Nowe odkrycie wierzycie w to??!!

  • Autor
    Odp.
  • hostessa
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 653
    • Zasłużony

    W internecie pojawiły się informacje, że grupa naukowców odkryła sowę, której żwiecą w nocy oczy??? Czy myżlicie, że to prawda Podaję link do strony anglojęzycznej [usunięto_link]

    lasica
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 35
    • Bywalec

    Sowa, jaka jest, kazdy widzi 😉

    Fenris
    Member
    • Tematów: 9
    • Odp.: 757
    • Zasłużony

    Fajna sówka 🙂 Ale co takiego niesamowitego w żwiecących oczach:>

    hostessa
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 653
    • Zasłużony

    no włażnie ta sowa wcale taka zwyczajna nie jest chyba że ty taką widziałaż na żywo hehe 😉 dla mnie to niesamowite bo nie znam zwierzęcia którego oczy by tak mocno żwieciły jak latarki!!

    hostessa
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 653
    • Zasłużony

    szczerze mówiąc nie wiem, ale być może sedno sprawy leży w budowie oka tej sowy?? bo mi się nie wydaje żeby to było tylko odbite żwiatło

    plasko_buta
    Member
    • Tematów: 4
    • Odp.: 58
    • Stały bywalec

    nie moge otworzyc linka 🙁 moze sowie potrzebne sa latarki i sobie takie wyksztalcila w toku ewolucji..eh..czego to sowy nie wymysla 🙂

    hostessa
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 653
    • Zasłużony

    znalazłam linka [usunięto_link] filmik króciutki więc można szybko obejrzeć …tam doskonale widać jej wzrok natężenie żwiatła z jej oczu jest niesamowite plasko_buta mam nadzieję że uda ci się obejrzeć 😀

    hostessa
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 653
    • Zasłużony

    fajny prawda 😀 mnie też się podoba nie mogłam oczu oderwać od tej sowy 😯 chyba mnie tez sparaliżowało jak tą sarenkę hihihi… te filmiki na youtube są dobre bo krótsze najlepsze sceny 😀

    pollyanja
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 26
    • Bywalec

    Interesujące, obejrzałam kilka razy i zastanawiam się na ile to jest prawdziwe 😉

    Dorota123
    Participant
    • Tematów: 28
    • Odp.: 1610
    • Maniak

    przydałaby mi się taka w domu, bo nigdy nie mogę znaleźć latarki, a tak to tylko: „sówka, do nogi” i mam żwiatło 😉 ciekawe czy energooszczędna jest 😉

    hostessa
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 653
    • Zasłużony

    no sówka marzenie… pollyanja ja tez oglądałam to wielokrotnie i się zastanawiam bo na kawał czy fotomontaż to mi nie wygląda…

    hostessa
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 653
    • Zasłużony

    w dzień? a to dobre pytanie, bo wiem, że w nocy budowa oka pomaga w akomodacji i lepszym zbieraniu bodźców w ciemnożci ale w dzień hmm… no i mechanizm żwiecących oczu myżlicie że to żwiatło odbite?

    hostessa
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 653
    • Zasłużony

    no włażnie mnie tez się nie wydaje że to est żwiatło odbite to niby skąd ma mieć źrodło tej energii? Ja też czekam na dalsze nowożci o sowie podobno mają być w maju widziałaż na tej stronie z filmem?

    tiffany
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 85
    • Stały bywalec

    No nie wiem. Dla mnie to jest raczej odbite żwiatło od oczu, które przybrało na kliszy akurat taką formę lub zwykła żciema. Latarki w oczach przecież by jej nie pomagały w polowaniu, bo byłoby ją widać na kilometr. 😕 Amerykanie to sobie lubią czasem takie durnoty wymyżlać, bo sami nawet Australii na mapie nie zaznaczą. 🙄

    hostessa
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 653
    • Zasłużony

    no tak Amerykanie bystrzakami nie są 😉 ale nie powinnyżmy też tak generalizować to tak jakby wszyscy Polacy byli pijakami 😉
    a co do sowy to podobno to żwiatło pomaga im w polowaniu w ten sposób że paraliżuje zwierzęta tak jak żwiatła samochodu paraliżują zwierzęta na drodze

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Nowe odkrycie wierzycie w to??!!"

Przewiń na górę