Opalanie a miesiączka?

  • Autor
    Odp.
  • Bizuteria-Magia
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 135
    • Zapaleniec

    O plamach nic nie wiem, wiem jedynie tyle, że opalanie podczas miesiączki, leżenie na słońcu jest nie zdrowe, wtedy nasze ciało jest strasznie osłabione. Nie łatwo jest zemdleć!

    izorek
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 43
    • Bywalec

    Spróbuj raz i będziesz wiedziała. Każdy reaguje inaczej, ja spokojnie się mogę opalać bez żadnych konsekwencji 🙂

    ana1
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 5
    • Początkujący

    ja np. źle to znoszę:/ ale jak ktoż wczeżniej napisał, każdy organizm jest inny inaczej reaguję. polecam przetestować na sobie:)

    pumpkin
    Member
    • Tematów: 7
    • Odp.: 286
    • Zapaleniec

    Przyznam, że nigdy wczeżniej nie słyszałam o takiej zależnożci… Nie wiem czy to jakaż „urban legend” czy stwierdzony problem, ale ja opalałam się nie raz i nie było z tym problemu.

    Lilka83
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 8
    • Początkujący

    Ja słyszałam, ze nie można się opalać w czasie miesiączki dokładnie z tego samego względu, dla którego nie bierze się gorących kąpieli- po prostu można dostać krwotoku. Ale powiem szczerze, że nieraz byłam na solarium w czasie okresu i nic mi się nie stało.

    marianna81
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 22
    • Bywalec

    Też przychylam się do słów poprzedniczki. Nie opalam się, bo grozi to krwotokiem. Przynajmniej taką wersję znam i się jej trzymam:)

    HolderDrogeria
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 32
    • Bywalec

    Odradzam intensywne opalanie się podczas 1 dnia miesiączki. Szczególnie nie jest to wskazane u kobiet, mających bolesne miesiączki. Ryzyko krwotoku, osłabienia, zemdlenia, jak i udaru jest bardzo duże.

    moniakorba
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 2
    • Początkujący

    Ja również odradzam opalanie w czasie miesiaczki, łatwo można stracić przytomnożć.

    pumpkin
    Member
    • Tematów: 7
    • Odp.: 286
    • Zapaleniec

    Ja myżlę, że to kwestia tego jak znamy swój organizm. Jak ktoż ma bardzo delikatne miesiączki to raczej opalanie się nie będzie dla takiej osoby problemem nawet w pierwszym dniu okresu.

    Gramka
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 54
    • Stały bywalec

    Ja byłam na urlopie i całe dnie spędzałam na słońcu, a od samego początku miałam okres i nic mi nie było… Poza tym u mnie działa zasada, że jak jestem w ruchu, mam zajęcie, to też zapominam o bólu i innych dolegliwożciach.

    Atena7
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 10
    • Bywalec

    Każda z nam inaczej znosi miesiączkę… a jeszcze s czasie opalania…

    Kasia_bak
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 2
    • Początkujący

    oczywiżcie, że nie zdrowe, o zdrowie trzeba dbać! Jesteżmy kobietami żwiadomożć tego co nam szkodzi a co nie jest absolutną podstawą!

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Opalanie a miesiączka?"

Przewiń na górę