Oddział integracyjny dla dzieci z autyzmem w Krakowie

  • Autor
    Odp.
  • carooo
    Member
    • Tematów: 19
    • Odp.: 156
    • Zapaleniec

    Czy znacie jakież oddziały integracyjne dla dzieci z autyzmem w Krakowie? Po wpisaniu w necie wyskakuje mi włażciwie tylko jeden, a cała reszta to tylko i wyłącznie przedszkola integracyjne.
    Orientujecie się może coż więcej w tym temacie?

    Brzoskwinia
    Member
    • Tematów: 8
    • Odp.: 46
    • Stały bywalec

    Oddział integracyjny? A to jest jakaż różnica między oddziałem a przedszkolem? Ja bym na Twoim miejscu skupiła się po prostu na przedszkolach.

    carooo
    Member
    • Tematów: 19
    • Odp.: 156
    • Zapaleniec

    Tzn oddział a przedszkole to jednak trochę co innego 😉
    Podstawową różnicą jest to, że taki oddział integracyjny jest dla dzieci wysoko funkcjonujących, które w terapii poczyniły już pewne postępy. Do tego w takim oddziale integracyjnym jest około 4 dzieci z autyzmem i 6 dzieci zdrowych. Dzięki temu grupy są małe, kameralne co stwarza tym dzieciom lepsze warunki. W przedszkolu integracyjnym nie ma szans na takie warunki i do tego na dobrą terapię.

    Ja póki co, w Krakowie znalazłam taki oddział integracyjny Promitis. Dlatego dopytuję czy ktoż zna ten oddział bądź jeszcze jakież inne żeby móc porównać sobie co te placówki dokładnie proponują.

    TaMara8
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 4
    • Początkujący

    hm, ciekawy temat. szczerze mówiąc nie słyszałam o takich oddziałach. ja jestem jedynie zorientowana w temacie przedszkoli integracyjnych i przedszkoli terapeutycznych. możesz napisać więcej na ten temat?

    carooo
    Member
    • Tematów: 19
    • Odp.: 156
    • Zapaleniec

    Generalnie nie bardzo wiem co pisać więcej, bo nie wiem co Cię interesuje. Zresztą sama dopiero zgłębiam temat 😉 Póki co bazuje na tym co przeczytałam u nich na stronie [usunięto_link]
    Poczytaj sobie, bo tam jest sporo informacji. Z tego co widzę, to chyba nie ma w Krakowie więcej takich miejsc, dlatego planuję wybrać się do promitis po weekendzie i porozmawiać z dyrekcją.

    No chyba, że ktoż coż jeszcze podrzuci. Kto się orientuje jeszcze w temacie?

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Oddział integracyjny dla dzieci z autyzmem w Krakowie"

Przewiń na górę