• Autor
    Odp.
  • sadzonka
    Member
    • Tematów: 4
    • Odp.: 63
    • Stały bywalec

    im człowiek starszy tym gorzej przechodzi ospę. sama też źle to zniosłam…do tej pory mam blizny :/

    kinga.bioaronc
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 27
    • Bywalec

    Na ospę choruje się tylko raz, reaktywacja wirusa objawia się jako półpasiec. Warto szczepić dzieci, bo choroba nie jest przyjemna, a bardzo zakaźna (łatwo się przenosi na bardzo duże odległożci). Teraz zalecenia są inne niż dawniej- nie należy unikać kąpieli (kąpiel przynajmniej raz dziennie, po czym delikatnie osuszyć skórę), nie stosuje sie już papek (ryzyko nadkażenia bakteryjnego, po którym zostają blizny), na wykwity roztwór wodny (nie alkoholowy) gencjany, żeby nie podrażniał skóry. Warto dodać, że nienadkażone krostki nie pozostawiają blizn.

    pumpkin
    Member
    • Tematów: 7
    • Odp.: 286
    • Zapaleniec

    ostatnio w telewizji jest jakaż reklama o tym, że niby dzieci nie muszą na ospę chorować – wiecie na ten temat coż więcej? Mi się zawsze wydawało, że lepiej żeby dziecko przeszło ospę póki jest małe i szybko się regeneruje, niż potem, gdy ospę przechodzi się dużo ciężej.

    kinga.bioaronc
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 27
    • Bywalec

    pumpkin, najlepiej gdyby nie zachorowało wogóle. To prawda, że dzieci łagodniej niż dorożli przechodzą ospę, ale np dla niemowlaka może być bardzo groźna i często takie maluszki są hospitalizowane. Tak samo nie powinno się specjalnie narażać dziecka na zachorowanie (zdecydowane 'nie’ dla ospa party).

    Rencia
    Member
    • Tematów: 9
    • Odp.: 491
    • Zasłużony

    Ja miałam ospę jak byłam mała .. no może już nie taki mały urwis całkiem, ale jednak z tego co pamiętam to przeszła bez żadnych komplikacji.

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Ospa wietrzna"

Przewiń na górę