• Autor
    Odp.
  • Matylda83
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 11
    • Bywalec

    Hej, witam wszystkie dziewczyny 🙂 Od pewnego czasu mam problem z piekącymi, opuchniętymi oczami i bólami głowy – pracuję dużo przed komputerem. Chciałbym zaopatrzyć się w okulary z antyrefleksem, czytałam, że pomagają. Czy któraż za was też ma podobny problem i radzi sobie z nim w taki sposób?

    miszmasz
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 21
    • Bywalec

    Takie okulary powinnaż sobie koniecznie sprawić, skoro dużo pracujesz przed komputerem, żeby ochronić swoje oczy. Zalecane jest także używanie kropli, tzw. sztucznych łez. Powinno pomóc na suche i piekące oczy.

    Matylda83
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 11
    • Bywalec

    Wybrałam się do okulisty i okazało się, że mam początki astygmatyzmu. Okulary więc kupuję 🙂 Patrzyłam w necie i widzę, że są różne rodzaje tych antyrefleksów. Co polecacie?

    majeranekowa
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 33
    • Bywalec

    Być może to kwestia niewłażciwej pielęgnacji okolic oczu, albo słabego nawilżenia samych oczu? Stosujesz jakież krople nawilżające? Jakiego mleczka do demakijażu używasz? Może jakież Cię uczuliło. Powodów może być naprawde wiele. Zacznij od włażciwej pielęgnacji powiek, tutaj znajdziesz kilka cennych wskazówek [xxxxx] . Mam nadzieję, że Ci pomoże.

    EDIT:kowal2

    alatris
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 81
    • Stały bywalec

    [usunięto_link] wrote:

    Wybrałam się do okulisty i okazało się, że mam początki astygmatyzmu. Okulary więc kupuję 🙂 Patrzyłam w necie i widzę, że są różne rodzaje tych antyrefleksów. Co polecacie?

    Najlepiej wybierz się do dobrego optyka i tam najlepiej dobiorą antyrefleksy do twoich potrzeb 🙂 BO astygmatyzm stwarza też różne ograniczenia przy wyborze okularów, ale to też zalezy od wartożci szkieł.

    rose_is_red
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 28
    • Bywalec

    A doraźnie – okład z esencji herbacianej: płatki kosmetyczne zamoczyć w bardzo mocnej herbacie. Po 10 minutach z takim okładem człowiek jest jak nowy 🙂

    arcticone
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 47
    • Bywalec

    Ja polecam krople Systane, a próbowałam różne. Fajne sa Visine, ale mają trwałożć tylko miesiąc i zawsze wyrzucałam pół buteleczki, co mnie b. wkurzało. Systane mają trwałożć 3 m-ce i dlatego już przy nich zostałam. Poza tym czuje ze naprawde działają. Próbowałam tez polski odpowiednik Visine, tylko nie moge sobie teraz przypomnieć nazwy, ale nie czułam żadnego efektu – oczy były nadal suche i przemęczone.

    Matylda83
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 11
    • Bywalec

    A czy ktoż z was zasięgał kiedyż rady optometrysty? Czytałam, że jeżeli chce się mieć gwarancję prawidłowego doboru okularów, najlepiej zgłosić się do niego, a nie tylko do optyka…

    hanna_f
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 48
    • Stały bywalec

    Optometrysta? Nigdy nie korzystałam z jego rad. Ale ja to w ogóle przez długi czas podchodziłam do zdrowia ogólnego i zdrowia moich oczu dożć hmm..luzacko, że tak się wyrażę. I przyznaję się bez bicia, że zdarzało mi się kupować okulary na allegro. uff, powiedziałam to. Jak na konsultacji przed zabiegiem laserowej korekcji, przyznałam się mojej dr Gadomskiej co do takiej metody zakupu to dostałam zdrowy opieprz. Dlatego idąc żladami mojej doktor, opieprzam wszystkie z góry i na przyszłożć : wszystko, tylko nie kupujcie źle dobranych okularów!! Lepiej wydać więcej pieniędzy, ale mieć pewnożć, ze nosi się porządne, dobrze dobrane szkła. Dlatego polecam takie wizyty.
    Jednak bardzo się cieszę, że ten temat już mnie nie dotyczy. Ale z drugiej strony, mimo kilku już lat po laserowej korekcji, wciąż jest to temat mi bliski. 🙂

    rose_is_red
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 28
    • Bywalec

    Ja miałam badanie optometryczne, faktycznie jest bardziej szczegółowe pod względem doboru okularów, niż takie zwykłe u okulisty. Przy niektórych salonach Vision Express zatrudniają optometrę, tak poza tym to nie wiem gdzie takiego znaleźć, ale pewnie google by mogło pomóc 🙂

    Matylda83
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 11
    • Bywalec

    Optometrysta to jest włażnie ktoż, specjalizuje się w dobieraniu soczewek okularowych. Mierzy bardzo szczegółowo różne parametry, żeby szkła były optymalnie dobrane. Okulista jest bardziej lekarzem od oczu i wad wzroku, (jeżeli tak można w skrócie powiedzieć), ale chyba nie za bardzo zna się na technologii 🙂 W każdym razie, jeżeli chodzi o okulary z supermarketu, to też odradzam -ojciec mojej koleżanki włażnie przez takie kupowanie „na oko” 😉 popsuł sobie wzrok!

    krecona30
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 17
    • Bywalec

    Ja na poprawę moich oczu stosuje kilka prostych zasad : częste przerwy w pracy przy kompie połączone z ćwiczeniami wzroku, dużo ruchu no i suplement diety dla oczu Vitrum Vision. To połączenie uwolniło mnie od piekących oczu i wzrok mi się nie pogarsza

    poznannianka
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 3
    • Początkujący

    Musze sprobowac…..

    olaszym86
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 20
    • Bywalec

    Polecam serdecznie okłady z ziela żwietlika 🙂 Trzeba zaparzyć w szklance a potem można zamoczyć płatki kosmetyczne i je położyć na oczy na kilka minut.

    zimna_panna
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 7
    • Początkujący

    ja miałam taki problem od pracy przy komputerze, pomogły sztuczne łzy.

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " piekące oczy"

Przewiń na górę