• Autor
    Odp.
  • motylek1007
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 34
    • Bywalec

    czy ktos stosuje tą metode?

    chodzi o nakładanie olejów przed myciem, na kilka godzin, najlepiej jednak na całą noc.

    Sama stosowalam kilka, ale kokos jest jak na razie najlepszy.
    Mialam tez rózne amle, ale mnie nie urzekły działaniem

    the quene
    Member
    • Tematów: 10
    • Odp.: 272
    • Zapaleniec

    Polecam metodę olejową pani Joanny Chmielewskiej. Chodzi o olej rycynowy. Przepis, zawarty w jednym z tomów „Autobiografii” pozwolę sobie zacytować.

    „Zazdrożciłam Wandzie….
    …która miała wyjątkowo piękne włosy. Zachwyciłam się nimi, nie kryjąc zazdrożci.
    – Ach, proszę pani…powiedziała Wanda. Rok temu byłam zupełnie łysa – prawie ! Zdumiałam się niedowierzająco i poprosiłam o szczegóły. Wyjawiła je chętnie. Wyłysiała po jakiejż chorobie do tego stopnia, że więcej miała na głowie gołych placków, niż włosów, a w dodatku te resztki wychodziły jej pasmami. Na całe garżcie już ich nie starczało. Zrozpaczona, pod wpływem czyjejż rady zaczęła smarować głowę rycyną i przez rok miała zmarnowane wszystkie soboty i niedziele, zabieg wygladał bowiem następująco:
    W sobotę wieczorem wcierała w głowę ciepła rycynę za pomocą szczoteczki do zębów, raz koło razu w całą skórę, okręcała łeb ręcznikiem i spała w tym naboju. W niedzielę rano myła szczątki włosów i czekała aż wyschną, bo suszarki stanowiły luksus w owym czasie niedostępny. Przetrzymała ten rok i skutek był wstrząsający: grzywa jej wyrosła jak u tarpana.
    Przyszła później chwila, kiedy ruszyły w dal takze moje włosy. Żadnej ciężkiej choroby nie przechodziłam… ale włosy zaczęły mi wychodzić również grubymi pasmami i przeraziłam się tym żmiertelnie. Przypomniałam sobie o rycynie Wandy, rzuciłam się na kurację, z tym, ze nie musiałam marnować żadnych sobót i niedziel. Trzymałam miksturę 5 godzin, albo trochę dłużej, potem to myłam i dla odmiany spałam na wałkach do kręcenia. Wytrzymałam 3 miesiące, a rezultat był taki, jak u Wandy, przy najgorszym szarpaniu wychodził jeden włosek, czasem dwa.
    Po paru latach sytuacja się powtórzyła, znów się uczepiłam rycyny i znów pomogła olsniewająco. Autorytatywnie stwierdzam, że nie istnieje lepsze lekarstwo na włosy. Rycyna działa bezbłędnie i ma tylko 2 wady: Primo: każde mycie głowy co tydzień zabiera człowiekowi co najmniej 7 godzin, a secundo: włosy od niej trochę ciemnieją i wyglądają jak odrosty po farbowaniu. Nie żmierdzi to natomiast wcale i zmywa się bez trudu szamponem i porządnie ciepłą wodą.”

    Działa jak ta lala. Sprawdzone na siostrze!

    motylek1007
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 34
    • Bywalec

    stosowalam olej rycynowy, ale niestety podraznil mi skalp 🙁 i maskakrycznie ciezko schodził z włosów, ale odstawilam go włażnie przez uczulenie

    Florka
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 4
    • Początkujący

    the quene, opowiedz coż więcej! Jakie to dało rezultaty u twojej siostry? 😀 Strasznie jestem ciekawa, bo sama chcę wypróbować.

    szaloona
    Participant
    • Tematów: 26
    • Odp.: 289
    • Pasjonat

    Zawsze czegoż ciekawego dowiem sie na forum. O takiej metodzie nie słuszałam, żeby nakładać oleje na włosy. Muszę to przekazać dalej, albo moje znajome mnie zaskoczą i powiedz, że już znają taką metodę, tylko to ja jestem jakaż do tyłu. Ale możesz opowiedzieć coż więcej, bo może skuszę się na taki zabieg skoro ma pomagać na strukturę i zdrowie włosów.

