• Autor
    Odp.
  • dobbraa77
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 3
    • Początkujący

    kominek dużo lepszy !

    Andrzej Wysocki
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 1
    • Początkujący

    [usunięto_link] wrote:

    Co macie u siebie w domu? piecyk na pelet czy kominek?? co polecacie?

    Witam!

    Jedno nie wyklucza drugiego, gdyż w kominku bez problemu możemy palić również pelletem!
    Pelletu mozna używac we wkładach kominkowych (również w tych z płaszczem wodnym)
    Użycie pelletu w kominku za pomocą kosza na pewno nie będzie zagrażać lub przegrzewać
    płaszcza wodnego a osiągi grzewcze powinny być na podobnym poziomie.
    Jeżli nawet osiągana temperatura w płaszczu będzie niższa, to z pewnożci będzie
    utrzymywana przez znacznie dłuższy czas na takim samym poziomie.

    Pozdrawiam
    Andrzej Wysocki
    ___________________________
    eRzecznik pelletów Stelmet: LAVA, OLIMP

    milenka450
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 25
    • Bywalec

    Kominek ja mam i jest cudny klimat żwiąt i zimy jest najlepszy przy kominku

    Admarkt_pl
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 96
    • Stały bywalec

    Zdecydowanie kominek,tym bardziej do salonu kiedy to odda ciepło oraz zapewni dekorację,takie unikatowe dwa w jednym które każde chce mieć w swoim salonie:)

    zosia730
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 14
    • Bywalec

    Mi się podobają kominki , zawsze taki mi się marzy

    kowalska10
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 5
    • Początkujący

    Wszystko zależy ile masz miejsca w swoim miłym domu.

    Kominek lepiej wygląda, ale potrzebuje miejsca, piecyk można postawić wszędzie ale uważam ze jest więcej kłopotów z nim, trzeba więcej na niego uważać.

    Admarkt_pl
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 96
    • Stały bywalec

    Zgadza się,jest to nic innego jak tylko kwestia metrażu bo w przypadku tych mniejszych powierzchni bardzo fajnym i stylowym rozwiązaniem jest kominek. Piecyk to bardziej rozwiązanie łazienkowe.

    dilmah
    Participant
    • Tematów: 2
    • Odp.: 83
    • Stały bywalec

    Kominek, zdecydowanie lepiej wygląda. Jeżli tylko ma się możliwożć postawienia takiego kominka, mówię przede wszystkim o miejscu, to nie warto się zastanawiać. Ja mam w domu kominek wykonany przez firmę Lumar [usunięto_link] i na pewno nie zamieniłaby go na nic innego 🙂

    tedmugh
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 12
    • Bywalec

    Mój dom jest w całożci ogrzewany za pomocą instalacji solarnej. Zdecydowanie polecam wszystkim to rozwiązanie. Jeżli będziecie w przyszłożci szukać firmy, zajmującej się montażem kolektorów słonecznych i pomp ciepła, polecam [usunięto_link].

    arczipl
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 13
    • Bywalec

    Kominek zawsze był moim marzeniem i nie rozumiem, jak ktoż mógłby wybrać co innego. Wspaniały klimat i dużo ciepła. Czego chcieć więcej?

    Amelia77
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 4
    • Początkujący

    Ja również zdecydowanie wolę kominek. Robi niepowtarzalną atmosferę a wieczory w zimie spędzane przed nim z herbatą są cudowne 🙂 Mała rzecz a cieszy 🙂 Wybrałam tradycyjny model z Galerii Kominków 🙂 Wiele osób mi zazdrości czemu się nie dziwię bo wpatrywanie się w płomienie ogniska to doskonały sposób na relaks po męczącym dniu 🙂

    Dorota
    Participant
    • Tematów: 4
    • Odp.: 16
    • Bywalec

    Rozważałam wybór kominka lecz ten sposób ogrzewania mego domu pokonany przez panele na podczerwień. Zdecydowanie wraz z mężem wybraliśmy  komfortowy sposób otrzymywania ciepła, bezobsługowy z możliwością dostosowania pod indywidualne potrzeby i bez konieczności składowania opału. Całą instalację grzewczą szybko i sprawnie wykonał dla nas Eco Partner, który jest producentem paneli. Wykonuje je z polskich materiałów dzięki czemu i jakość jest pierwszorzędna.

    Barbaranowak98
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 1
    • Początkujący

    Cześć- Kochane – w związku z rozpoczęciem sezonu grzewczego – wszystkim posiadaczom kominków polecam:[url=https://www.facebook.com/magnusmikrobiologia/posts/255922985268782]
    Na stronie internetowej podanej w informacjach znajduje się również wiele innych detergentów – różnego przeznaczenia 🙂

    Wiktoria Wojdyga
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 4
    • Początkujący

    Wszystko zależy od tego co będzie bardziej pasowało do salonu 😉 U mnie bardziej pasował piecyk wolnostojący. Zresztą swój znalazłam na kratkach. tutaj jest na prawde w czym wybrać. Moja siostra z kolei kupiła tutaj wkład kominkowy 😉 pozdrawiam

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " piecyk czy kominek"

Przewiń na górę