Pierżcionek zareczynowy- na którą rekę?

  • Autor
    Odp.
  • szyszq
    Member
    • Tematów: 6
    • Odp.: 91
    • Stały bywalec

    Powiedzcie na którą rękę i palec zakłada się pierscionek zaręczynowy? Czy jest jakaż ustalona reguła? Jestem w tym zupełnie zielona. Nie jest tajemnica ze moj chlopak sie szykuje do oswiadczyn, rozmawiamy nawet o tym. I pewnie sie zapyta jaki rozmiar?-moze to smieszne ze o tym gadamy, ale w naszym przypadku to normalne, tylko chciałabym wiedziec sama jaki rozmiar, a w zasadzie na który palec.

    Yhh, czuje sie kompletnie zielona, chyba powinnam o tym wiedziec.

    I jeszce jedno pytanko:
    Jak powinny wygladac zereczyny? Nie chce zadnej szopki z rodzicami, ale chyba wypada, co? Pewnie bedzie jakies niedziewlne spotkanie po „naszych” zareczynach, ale czy konieczne są jakież takie zapytania w strone rodziców i takie tam tradycyjne zachowania? Wolałabym tego uniknąc, tymbardziej ze to ja o tym decyduje za kogo wychodze za mąż a nie moja mama (tylko ona została).

    Co wypada zrobić a czego można sobie darować?

    Pomocy

    Zielonooka
    Member
    • Tematów: 32
    • Odp.: 3393
    • Guru

    ja noszę mój na prawej na serdecznym.Żeby dowiedzieć się jaki masz rozmiar idź do jubilera on ma specjalne miarki:) Wypada jakoż powiadomić rodziców, jak to zrobicie zależy od tego jak wyglądają wasze stosunki: czy to będzie tylko przyjżcie z kwiatami, czy wspólny obiad Twojej mamy i jego rodziców. Wiesz, on nie musi prosić Twoją mamę o Twoją rękę:) możecie po prostu oznajmić to rodzinom.

    kasia891
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 1
    • Początkujący

    nasze zaręczyny odbyły sie za zamkniętymi drzwiami mojego pokoju, chwile później powiadomilismy wszystkich, a tydzien później odbylo się spotkanie rodziców obojga stron.

    Ja swój zaręczynowy pierżcionek nosze na prawej ręce na serdecznym palcu.

    Powodzenia 😀

    err
    Member
    • Tematów: 7
    • Odp.: 115
    • Zapaleniec

    ja nosze na lewej:) obrączkę też będę nosić na lewej. Tak mi wygodniej, mam w d**** konwenanse.

    Mój facet mi się ożwiadczył nad wisłą w krakowie, rodzina się o tym dowiedziała jak pierżcionek zobaczyła.

    mrowka
    Member
    • Tematów: 50
    • Odp.: 764
    • Zasłużony

    dziewczyny jak to czytam to sie cieplo robi na sercu, i sie rozmarzyłam mmmmm,

    Czersi
    Member
    • Tematów: 13
    • Odp.: 741
    • Zasłużony

    My nosimy obrączki na palcach serdecznych prawej ręki.

    gocha1984
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 2
    • Początkujący

    Dziewczyny! Znalazłam taki opis:

    „Według polskiej tradycji kobieta nosiła pierżcionek zaręczynowy na serdecznym palcu prawej ręki. Po żlubie miejsce pierżcionka zajmowała obrączka, a pierżcionek wkładany był na palec serdeczny lewej ręki – ze względu na bliskożć serca.”

    (jakbyżcie miały ochotę więcej to artykuł był na stronie
    [usunięto_link]

    supersluby.pl
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 60
    • Stały bywalec

    i chyba tak powinno byc 😉

    Malgorzatka
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 2
    • Początkujący

    obrączka na prawej ręce, ale czytałam gdzież, że tylko w Polsce tak jest, a w innych krajach nosi się obrączkę na lewej. wydaje mi się, że i tak najważniejsza jest obrączka, więc noż ją na palcu, na którym Ci jest wygodniej 🙂

    kajdaaa
    Member
    • Tematów: 21
    • Odp.: 1680
    • Maniak

    @Małgorzatka wrote:

    obrączka na prawej ręce, ale czytałam gdzież, że tylko w Polsce tak jest, a w innych krajach nosi się obrączkę na lewej

    Dokładnie w UK zauważylam, że większożc osób ma na lewej obrączke.

    pekinexpress
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 9
    • Początkujący

    @Małgorzatka wrote:

    obrączka na prawej ręce, ale czytałam gdzież, że tylko w Polsce tak jest, a w innych krajach nosi się obrączkę na lewej. wydaje mi się, że i tak najważniejsza jest obrączka, więc noż ją na palcu, na którym Ci jest wygodniej 🙂

    dokladnie 🙂 i podobno Polacy (i pare innych krajow europejskich) sa fenomenami w tej dziedzinie

    brunetka.2101
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 6
    • Początkujący

    Z tego co zaobserwowałam u koleżanek każda nosi pierżcionek na tym palcu na którym jest jej po prostu wygodnie. Ja mam „zaplanowany” na żrodkowy palec lewej dłoni bo tak jest mi wygodnie. Nie lubię nosić pierżcionków na palcu serdecznym. Ważne, że to będą zaręczyny wyrazem miłożci i miejsce pierżcionka ma najmniejsze znaczenie.

    kpati
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 22
    • Bywalec

    Witam.
    Polacy nosza pierscionki na prawej rece a po slubie przemienia sie na lewa reke a wzamian pierscionka nosimy obraczke. W innych krajach jest odwrotnie dziwne.
    Pozdrawiam
    😀

    bbasia22
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 11
    • Bywalec

    Małgorzatka napisał:
    obrączka na prawej ręce, ale czytałam gdzież, że tylko w Polsce tak jest, a w innych krajach nosi się obrączkę na lewej. wydaje mi się, że i tak najważniejsza jest obrączka, więc noż ją na palcu, na którym Ci jest wygodniej Smile
    dokladnie Smile i podobno Polacy (i pare innych krajow europejskich) sa fenomenami w tej dziedzinie

    to popatrz na „noszących obrączki” z twojego otoczenia, każdy nosi inaczej, przeważnie jak mu wygodnie

    jagoda4
    Member
    • Tematów: 21
    • Odp.: 871
    • Zasłużony

    Nosie się jak wygodniej i jak komuż pasuje.Można później razem.Chociaż słyszałam że pierżcionek zaręczynowy nosi się na lewej ręce,obrączkę na prawej.

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Pierżcionek zareczynowy- na którą rekę?"

Przewiń na górę