odzywki na przyrost masy i bialka czyli o co chodzi???

  • Autor
    Odp.
  • oka021
    Member
    • Tematów: 4
    • Odp.: 327
    • Pasjonat

    mam takie pytanko, moj chlopak jest dosc szczuply i nie za duzy ( jakies 173 cm i 60 kg) wpadl na pomysl ze bedzie chodzil na silownie i bral bialko i cos na przyrost masy nie mam o tym zielonego pojecia i trovhe mnie to martwi…:( niby to sa odzywki prosto ze sklepu kulturystycznego ale jednak moze wiecie czy takie odzywki maja wplyw negatywny na organizm? jakies dziwne wypryski, bo tak slyszalam albo jakis wplyw na jego podniecenie w trakcie stosunku. wiecie cos wiecej?

    z gory dzieki 🙂

    bartek_p7
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 35
    • Bywalec

    nie masz sie co martwic. jesli bedzie bral z glowa i bez sterydow to powinno byc wsio okej.

    Specter
    Member
    • Tematów: 6
    • Odp.: 361
    • Pasjonat

    Achh nie musisz się niczego obawiać. Żaden towar spożywczy, który jest sprzedawany w legalnym handlu nie może być szkodliwy. Nie może być szkodliwa żelatyna, proszek do ciasta jak również nie mogą być szkodliwe odżywki i suplementy. (niech tylko chłopak sprawdzi datę ważnożci i zaopatrzy się w odżywkę w profesjonalnym sklepie).
    Jedynymi skutkami ubocznymi jakie mogą się pojawić po pierwszym zażyciu odżywek białkowych to wzdęcia i gazy 😉 Ale występuje to naprawdę sporadycznie i w większożci przypadków spowodowane jest to lekkim uczuleniem na mleko (z którym miesza się odżywkę). Ze swojego dożwiadczenia mogę Ci powiedzieć że odżywek nie należy się obawiać, ponadto (dobre odżywki) zawierają komplet witamin – więc skutki ich zażywania mogą być tylko pozytywne.
    Pozdrawiam 8)

    bartek_p7
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 35
    • Bywalec

    Oprocz wzdec i gazow jak powiedzial Specter jeszcze moze Go gonic do toalety z rozwolnienia 😉

    mythbuster
    Member
    • Tematów: 8
    • Odp.: 227
    • Zapaleniec

    [usunięto_link] wrote:

    Achh nie musisz się niczego obawiać. Żaden towar spożywczy, który jest sprzedawany w legalnym handlu nie może być szkodliwy.

    Większożc towarów w legalnym handlu jest szkodliwych: od cukru po bułki…

    A co do odżywek… Jak nie zacznie ćwiczyć to nic mu po odżywkach, chyba że ma wstręt do jedzenia to łatwiej mu wypić jakież białko, ale i tak bez ćwiczeń to lipa.

    ANIMAL
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 3
    • Początkujący

    białko to białko niech kupi gainera do tego białko na noc gainer rano tak ma troche mało masy…niech sie skupi na diecie pierw a poznij niech mysli o odzywkach..

    Spokojnie Odzywki nie sa szkodliwe 😉

    ATLECI.PL
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 40
    • Bywalec

    Tak o sobie odzywek sie nie spozywa.
    Na samym poczatku trzeba ulozyc diete i wedle jej brakow dobrac odpowiednie preparaty, ktore ja uzupelnia.

    kaktoos
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 7
    • Początkujący

    Przejdzie mu, do tego trzeba duzo zapalu i jeszcze wiecej wytrwalosci. Te mikstury sa tak ochydne ze po tygodniu nawet z klamerka na nosie ciezko to przelknac. Troche to kwestia kompleksow, niech chodzi najpierw pol roku na silownie bez stosowania odzywek i jak wytrwa to moze cos zaczac myslec. Narazie prawdopodobnie nie wie nawet jak wykonac poprawnie ruch sztanga… Niestety na silowni gdzie trenuja naprawde wielcy faceci wychowani na sterydach presja jest ogromna zeby przerzucac coraz wiecej ciezaru i gonic innych.. Im dojrzalszy facet tym mniej temu ulega

    ATLECI.PL
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 40
    • Bywalec

    Nie rozumiem… Jezeli odzywki sa suplementem diety, wiec i jej czescia to po co je stosowac po pol roku treningow. Odpowiednia dieta jest kluczem do sukcesu, a jezeli bedzie mial w niej braki to musi ja uzupelnic odzywka w postaci gainera, bulka, carbo, bialka… kompleks witaminowo- minaralny rowniez niezbedny, jak i mozna pomyslec o jakis dobrych aminokwasach.

    kaktoos
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 7
    • Początkujący

    a ja rozumiem Was obu… Tylko ze jako nowy adept trenowania na silowni bedzie chcial zaczac jak najlepiej i pozadnie, nie bedzie zadnej zabawy w ukladanie i stosowanie diety tylko to co uslyszy na silowni…

    Obaj wiemy co tam uslyszy i do czego beda namawiac tzw. znawcy.
    Jak nie bedzie chcial mocniejszych „preparatow” to beda zalecaz chocby odzywki itd itp…
    Wiec niech poprostu pochodzi z pol roku, bo wiecej nie wytrzyma,
    a jak wytrzyma to pomysli powazniej, narazie niech tylko skupi sie na treningu… bo prawdopodobnie sztangi nie potrafi dobrze zlapac…

    ATLECI.PL
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 40
    • Bywalec

    Owszem musi sie nauczyc poprawnej techniki. Sa specjalne atlasy cwiczen. Przygode z silownia zaczyna sie od treningu ogolnorozwojowego tzw. ACT, aby przyzwyczaic organizm do wysilku. W tym sporcie nie ma nic na szybko i jest to sport jedynie dla cierpliwych i wytrwalych.
    Odpowiednia dieta to 70% sukcesu, wiec lepiej niech czyta i zacznie jesc jak nalezy, a jak bedzie mial problemy to zapraszam na moje forum i pomoge we wszystkim.

    pzdr.

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " odzywki na przyrost masy i bialka czyli o co chodzi???"

Przewiń na górę