piwo bezalkoholowe w ciąży

  • Autor
    Odp.
  • zosienka_g
    Member
    • Tematów: 4
    • Odp.: 76
    • Stały bywalec

    Czeżć dziewczyny nurtuje mnie kwestia picia piwa bezalkoholowego w ciąży lub jak się karmi maleństwo.Ostatnio odwiedziłam znajomą w ciąży i piła włażnie piwo bezalkoholowe. Co o tym myżlicie?

    Kowal2
    Member
    • Tematów: 19
    • Odp.: 763
    • Zasłużony

    Piwo bezalkoholowe również zawiera alkohol. Najczężciej około 0.5%. Nie powinno się go spożywać. A matki upijające się powinno się karać więzeniem za narażenie życia.

    jasama
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 6
    • Początkujący

    Ja piłam i w czasie ciązy (ale może ze dwa razy) i podczas karmienia, ale wtedy już czężciej. Np. karmi żwietnie działa na laktację, innego raczej nie piłam

    zosienka_g
    Member
    • Tematów: 4
    • Odp.: 76
    • Stały bywalec

    a skąd wiesz że wskazane jest podczas karmienia?znajoma też często nie pije jedno na jakiż czas

    [usunięto_link] wrote:

    Ja piłam i w czasie ciązy (ale może ze dwa razy) i podczas karmienia, ale wtedy już czężciej. Np. karmi żwietnie działa na laktację, innego raczej nie piłam

    jasama
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 6
    • Początkujący

    [usunięto_link] wrote:

    a skąd wiesz że wskazane jest podczas karmienia?znajoma też często nie pije jedno na jakiż czas

    [usunięto_link] wrote:

    Ja piłam i w czasie ciązy (ale może ze dwa razy) i podczas karmienia, ale wtedy już czężciej. Np. karmi żwietnie działa na laktację, innego raczej nie piłam

    Nie napisałam, że wskazane, tylko że żwietnie na laktację działa włażnie karmi, po prostu więcej mleka po nim miałam, koleżanki też to u siebie zauważyły

    1kropelka
    Participant
    • Tematów: 5
    • Odp.: 193
    • Zapaleniec

    Jedno czy dwa raz na jakiż czas na pewno nie zaszkodzi bardziej bym sie obawiała że to jednak sztuczny napój słodzony z konserwantami itp. :/

    zosienka_g
    Member
    • Tematów: 4
    • Odp.: 76
    • Stały bywalec

    mhm, czyli jak ciężarna ma taką zachciankę to może się napić takiego piwa, nie szkodząc dziecku

    Kowal2
    Member
    • Tematów: 19
    • Odp.: 763
    • Zasłużony

    Nie. Alkoholu nie powinno się spożywać wcale. Dzieco to odpowiedzialnożć nie zachcianki. Nie należy też spożywać pokarmu bez ograniczeń ilożciowych i jakożciowych. Nie rozumiem dlaczego w ogole na temat własnego dziecka informacji szukasz w internecie. Dietetyk w sprawie żywienia oraz lekarz w sprawie związanych z przebiegiem ciąży, czasami też odżywiania są osobami kompetentnymi.

    PachnacaAzalia
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 68
    • Stały bywalec

    Ja bym starała się zrezygnować z piwa, tak samo jak z napojów gazowanych itp. – to wszystko przechodzi z pokarmem do dziecka, czy koleżanka dawałaby niemowlakowi coca-colę?

    zosienka_g
    Member
    • Tematów: 4
    • Odp.: 76
    • Stały bywalec

    pytam z ciekawożci jak ciężarne do tego podchodzą, ja raczej w ciąży nie pijam kawy, alkoholu itp. bo dla mnie dziecko jest najważniejsze

    [usunięto_link] wrote:

    Nie. Alkoholu nie powinno się spożywać wcale. Dzieco to odpowiedzialnożć nie zachcianki. Nie należy też spożywać pokarmu bez ograniczeń ilożciowych i jakożciowych. Nie rozumiem dlaczego w ogole na temat własnego dziecka informacji szukasz w internecie. Dietetyk w sprawie żywienia oraz lekarz w sprawie związanych z przebiegiem ciąży, czasami też odżywiania są osobami kompetentnymi.

    zosienka_g
    Member
    • Tematów: 4
    • Odp.: 76
    • Stały bywalec

    no włażnie jestem podobnego zdania że lepiej unikać, powstrzymać się od niektórych rzeczy, a nie które z umiarem, jednak jeżli chodzi o znajomą to przecież nie pójdę za nią do lekarza spytać, jedynie mogę jej delikatnie zwrócić uwagę

    Kowal2
    Member
    • Tematów: 19
    • Odp.: 763
    • Zasłużony

    A czym sie różni sączenie od picia?

    zosienka_g
    Member
    • Tematów: 4
    • Odp.: 76
    • Stały bywalec

    Może chodziło o mniejsze ilożci?Ja jednak jestem za odstawieniem na ten czas.

    Anula77
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 9
    • Początkujący

    🙂 ostatnio rozmawiałam z lekarką i mówiła mi ze amerykańskie badania jakież nowe nie udowodniły żadnych skutków negatywnych jeżli kobieta w ciąży wypije raz w tygodniu lampkę wina.
    każdy coż innego mówi i stosuje:)

    Olusia
    Member
    • Tematów: 26
    • Odp.: 385
    • Pasjonat

    Nie piję w ogóle alkoholu w ciąży i nawet mnie do niego nie ciągnie. Znajomi i rodzina nie namawiają, więc jest ok 🙂

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " piwo bezalkoholowe w ciąży"

Przewiń na górę