• Autor
    Odp.
  • Agnieszka_27
    Member
    • Tematów: 8
    • Odp.: 32
    • Bywalec

    NA początku miałąm pod koniec miesiąca, potem mi sie zmienilo i mialam miedzy 14 a 16. A teraz powinnam miec, jest 22, a tu dalej nic… Nie wiem co jest grane. Mam 15 latek jakby cos

    maljoanna
    Member
    • Tematów: 18
    • Odp.: 300
    • Pasjonat

    Nie martw się na zapas!
    Młode dziewczyny mają prawo miesiączkować nieregularnie, gdyż ich układ endokrynny, czyli gruczoły odpowiedzialne za wydzielanie hormonów, dopiero kształtuje się i dojrzewa.
    Mniej więcej po 14-24 miesiącach od pojawienia się pierwszego okresu, dziewczyna powinna miesiączkować regularnie.
    Zdarza się jednak, że cykl się wydłuża lub skraca – miesiączka pojawia się wtedy zbyt wczeżnie lub spóźnia się. Może to być spowodowane zmianą klimatu, nieregularnym trybem życia, albo silnymi emocjami. Jeżli takie zaburzenie cyklu występuje sporadycznie – to nie ma dramatu. Tak po prostu się zdarza. Jeżli miesiączka jest wciąż nieregularna, nie wolno tego bagatelizować – trzeba iżć do lekarza.

    maljoanna
    Member
    • Tematów: 18
    • Odp.: 300
    • Pasjonat

    Nie martw się na zapas!
    Młode dziewczyny mają prawo miesiączkować nieregularnie, gdyż ich układ endokrynny, czyli gruczoły odpowiedzialne za wydzielanie hormonów, dopiero kształtuje się i dojrzewa.
    Mniej więcej po 14-24 miesiącach od pojawienia się pierwszego okresu, dziewczyna powinna miesiączkować regularnie.
    Zdarza się jednak, że cykl się wydłuża lub skraca – miesiączka pojawia się wtedy zbyt wczeżnie lub spóźnia się. Może to być spowodowane zmianą klimatu, nieregularnym trybem życia, albo silnymi emocjami. Jeżli takie zaburzenie cyklu występuje sporadycznie – to nie ma dramatu. Tak po prostu się zdarza. Jeżli miesiączka jest wciąż nieregularna, nie wolno tego bagatelizować – trzeba iżć do lekarza.

    Agnieszka_27
    Member
    • Tematów: 8
    • Odp.: 32
    • Bywalec

    Pierwszy raz mi się zdarzyło, zawsze miałam regularnie…

    Agnieszka_27
    Member
    • Tematów: 8
    • Odp.: 32
    • Bywalec

    Pierwszy raz mi się zdarzyło, zawsze miałam regularnie…

    Tuska
    Member
    • Tematów: 22
    • Odp.: 447
    • Pasjonat

    spokojnie czasem tak sie zdarza nie ma co panikowac – jakby sie to powtórzyło to mozna sie skonsultowac z lekarzem ale narazie spokojnie

    Tuska
    Member
    • Tematów: 22
    • Odp.: 447
    • Pasjonat

    spokojnie czasem tak sie zdarza nie ma co panikowac – jakby sie to powtórzyło to mozna sie skonsultowac z lekarzem ale narazie spokojnie

    wow222
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 13
    • Bywalec

    dlaczego to wlasnie my mamy miesiaczki??i to zeby jeszcze nie bolesne byly!!!!!!!a tu rozrywa

    wow222
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 13
    • Bywalec

    dlaczego to wlasnie my mamy miesiaczki??i to zeby jeszcze nie bolesne byly!!!!!!!a tu rozrywa

    hitlerowa
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 20
    • Bywalec

    ja w tym miesiącu też tak miałam (wiosna czy co :P)
    ale w poprzedniej miesiączce brałam specjalne leki na obfitożć a potem luteinę więc u mnie jest inna sytuacja.
    wiem że teraz cię może wszystko boleć itp. 😛 ale wytrzymaj. będzie dobrze 😉

    hitlerowa
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 20
    • Bywalec

    ja w tym miesiącu też tak miałam (wiosna czy co :P)
    ale w poprzedniej miesiączce brałam specjalne leki na obfitożć a potem luteinę więc u mnie jest inna sytuacja.
    wiem że teraz cię może wszystko boleć itp. 😛 ale wytrzymaj. będzie dobrze 😉

    j_lo19
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 125
    • Zapaleniec

    Ja tez mam czasami tak, że okres mi sie przestawia, ale po jakimż czasie wszystko wraca do normy 😉

    j_lo19
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 125
    • Zapaleniec

    Ja tez mam czasami tak, że okres mi sie przestawia, ale po jakimż czasie wszystko wraca do normy 😉

    xyz
    Member
    • Tematów: 35
    • Odp.: 1277
    • Maniak

    moje pierwsze miesiaczki wygladaly tak ze mialam okres przez tydzien pozniej nie mialam przez 2 – 3 miesiace i znow tydzien. pozniej mialama co 30-40 dni. poczatki byly okropne i bolesne.

    teraz po tylu latach meczarni biore tabletki antykoncepcyjne(jestem dzieciata) i okres mam zawsze we wtorki o 3 w nocy 🙂 oczywiscie we wtorki co cykl 🙂

    xyz
    Member
    • Tematów: 35
    • Odp.: 1277
    • Maniak

    moje pierwsze miesiaczki wygladaly tak ze mialam okres przez tydzien pozniej nie mialam przez 2 – 3 miesiace i znow tydzien. pozniej mialama co 30-40 dni. poczatki byly okropne i bolesne.

    teraz po tylu latach meczarni biore tabletki antykoncepcyjne(jestem dzieciata) i okres mam zawsze we wtorki o 3 w nocy 🙂 oczywiscie we wtorki co cykl 🙂

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Okres"

Przewiń na górę