Nie boicie się hormonów?

  • Autor
    Odp.
  • Jozia
    Member
    • Tematów: 19
    • Odp.: 1181
    • Maniak

    Wiem, że sporo z Was bierze już hormony od kilku lat. Słyszałam gdzież, że w pewnym momecie należy zrobić przerwe, bo to groźne dla zdrowia/przyszłego potomstwa. Jak się do tego ustosunkujecie? Robicie przerwy?

    Chcę wiedzieć, bo sama jestem troszkę przewrażliwiona i boje się chorób w stylu zakrzepica. Łącznie biorę hormony jakież 1,5 roku. z przerwami. Od lipca stosuję plastry i zastanawiam się, czy nie należy zrobić przerwy.

    eta
    Member
    • Tematów: 49
    • Odp.: 1449
    • Maniak

    już nie trzeba robić przerwy jeżli jesteż pod stała opieka ginekologa i robisz badania okresowe 🙂
    jak skończysz brać tab. to po około 3 miesiącach możesz starać się o dziecko 🙂

    AniaainA
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 7
    • Początkujący

    zgadzam się z Etą. Jeżli ginekolog ma na Ciebie oko nic Ci się nie stanie. Według mnie dziecko…jego pojawienie się na żwiecie powinno być bardzo dobrze przemyżlane przez obojga partnerów…wiec jak się zdecydujecie to odstawiasz tabletki i po 3-4 miesiącach żmiało możecie starać się o bobaska:)Wiem też, że są na rynku jakież tabletki(witaminki -coż w tym stylu) które możesz łykać razem z tymi antykoncepcyjnymi, wtedy ponoć szybciej można zajżć w ciążę po odstawieniu hormonów 🙂

    pozdrawiam 🙂

    Jozia
    Member
    • Tematów: 19
    • Odp.: 1181
    • Maniak

    Gin skierował mnie na badanie Alatu i Aspatu. To wystarczy? 😕

    parvati
    Member
    • Tematów: 47
    • Odp.: 4641
    • Guru

    dla zdrowia przyszlego potomstwa? owszem, jesli przyszle potomstwo zdecyduje sie na hormonalna antykoncepcje.

    jesli zas chodzi o moje zdrowie…owszem, zdaje sobie sprawe z tego, ze hormonalna antykoncepcja jest jednym wielkim eksperymentem na kobietach. jednak…bez przesady. co roku mam w porzadku wyniki, zadnych problemow, stala kontrola ginekologa…nie spedza mi to zatem specjalnie snu z powiek.

    Jozia
    Member
    • Tematów: 19
    • Odp.: 1181
    • Maniak

    Dla mojego zdrowia lub dla przyszłego potomstwa.

    parvati
    Member
    • Tematów: 47
    • Odp.: 4641
    • Guru

    @Józia wrote:

    Dla mojego zdrowia lub dla przyszłego potomstwa.

    w jaki sposob to, ze bierzesz hormony ma miec wplyw na twoje potomstwo? niezbyt dobrze chyba rozumujesz:))

    Jozia
    Member
    • Tematów: 19
    • Odp.: 1181
    • Maniak

    no wydawało mi się, że mogą być jakież komplikacje podczas ciąży, lub w ogóle ciężko będzie mi zajżć w ciążę.

    parvati
    Member
    • Tematów: 47
    • Odp.: 4641
    • Guru

    byc moze bardziej „biologicznego” podejscia do fizjologi nabierzesz dopiero na studiach, ale dziwi mnie, ze osoba studiujaca medycyne nie pojmuje pewnych zjawisk i procesow szerzej niz przecietna licealista…

    decydujac sie na dziecko, przerywa sie branie hormonow. zatem: przestaja miec one wplyw na twoj organizm. o wplyw hormonow na plod musialabys sie martwic gdyby zdarzylo ci sie zajsc w ciaze podczas stosowania antykoncepcji.

    owszem, czesto slyszy sie teksty „nie moze zajsc w ciaze, bo brala piguly” albo co gorsze „poronila, bo brala piguly”. ale z punktu widzenia nauki jest to bzdura. nie mozna bowiem sprawdzic, czy gdyby dana kobieta nie brala hormonow, to sytuacja wygladalaby inaczej.

    Jozia
    Member
    • Tematów: 19
    • Odp.: 1181
    • Maniak

    I o to mi włażnie chodziło. Nie zdawałam sobie z tego sprawy.
    Też liczyłam w sumie, że już od początku studiów zaczne nabierać dożwiadczenia związanego z moim przyszłym zawodem, ale mam teraz tak nudne i dziwne rzeczy, że zastanawiam się do czego mi się to przyda w przyszłożci 😀

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Nie boicie się hormonów?"

Przewiń na górę