    szaloona
    Participant
    • Tematów: 26
    • Odp.: 289
    • Pasjonat

    Zawsze czegoż ciekawego dowiem sie na forum. O takiej metodzie nie słuszałam, żeby nakładać oleje na włosy. Muszę to przekazać dalej, albo moje znajome mnie zaskoczą i powiedz, że już znają taką metodę, tylko to ja jestem jakaż do tyłu. Ale możesz opowiedzieć coż więcej, bo może skuszę się na taki zabieg skoro ma pomagać na strukturę i zdrowie włosów.

    the quene
    Member
    • Tematów: 10
    • Odp.: 272
    • Zapaleniec

    [usunięto_link] wrote:

    the quene, opowiedz coż więcej! Jakie to dało rezultaty u twojej siostry? 😀 Strasznie jestem ciekawa, bo sama chcę wypróbować.

    Mojej siostrze wypadały włosy do tego stopnia, iż autentycznie bała się, że za moment będzie miała łyse placki. Stosowała jakież szampony, tabletki etc. Zero rezultatu. Sięgnęła więc po zacytowany przeze mnie sprawdzony przepis.

    I faktycznie – przestały wypadać! Przy czesaniu na szczotce zostaje tyle co normalnie – kilka włosków. Wizualnie też jest efekt, od razu widać, że grzywa gęstsza.

    A stosujesz dokładnie jak w przepisie: olej nakładasz szczoteczką, ręcznik na głowę i tak jakież 5 godzin. Moja siostra w tym nie spała, tylko co niedzielę robiła sobie takie sesje.

    Florka
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 4
    • Początkujący

    Dzięki wielkie:)
    Na pewno wypróbuję. 😆

    mrowka
    Member
    • Tematów: 50
    • Odp.: 764
    • Zasłużony

    ja zaczełam smarować skóre glowy olejem rycynowym, zobaczymy czy coż sie poprawi. Jest dobra też nafta na włosy. Jak zauważe poprawę to dam znać ale niestety ona długo nie nastąpi, na to trzeba troche poczekać

    Florka
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 4
    • Początkujący

    Włażnie siedzę z głowa zawinięta w ręcznik:) Kurcze, mam jakież obawy, boję się, że coż złego stanie się z moimi włosami:/ Ale ja już tak mam, że martwię się na zapas. Ale tak na wszelki wypadek: czy to możliwe, że się coż stanie?

    Ale powiem Wam, że to wcale nie taka prosta sprawa nałożyc na głowę ten olejek rycynowy:p On jest taki lepki i gęsty.

    Florka
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 4
    • Początkujący

    Nie potrzebnie się martwiłam:) Co prawda ciężko się zmyło, jakież 3 razy musiałam nakładać szampon, ale dało radę. Włosy się po tym ładnie układają. Ja nie suszyłam suszarką, tylko czekałam, aż same wyschną. Poczekamy – zobaczymy 😀

    Specjalista Aspazji
    Member
    • Tematów: 4
    • Odp.: 213
    • Zapaleniec

    również stosuję olej kokosowy i uwielbiam jego zapach! efekty są fajne 🙂

    Magda Sissel.pl
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 109
    • Zapaleniec

    ja myżlę o rycynowym i łopianowym

    rycynowy przetestowałam na rzęsach i efekt jest rewelacyjny, chociaż konieczna jest systematycznożć, odrosły też końcówki brwi (były trochę za cienkie)
    teraz czas sprawdzić działanie olejków na włosach, chociaż obawiam się wpływu tej kuracji na kolor- jestem blondynką…

    reddragon
    Member
    • Tematów: 13
    • Odp.: 479
    • Pasjonat

    Ja teraz testuję łopianowy… podobno dobry na wypadanie

    Jogoobelka
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 35
    • Bywalec

    Ja nie umiem tego robic, u mnie potem wlosy sie przetluszczaja w ekspresowym tempie 🙁

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " olejowanie włosów"

Przewiń na górę