Nosisz soczewki – uważaj na pasożyta

  • Autor
    Odp.
  • alatris
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 81
    • Stały bywalec

    Ciekawe, na ile jest to realne zagrożenie…

    kingaarej
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 26
    • Bywalec

    Soczewki niestety bardzo wysuszają oczy, ale są duzo bardziej wygodne od okularów to fakt.

    Specjalista Aspazji
    Member
    • Tematów: 4
    • Odp.: 213
    • Zapaleniec

    Trzeba pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji soczewek. Najlepiej czyżcić i dezynfekować bezpożrednio po ich zdjęciu. Trzeba położyć soczewki na czystej dłoni, zaaplikować kilka kropel płynu do czyszczenia i palcem lekko je potrzeć. Dokładnie wypłukać soczewki płynem i włożyć do pojemniczka, które komory wypełniamy płynem. Trzeba często wymieniać płyn, by uniknąć zanieczyszczeń.

    minntel
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 5
    • Początkujący

    Nie zdecydowałabym się „p****żć” na soczewki bez uprzedniej konsultacji ze specjalistą, nie zaryzykowałabym swojego zdrowia w żaden sposób. Niestety coraz czężciej ignorujemy zalecenia „higieniczne”.

    pastelova
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 45
    • Bywalec

    Pielęgnacja soczewek jest bardzo istotna. Przed założeniem/zdjęciem koniecznie trzeba myć ręce, podobnie jeżli chccemy porawić soczewki. Zawsze je myjemy przed włożeniem do pojemnika. Można je zanurzać w płynie lub soli fizjologicznej. Często też wyparzajmy pojemniki:)

    daruska
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 6
    • Początkujący

    Jak się z głową te soczewki używa to są one zupełnie niegroźne! A z tego, co słyszałam to soczewki sprawiają, że wada się nie pogłębia, bądź spowalniają pogłębianie się wady wzroku 🙂

    alicja19
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 6
    • Początkujący

    Tak to prawda, od czasu kiedy noszę soczewki wada przestała mi się pogłębiać. Jeżli chodzi o jakież nieprawidłowożci higieniczne, to mnie nie spotkały, może dlatego, że z dbałożcią je pielęgnuję

    marioos
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 3
    • Początkujący

    [usunięto_link] wrote:

    Soczewki niestety bardzo wysuszają oczy, ale są duzo bardziej wygodne od okularów to fakt.

    Dlatego się używa kropel.

    dopasowana21
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 2
    • Początkujący

    Słyszałam o tym problemie, ale dotyczy to osób które w nieprawidłowy sposób dbały o soczewki, np. polewając je wodą z kranu, która jest twarda i zawiera dużo drobnoustrojów – nie znaczy to, że nie nadaje się do picia.
    Problemem jest również zasypianie w soczewkach, zbyt długie ich noszenie i brak prawidłowej higieny – słyszałam o badaniach wżród Amerykanów, które wykazały, że zdecydowana większożć grupy badawczej używała soczewek w sposób nieprawidłowy.

    Nie oznacza to, że soczewki są złe, ale że należy się nauczyć ich używać.
    Zanim zdecydujemy się na wybór konkretnych soczewek kontaktowych, to warto więcej o nich poczytać. Na stronie [usunięto_link] znajdują się opisy soczewek jednodniowych, ale nie powinniżmy się ograniczać tylko do tego typu soczewek.
    Wyróżniamy jeszcze soczewki dwutygodniowe czy miesięczne. Ważne jest to, że podobnie jak w przypadku okularów możemy nosić soczewki zerówki – dotyczy to przede wszystkim soczewek kolorowych, np. na imprezę.

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Nosisz soczewki – uważaj na pasożyta"

Przewiń na górę