• Autor
    Odp.
  • floga
    Member
    • Tematów: 6
    • Odp.: 52
    • Stały bywalec

    Czy ktoż wie może co to jest Pesto?a wlasciwie z czego się sklada?wiec ze jest zielone i czerwone..ale co to takiego?!

    Dorota123
    Participant
    • Tematów: 28
    • Odp.: 1610
    • Maniak

    bazylia, orzeszki piniowe i oliwa, kiedyż miałam gdzież przepis, ale ze względu na cenę orzeszków piniowych w Polsce, opłaca się bardziej kupić gotowe pesto w słoiczku, osobiżcie bardzo lubię 🙂

    kinga.slimitim
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 26
    • Bywalec

    Zielone pesto- pęczek bazylii, orzeszki pinii, parmezan, oliwa. Wszystko zmiksowane na gładką masę. Można przygotowac i jest również smaczne bez orzeszków piniowych, które jak słusznie zauważono są dożc drogie.
    Sos łatwy w przygotowaniu, i bardzo smaczny. Jest typowy dla diety żródziemnomorskiej, która uznana jest za jedną z najzdrowszych. Wprawdzie sos jest dożc kaloryczny, ale nie dodaje się go dużo, makaron (jeżli ugotowany al dento- czyli twardawy- ma mniej kalorii) ma byc nim tylko obklejony. W ramach zróżnicowanej diety może byc jedzony przez osoby dbające o linię 🙂

    bellana
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 101
    • Zapaleniec

    Ja też bardzo lubię pesto kusi mnie, żeby kiedyż samej zrobić, bo to jest przecież bardzo proste 😉

    pumpkin
    Member
    • Tematów: 7
    • Odp.: 286
    • Zapaleniec

    Pesto może być z różnych ziół i warzyw. Ja sama czasami robię pesto z rukoli i orzeszków piniowych. Co prawda tradycyjne pesto jest na oliwie z oliwek, ale dla mnie w takiej formie jest zbyt gorzkie, więc daję olej rzepakowy – nie ma wcale smaku i tylko nadaje fajną konsystencję. A przy okazji jest zdrowszy od oliwy, co mało kto wie 🙂

    Madzilla
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 76
    • Stały bywalec

    Moje pesto jest nieco inne: żwieża bazylia i pietruszka, pestki słonecznika (są tańsze niż pini), ser żółty, czosnek, sól morska o obniżonej zawartożci sodu, a z dodatkiem potasu. To wszystko zmielić na jednolitą masę. Do tego makaron, n****ętniej razowy. Pesto można też stosować do innych różnych sałatek. Mam znajomą, która uwielbia kanapki z pomidorem i pesto!

    Lika
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 50
    • Stały bywalec

    Pesto jeszcze nie jadłam, ale tak zachwalacie że na pewno wypróbuję tylko trzeba na zakupy sie wybrać 😀

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Pesto"

Przewiń na górę