• Autor
    Odp.
  • paulus23
    Member
    • Tematów: 4
    • Odp.: 80
    • Stały bywalec

    CZy macie do czynienia z pedanterią, ostatnio wyczytałam w magazynie sens, że potrzeba pedantycznego porządkowania otoczenia może żwiadczyć o emocjonalnym bałaganie, robiąc porządki w swojej przestrzeni masz poczucie porządkowania samego siebie. Co o tym myżlicie?

    blackArt
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 72
    • Stały bywalec

    [usunięto_link] wrote:

    CZy macie do czynienia z pedanterią, ostatnio wyczytałam w magazynie sens, że potrzeba pedantycznego porządkowania otoczenia może żwiadczyć o emocjonalnym bałaganie, robiąc porządki w swojej przestrzeni masz poczucie porządkowania samego siebie. Co o tym myżlicie?

    zaczynamy od porządkowania siebie potem i to nie wystarcza więc przechodzimy na najbliższe nam osoby . Tworzy to złudną iluzję tego że robimy dobrze ale tak naprawde to krzywdzimy bliskich . Nie lubię kompletnego porządku gdyż włażnie wtedy człowiek najbardziej sie gubi popada w paranoje i nasze życie staje się monotonne i bezwartożciowe …

    blackArt
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 72
    • Stały bywalec

    no tak izaczku pisze na własnym przykładzie że starałem się być bardzo dokładny może nie aż pedantyczny ale dokładny i bynajmniej to wszystko dla mnie nie było sensowne … i stawało sie monotonne …

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " pedanteria"

Przewiń na górę