• Autor
    Odp.
  • kika75
    Member
    • Tematów: 15
    • Odp.: 21
    • Bywalec

    stosuje tonik matujący z mary cohr gdyż mam cerę mieszaną pomaga mi w regulacji wydzielania sebum a jakich wy używacie toników lub może macie inny sposób na oczyszczanie twarzy?????

    wiolvika
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 19
    • Bywalec

    Ja co wieczór używam mleczka i toniku, ale także podczas kąpieli żelu do mycia twarzy takiego delikatnego hypoalergicznego Flosleku, aby mnie potem nie piekła nie żciągała skóra twarzy- a tak naprawdę czuję że mam czystą twarz gdy zakończę demakijaż włażnie umyciem twarzy dobrym żelem. Peelingów nie używam- żel to się dla mnie kończy. Bywam czasem u kosmetyczki- wtedy czuję że porządnie oczyżci mi twarz 🙂

    Mimbla
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 9
    • Początkujący

    Ja używam zestawu kosmetyków DCL specjalnie skomponowanego dla osób, które od lat walczą z trądzikiem i nie mają efektów. Najpierw żel, zmywam wodą, następnie nakładam żel nawilżający na dzień, a na noc inny krem z tej serii. Kupiłam u dermatologa.

    Specjalista Aspazji
    Member
    • Tematów: 4
    • Odp.: 213
    • Zapaleniec

    W celu oczyszczenia twarzy stawiam na złuszczanie kwasami, np. glikolowym w wysokim stężeniu, pirogronowym, mlekowym czy salicylowym, czy też mikrodermabrazję.

    Rzesy-Sklep_pl
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 143
    • Zapaleniec

    A co w przypadku jeżeli ktoż ma wrażliwą cerę,czy wtedy również można używać do oczyszczania twarzy wspomniane przez ciebie kwasy? Prosimy o więcej szczegółów:)

    Rebecca05
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 4
    • Początkujący

    Ja używam peelingów enzymatycznych, bo mam wrażliwą cerę

    kala48
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 11
    • Bywalec

    Niestety często kosmetyki nie pomagają w pełni. Od czasu do czasu warto się wybrać do kosmetyczki na oczyszczenie twarzy.

    Kokai_pl
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 130
    • Zapaleniec

    To też fakt,a szczególnie polecany jest zabieg mikrodermabrazji kiedy to decydujemy się na profesjonalne oczyszczanie. Oczywiżcie zabieg ten należy powtarzać kilka razy,ale przyznaję ze jest skuteczny.

    aladrag
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 1
    • Początkujący

    Też polecam kwasy – dla wrażliwych cer najlepsze są toniki z niskimi stężeniami kwasów salicylowego, mmigdałowego czy glikolowego. Można zrobić samemu – wystarczy kwas i woda demineralizowana albo hydrolat. Oczywiżcie można dodać dużo więcej jeżli chcemy jakiż dodatkowych włażciwożci naszego toniku.

    Monika746
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 5
    • Początkujący

    Ja używam żelu do mycia twarzy dla skóry wrazliwej. Przy tym stosuje go gąbką zeby skóre dokladnie oczyscic.

    Rzesy-Sklep_pl
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 143
    • Zapaleniec

    Tak też włażnie myżlałam,do wrażliwej skóry,cery- kwasy nie będą dobrym rozwiązaniem i o wiele lepiej użyć czy to wspomnianego żelu czy toniku,które zapewnią nam lepszy efekt.

    elizaca
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 27
    • Bywalec

    ja przy wrażliwej cerze nie używam żadnych mocno oczyszczających żeli, bo po prostu wtedy mam tam mocno podrażnioną cerę, że szok…:(

    KatarzynaG
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 10
    • Bywalec

    2 razy w tygodniu dobry peeling, tonik z kwasem salicylowym i mycie łagodnym żelem i szczoteczką do twarzy.

    claudia_m
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 6
    • Początkujący

    Najlepszym sposób zabieg z użyciem kwasów owocowych, co do peelingów polecam enzymatyczne, chociaż przeznaczone są do cery wrażliwej to dużo lepsze rozwiązanie, niż peelingi mechaniczne, które podrażniają skórę i roznoszą bakterie…

    mburza89
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 5
    • Początkujący

    Osoboscie stosuje mleczko do demakijazu firmy gaernier nastepnie tonik i krem nawilzajacy.

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " oczyszczanie twarzy"

Przewiń na górę