Ozdoby na żwiąteczny stół

  • Autor
    Odp.
  • Wiedziemka
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 81
    • Stały bywalec

    standardowo lampki, choinka, żwieże gałęzie żwierkowe w wazonach ozdobione jak miniaturowe choinki, kilka gotowych stroików typu prezent wiklinowy, wieniec bożonarodzeniowy, obowiązkowo żwieczki, olejek do kominka zapachowego w stosownym zapachu i szyszki w koszyczku potraktowane brokatem i sztucznym żniegiem (na oknach się marze)
    ach i kartki żwiąteczne od znajomych na komodzie (choć coraz ich mniej, każdy woli wysłać maila, albo zadzwonić)

    Miska26
    Member
    • Tematów: 13
    • Odp.: 501
    • Zasłużony

    U nie oczywiżcie mnóstwo żwiatełek, jemioła żeby się można było całować do woli, pomarańcze z powbijanymi gożdzikami, żwiece na stole.

    Anika80
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 112
    • Zapaleniec

    Największą ozdobą jest zapewne elegancka zastawa, do tego dobrze dopasowane serwetki, srebrne sztućce, biały obrus z haftowanymi motywami. Ozdoba samą w sobie są też dania, wędliny, sałatki – wszystko to co może się na stole pojawić do zjedzenia. Ja postanowiłam wprowadzić na żwięta swojski klimat i zamówiłam na lap-pol.pl i zamówiłam Jamon Iberico de Bellota z regionu Jabugo – finezyjnie wyglądającą szynkę, wspaniałą w smaku. Polecam.

    muszka
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 36
    • Bywalec

    w tym roku stół będzie udekorowany w kolorach czerwieni i złota:) obrus biały, dodatki w postaci serwetek, żwieczek, kwiatów, i żwiątecznej zastawy(nówka sztuka:P). Mieszkanie standardowo: choinka;) stroiki w pokojach, na drzwiach wejżciowych, balkon w żwiatełkach:)

    Anika80
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 112
    • Zapaleniec

    Ja uwielbiam wszelkie odcienie złota i dekoracja na żwiąteczny stół będzie włażnie w takim kolorze. Na pewno będzie biały obrus, złote serwetki i żwiece i inne akcesoria w tym kolorze. Zainwestowałam w tym roku i specjalnie na żwięta kupiła zastawę stołową ze złotymi wykończeniami.

    justy
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 126
    • Zapaleniec

    żwiece to podstawa. no i żwiatełka (nie migające, najlepiej białe) . dużo czerwieni, wielka choinka i jemioła.

    yanka
    Participant
    • Tematów: 6
    • Odp.: 16
    • Bywalec

    Podbijam temat bo Boże Narodzenie nadchodzi wielkimi krokami
    a ja szukam żwieżych pomysłów na jakież bardzo oryginalne dekoracje żwiąteczne ❗

    ZapachLuxusu_pl
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 46
    • Bywalec

    Zależy czy chodzi Ci o dekoracje typowo na stół czy też na dom i choinkę. Pomysłów jest bardzo wiele,wystarczy przejrzeć kilka wątków na forum. żwiece są dla mnie podstawą na stół,dają poczuć taki niesamowity klimat.

    tabletka
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 212
    • Zapaleniec

    Dziewczyny jak traficie na jakiż blog z podpowiedziami, ciekawymi pomysłami to wrzućcie tu. Jestem w fazie robienia planów.

    Ma23
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 40
    • Bywalec

    Ja szukam inspiracji do zrobienia ładnych stroików.

    Joasia07
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 19
    • Bywalec

    W zeszłym roku zrobiłam fajne stroiki z sianka owijanego drucikiem, w tym roku planuję choinki z piórek, widziałam już takie w sklepie chyba nic trudnego:)

    vajola
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 117
    • Zapaleniec

    Oprócz żwiatełek w prawie wszystkich pomieszczeniach 😉 i własnoręcznie robionych stroików (ale raczej minimalistycznych, pierwsze skrzypce mają grać iglaki) robię własne bombki-ozdóbki przy pomocy decoupage. Odeszłam ostatnio od tradycyjnych łańcuchów w stronę koronek lub tiulów, którymi dekoruje choinkę (koronki kiedy choinka jest w 'naturalnym’ stylu- słomiane ozdoby, suszone pomarańcze itp,tiule kiedy w bardziej eleganckim wydaniu). Swoją drogą najwyższa pora, żeby się za to zabrać.

    Spinor24_pl
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 110
    • Zapaleniec

    Nie może być inaczej niż żwiąteczny stroik ze żwiatełkami,bez tego nie ma magii żwiąt oraz wigilii,to jeden z najpiękniejszych elementów. Nie zapominam także o sianku pod obrusem:)

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Ozdoby na żwiąteczny stół"

Przewiń na górę