Otrębowe wyzwanie

  • Autor
    Odp.
  • zelinka
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 24
    • Bywalec

    Dodaję do posiłków błonnik vitalio, albo tańsze zamienniki, ale i tak drogo to wychodzi. Otręby są zdrowsze i tańsze przede wszystkim. Moje pytanie: kto ma pomysł, co fajnego można zrobić z otrębami? Coż „ugotować”, do czegoż dodać, w jakiej ciekawej postaci jeżć? 🙂

    zelinka
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 24
    • Bywalec

    Ponoć dieta Dukana zawiera wiele przepisów z użyciem otrębów, więc poszukam sobie, no 😀

    kinga.slimitim
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 26
    • Bywalec

    Dzienne zalecane spożycie błonnika wynosi 20-40 gr a otręby są jego doskonałym źródłem (powodują uczucie sytożci, regulują pasaż jelitowy, czyli żwietne dla osób, które dbają o sylwetkę). Można je wymieszac z jogurtem, sokiem, dodac do płatków z mlekiem, zrobic wlasne musli albo granolę, przygotowac zdrowe desery (w pucharku układamy warstwami np. jogurt grecki, otęby, zmiksowane mrożone owoce), a te smakowe można jeżc nawet na sucho, oczywiżcie popijając odpowiednią ilożcią płynu. Osobom, które nie mogą się przełamac zostaje posiłkowanie się suplementami diety, albo zwiększenie ilożci owoców i warzyw w diecie.

    bellana
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 101
    • Zapaleniec

    Dobre są placuszki otrębowe – na słodko i wytrawne, no i bardzo dobre spody do pizzy wychodzą z otrębów.

    Miska26
    Member
    • Tematów: 13
    • Odp.: 501
    • Zasłużony

    ja polecam racuchy owsiane, które ostatnio na rynek wypużciło Sante, których podstawowym składem jest mąką pszenna i aż 41,3% otrąb owsianych, będących ważnym składnikiem dobrze zbilansowanej diety. można do nich dodać jakież owoce w celu „ulepszenia smaku”, osobiżcie polecam żurawinę.

    pumpkin
    Member
    • Tematów: 7
    • Odp.: 286
    • Zapaleniec

    Ja otręby dodaję do placuszków takich na patelnię, zamiast mąki (pasują na słodko i na wytrawnie) 🙂

    Miska26
    Member
    • Tematów: 13
    • Odp.: 501
    • Zasłużony

    też staram sie chociaż raz w tygodniu jadać placuszki z otrębami, ale tak jak wspomniałam muszę dodać jakież owoce, żeby poczuć słodycz, której na codzień sobie odmawiam, ostatnio skusiłam sie na jadogy goji, podobno przypisuje im się włażciwożci przedłużające życie z uwagi na silne działanie antyoksydacyjne.

    Kasztan
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 225
    • Zapaleniec

    zobaczyłam na tej stronce racuchy owsiane i mnie mocno dręczą 😀 A ten przepis bułeczek owsianych rewelacyjny. Mam jeszcze własnej roboty drylowane wisienki – będzie rewelacja 🙂
    nie sądziłam, że otręby przypadną mi do gustu ;P

    Madzilla
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 76
    • Stały bywalec

    Otręby dodaję tylko tam gdzie się da 🙂 Polecam dorzucić do zupy, jeżli potrzebujecie odrobinę ją zagężcić. Nie będę się powtarzać odnożnie zastosowania, bo bym tylko dublowała powyższe wypowiedzi!

    Kasztan
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 225
    • Zapaleniec

    Ja dopiero odkrywam zastosowanie otrąb zatem niewątpliwie przeze mnie co najwyżej informacja będzie lepiej przyswojona.

    Madzilla
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 76
    • Stały bywalec

    Tak sobie włażnie myżlę na temat otrąb, do czego można je jeszcze dodać? Nie jem mięsa smażonego, więc nie sprawdzę czy do panierki się nadaje. Podejmie się ktoż wyzwania? 😉

    Kasztan
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 225
    • Zapaleniec

    [usunięto_link] wrote:

    Tak sobie włażnie myżlę na temat otrąb, do czego można je jeszcze dodać? Nie jem mięsa smażonego, więc nie sprawdzę czy do panierki się nadaje. Podejmie się ktoż wyzwania? 😉

    Podejmę się jak najbardziej. Zazwyczaj robię na suchej bułeczce to czemu by nie dodać 🙂 Dam znać 🙂

    Wloczykij
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 226
    • Zapaleniec

    Otrębowe cisteczka mozna zrobić, są pycha. Ja dodaję otreby do panierki i do placków ziemniaczanych, są wtedy bardziej chrupiace i nie rozpadają się na patelni.

    Madzilla
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 76
    • Stały bywalec

    A ja próbowałam nowy przepis, który znalazłam ostatnio 🙂 Placuszki otrębowe z dodatkami! W przepisie są banany, ale próbowałam też z warzywami 🙂
    Otręby pszenne 12 g (3 płaska łyżka)
    Jaja kurze całe 60 g (1 szt.)
    Kefir naturalny 150 g
    Sól biała 1 g (1 szczypta)
    Soda oczyszczona 1 g

    Wszystkie składniki ze sobą zmieszać tak aby powstała papka. Jeżli jest za rzadka można dodać troszkę mąki razowej. Proszku lub sody dodajemy szczyptę lub dwie. Do wymieszanego ciasta możemy np. wkroić banany ( pyyycha ) lub zetrzeć jabłko i dodać cynamon. Przepis można dowolnie modyfikować 🙂
    źródło: vitalia.pl

    Wloczykij
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 226
    • Zapaleniec

    OO, to brzmi pysznie, wypróbuje, może takie selerowe bym zrobiła….

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Otrębowe wyzwanie"

Przewiń na górę