piecyk czy kominek

  • Autor
    Odp.
  • mininka
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 4
    • Początkujący

    Co macie u siebie w domu? piecyk na pelet czy kominek?? co polecacie?

    Agito.pl
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 43
    • Bywalec

    Kominek z pewnożcią jest bardziej klimatyczny, ale trudniejszy w budowie i utrzymaniu czystożci. Musisz pamiętać, że potrzebne Ci będą odpowiednie preparaty, które szybko usuną zabrudzenia. Wybór tak naprawdę zależy od Ciebie 🙂

    Ulala1980
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 12
    • Bywalec

    Piec jako podstawowe źródło ogrzewania i kozę dla nastroju 🙂

    mininka
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 4
    • Początkujący

    ktoż mi polecał, żeby kupić piecyk na pelet na [usunięto_link] tam od Caminetti sprzedają… słyszeliżcie coż o nich? [usunięto_link]

    jodla12
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 3
    • Początkujący

    Nic nie słyszałam, ale ja chętnie zbudowałabym u siebie kominek, przy piecyku nie ma takiego klimatu 🙂

    Atlantic Polska
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 55
    • Stały bywalec

    Słyszałem opinie, że kominki wychodzą z mody i instaluje je dużo mniej osób niż 10-15 lat temu. Także producenci kominków mają cięższe czasy, ile w tym prawdy sam nie wiem, bo moje obserwacje nie potwierdzają tego w 100%. Jeżli ktoż dzisiaj wstawia kominek to raczej nowoczesny, bez blichtru sprzed dekady 🙂

    lubuszanka87
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 84
    • Stały bywalec

    Jeżeli chodzi o praktycznożć, to zdecydowanie piec z CO. Jednak kominek ładnie wygląda, ale jest o wiele mniej ekonomiczny. Dodatkowo rok temu zamontowali u nas palnik rynnowy do kotła CO od [usunięto_link] i dzięki temu palenie jest już praktycznie bezobsługowe. Całożcią steruje teraz komputer. Bardzo żwietna sprawa 🙂

    skowronka
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 87
    • Stały bywalec

    Jak jest wybór to kominek 🙂

    Margerita80
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 37
    • Bywalec

    My włażnie też się zastanawialiżmy czy kominek czy może lepiej kocioł z CO. Jednak wygrała praktycznożć o kocioł. Powiedz mi lubuszanka87 odnożnie tego palnika rynnowego, to faktycznie ułatwiło wam to palenie? My niestety tego nie posiadamy i szczerze mówiąc trzeba kilka razy dziennie doglądać pieca. Tak się zastanawiamy czy nie zamontować też takiego palnika.

    lubuszanka87
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 84
    • Stały bywalec

    Oj, nie pytaj mnie tak szczegółowo, bo mąż się tym zajmuję 🙂 Ogólnie to juz nie musimy tak często chodzić do pieca podkładać. Jak macie możliwożć zamontowania takiego palnika, to polecam 🙂

    vertimma
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 33
    • Bywalec

    U moich znajomych jest na pellet, my sami się zastanawiamy, bo ma podobno dobrą wydajnożć i nie wychodzi drogo w eksploatacji [usunięto_link]

    wiooo
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 1
    • Początkujący

    kominek – jakoż urzekł mnie ich klimat. I obowiązkowo pellet Olimp albo Lava, najlepsze i najbardziej ekologiczne pellety na rynku.

    misia21
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 28
    • Bywalec

    Ja tam wolę kominek, bardziej widokowy. Ale niestety nie mam go w domu kiedyż jest tam w planach

    suska
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 3
    • Początkujący

    Moja siostra zrezygnowała z kominka w domu, choć miała taką możliwożć.
    W zamian za to postawiła sobie taki kominek elektryczny imitujący ogień. Fatalnie to wygląda. Teraz zastanawia się nad przebudową pokoju, dla prawdziwego kominka.

    ModnaPorcelana_pl
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 24
    • Bywalec

    Kominek jest bardziej efektowny,szczególnie taki z płaszczem wodnym,co do tego chyba nikt nie ma wątpliwożci. Jeżeli mamy tez mniejszą powierzchnię grzewczą,to spokojnie się sprawdzi i to znacznie lepiej niż piecyk.

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " piecyk czy kominek"

Przewiń na górę