• Autor
    Odp.
  • jk-1984
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 4
    • Początkujący

    Nieżmiałożć – jak z tym walczycie, a może pokonaliżcie nieżmiałożć?

    jk-1984
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 4
    • Początkujący

    Jestem nieżmiała od dziecka, z wiekiem nieżmiałożć troche się zmniejszyła ale wciąż jest.
    Zawsze miałam problemy w nawiązaniu kontaktów, brakowało mi znajomych, przyjaciół,
    najgorzej było w szkole.

    jk-1984
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 4
    • Początkujący

    Warto zajrzeć na stronę forum:
    [usunięto_link]

    seterka
    Member
    • Tematów: 7
    • Odp.: 108
    • Zapaleniec

    U mnie jest posrodku, ale dziewczyna moze być nieżmiała, gorzej jak facet jest, bo w naszej kulturze to nie jest dobrze przyjmowane 🙁

    Mandaryn
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 7
    • Początkujący

    Nie ma czegoż jakiego jak nieżmiałożć, do każdej kobiety dotrze odpowiedni facet, a do faceta odpowiednia kobieta. Wystarczy poczuć, że to jest to i wszystko samo się poukłada. Czasem nie słowa, a naprawdę drobne gesty budują silne uczucie.

    Jeniffer
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 83
    • Stały bywalec

    odkąd pamietam byłam nie żmiała, aż mnie skręcało jak miałam cos zrobić gdzież coż załatwić, dopiero ten stan odszedł w zapomnienie gdy wyszłam za mąż i zaczeły sie problemy, dzieci , rodzina, byłam zmuszona do walki i to było najlepsze lekarstwo na nieżmiałożć 😆
    teraz jak to wspominam to się użmiecham a to tylko wystarczy więcej wiary w siebie i po mału sie z tego wyjdzie 🙂

    1977dominika
    Member
    • Tematów: 4
    • Odp.: 51
    • Stały bywalec

    Nieżmiałożć z czegoż musi wynikać, to nie jest tak że się wzięła znikąd. Praca psychoterapeutyczna działa najlepiej na tego typu problemy. Ja np. korzystałam z psychodramy. SUPER SPRAWA!

    Intro
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 241
    • Zapaleniec

    Bywa, że nieżmiałożć jest mylona z uosobieniem introwertycznym (którego jestem dumnym przedstawicielem 8) ), lecz chyba znacznie czężciej idą one w parze. Ja jestem nieżmiały odkąd pamiętam, ale od jakiegoż czasu staram się to zmienić dla samego siebie, i widzę już pozytywne efekty 🙂 Nie wątpię jednak że całkowicie nieżmiałożci pozbyć się nie da…

    selene33
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 5
    • Początkujący

    [usunięto_link] wrote:

    Nie ma czegoż jakiego jak nieżmiałożć, do każdej kobiety dotrze odpowiedni facet, a do faceta odpowiednia kobieta. Wystarczy poczuć, że to jest to i wszystko samo się poukłada. Czasem nie słowa, a naprawdę drobne gesty budują silne uczucie.

    Haha, dobrze powiedziane, ciekawe tylko czy tak jest na prawdę? 😀

    Fusun
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 27
    • Bywalec

    Ja nie wiem czy jestem nieżmiała, czy odwrotnie. Czasem poznaję kogoż [niezależnie od płci] i z marszu czuję, czy się dogadam z tą osobą, czy nie. Czasem od razu czuję, że możemy gadać o wszystkim, a z kolei z inną osobą idzie ciężko, pod górkę. Jak to mówią „musi trafić swój na swego” 😉

    jagoda4
    Member
    • Tematów: 21
    • Odp.: 871
    • Zasłużony

    Nieżmiałożć chyba wynika z niskiej samooceny wobec innych.Trzeba najpierw dowartożciować się w domu niestety zanim spróbuje się wyjżć do ludzi.
    Popatrzeć na innych niedoskonałożci:)
    Małymi kroczkami i nie zrażać się ze za pierwszym razem nie wyjdzie:)

    143
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 8
    • Początkujący

    Ciężko jest walczyć z nieżmiałożcią/ z niską samooceną, kiedy własna rodzina nigdy nie docenia, nie chwali, nie interesuje się…

    azja85
    Participant
    • Tematów: 5
    • Odp.: 85
    • Stały bywalec

    [usunięto_link] wrote:

    Nieżmiałożć – jak z tym walczycie, a może pokonaliżcie nieżmiałożć?

    z tą przypadłożcią nie da się walczyć

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Nieżmiałożć"

Przewiń na górę