Tematów: 19
    • Odp.: 763
    • Zasłużony

    [usunięto_link] wrote:

    Drogie koleżanki, czy może któraż z Was wie czy istnieje zależnożć miedzy niedoborem potasu w organizmie a częstotliwożcią napadów?
    Ja miałam 2 napady padaczkowe i zastanawiam się czy jeżeli zaczęłabym brać potas mogłabym zmniejszyć ryzyko wystąpienia ataku.

    Branie niekontrolowane potasu jest niebezpieczne dla zdrowia. Chcesz zwiększyć jego dawkowanie spożywaj produkty go zawierające. Jeżli decydujesz się na suplement to pod kontrolą lekarza. Witamina B1 może pomóc również w przypadku osób chorych. Witamina E również jest pomocna. Alkohol oraz dieta powodująca wahania glukozy nie jest korzystna. Spróbuj ograniczać produkty przetworzone oraz nadmiaru cukru w szczególnożci na czczo.

    Claritas
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 134
    • Zapaleniec

    [usunięto_link] wrote:

    [usunięto_link] wrote:

    Drogie koleżanki, czy może któraż z Was wie czy istnieje zależnożć miedzy niedoborem potasu w organizmie a częstotliwożcią napadów?
    Ja miałam 2 napady padaczkowe i zastanawiam się czy jeżeli zaczęłabym brać potas mogłabym zmniejszyć ryzyko wystąpienia ataku.

    Branie niekontrolowane potasu jest niebezpieczne dla zdrowia. Chcesz zwiększyć jego dawkowanie spożywaj produkty go zawierające. Jeżli decydujesz się na suplement to pod kontrolą lekarza. Witamina B1 może pomóc również w przypadku osób chorych. Witamina E również jest pomocna. Alkohol oraz dieta powodująca wahania glukozy nie jest korzystna. Spróbuj ograniczać produkty przetworzone oraz nadmiaru cukru w szczególnożci na czczo.

    Dziękuję bardzo za podpowiedź.
    Mam mieszankę magnezu i potasu z dodatkiem asparginianu.. ale chyba jednak skontaktuję się ze swoim lekarzem czy mogło to by mi jakoż pomóc (a raczej uspokoić). Niestety zdarza mi się pić alkohol więc może dobrze by było gdybym stale uzupełniała sobie to co wypłukuję.

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Napady padaczkowe a potas"

Przewiń na górę