• Autor
    Odp.
  • Mesalka
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 86
    • Stały bywalec

    czy ktoż z was wie coż o odczulaniu? mam uczulenie na pyłki i słyszałam że jest jakaż trwała metoda pozbawienia się go.

    julia2007
    Member
    • Tematów: 13
    • Odp.: 264
    • Zapaleniec

    ja chodzę na odczulanie od marca, jestem uczulona na roztocza. jak na razie malo mi pomaga, wciaz musze codziennie brac tabletki, ale lekarka mówi, że po polroku można będzie spróbować je odstawić. Tylko to metoda dla cierpliwych – odczula sie w ciagu 3-5 lat, pierwsze półroku są najgorsze – zastrzyki co 7-14 dni.

    Orinutka
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 19
    • Bywalec

    Odczulałam się prawie 20 lat, trzeba tu być systematycznym i słuchać lekarza,ale wiem ,że warto.

    Mogę normalnie funkcjonować,a inhalator mam tylko ” w razie awarii”.
    Uprawiam wszystkie sporty na jakie mam ochotę.
    Było uciążliwe , jak co 2 tygodnie musiałam chodzić na wizyty,przez długi czas.Wszelkie wyjazdy musiałam dopasowywać do terminów wizyt u lekarza i… w kółko te zastrzyki……Zdrowie jest najważniejsze,jak jest o.k. wtedy można robić wszystko!

    Nadia00
    Member
    • Tematów: 4
    • Odp.: 28
    • Bywalec

    a ja bylam uczulona na pylki, straszne to bylo przez 7 lat, odczulanie nie pomoglo ale pomogly mi wizyty u bioenergoterapeuty i mam spokój juz jakies 5 lat:)

    Enigma
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 10
    • Bywalec

    Temat jest już co prawda stary, ale żeby nie otwierać nowego, napiszę tutaj kilka słów o mojej historii z odczulaniem, być może kogoż zainteresuje lub komuż pomoże:

    Jak miałam 19 lat trafiłam do alergologa (w poszukiwaniu przyczyny występującego u mnie z dużą częstotliwożcią silnego bólu głowy, zawrotów, które przykuwały mnie do łóżka na cały dzień, a czasami kończyły się nawet utratami przytomnożci), wykryto u mnie alergię na roztocza żyjące w kurzu. Usłyszałam, że mam się pozbyć z domu, firanek, zasłonek, rożlin, mebli tapicerowanych i… kota!. Nawet sobie nie wyobrażałam, że mogłabym oddać komuż mojego kota, miał wtedy 2 lata, był już z nami zżyty, my z nim. Poza tym pomyżlałam „co mi dadzą sterylne warunki w domu, jeżli chodzę do szkoły, gdzie, nie ukrywajmy’ najczyżciej nie jest? a potem na studia i do pracy – tam też nikt nie będzie się o to troszczył”. Zdecydowałam się na odczulanie lekiem Phostal. Trwało 3,5 roku, najpierw co tydzień, potem co 2, 3 i 4 jeździłam na zastrzyki w ramię. Po niektórych nie mogłam nawet podnieżć ręki do góry, tak bolało. Przemęczyłam się, ale pomogło. Dolegliwożci znacznie się zmniejszyły. Bóle głowy nie są już tak silne, zazwyczaj lekkie, ale przechodzą po np. Apapie, a o utratach przytomnożci już zapomniałam. Natomiast kotek jest ze mną już 10 lat i ma się dobrze 🙂

    justyna2609
    Member
    • Tematów: 4
    • Odp.: 22
    • Bywalec

    bylam odczulana przez 5 lat… nic nie pomoglo.

    Enigma
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 10
    • Bywalec

    To jest niestety kwestia indywidualna – zależy od organizmu, dobrania leku… Gdyby moje 3,5-letnie odczulanie nie przyniosło skutku, też bym pewnie zwątpiła i nie miała ochoty na kolejną próbę (np. z innym lekiem).

    lasiczka
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 130
    • Zapaleniec

    ja mam alergie skorna, takze porazka totalna. zyje z nia od lat i nie zanosi sie na poprawe. nigdy nie probowalam odczulania ale jak ptatrze na siebie to szczerze watpie czy takie dzialania cos by mi pomogly

    julia2007
    Member
    • Tematów: 13
    • Odp.: 264
    • Zapaleniec

    ostatni raz pisalam o odczulaniu w 2007 roku. teraz z perspektywy czasu moge napisac, ze odczulanie mi pomoglo – teraz chodze raz na 5 tygodni, ale jak zaczelam sie odczulac, ani razu nie mialam zapalenia zatok. extra. i nie musze brac tabletek na alergie codziennie

    melisa1
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 6
    • Początkujący

    Odczulałam się jakiż czas temu biorezonansem w Krakowie w firmie Biopol.
    Jest duża poprawa. Oni to robią dożc fachowo, próbowałam wczeżniej gdzie indziej ale miałam wrażenie ze mnie kobieta naciągała. Ważne jest kto robi test
    alergiczny, bo od niego zależy całe odczulanie. Nie mam już problemów z alergią. Nie wiem jak to dokładnie działa , ale jest skuteczne.

    majsterkowiczka
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 9
    • Początkujący

    odczulam sie od 3 lat

    kiedys myslalam, ze dostane 1 zastrzyk i spokoj na reszte zycia 🙂

    ale w praktyce: 5 lat odczulania, w kazdym roku kilkanascie zastrzykow i spokoj na 10-15 lat

    koteczka1
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 20
    • Bywalec

    odczulam sie jakimis kulkami.. nie pamietam juz co to za metoda , kulki pod komputer podlaczone,
    chodzilam do bioenergoterapeuty
    troszke zmniejszylo objawy
    bralam szczepionke doustna – malo pomoglo
    dopiero zastezyki brane przez kilka lat daly efekt

    sangria
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 4
    • Początkujący

    przechodze 3 rok odczulania

    kiedys myslala, ze dostaje 1 zastrzyk i spokoj na cale zycie – a w praktyce 5 lat zastrzykow (kilkanascie rocznie) i spokoj na … 10-15 lat 😀

    jagoda4
    Member
    • Tematów: 21
    • Odp.: 871
    • Zasłużony

    Ja już chyba też pisałam o odczulaniu.Teraz mam trzy lata przerwy,ale byłam odczulana od lutego,bo mam alergię na pyłki,w tym wczesnych drzew.Miałam po trzech latach odczulania spokój.
    Ponoć trzeba zmieniać szczepionki.

    [usunięto_link]

    Stachursky1910
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 5
    • Początkujący

    Ja odczulam się od 4 lat. Pierwsze 2 lata sezonowo (co tydzień zastrzyk w zimę), a teraz calorocznie (zastrzyk co poltora miesiąca przez cały rok).

    Polecam całoroczne !

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Odczulanie"

Przewiń na górę