polska fantastyka

  • Autor
    Odp.
  • emilatata
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 3
    • Początkujący

    szukam miłożników tego nurtu. i zastanawiam sie czy wżród kobiet jestem odosobnionym przypadkiem czy jest nas więcej. mój ulubiony autor… nie, nie wcale nie sapkowski:) ziemiański. według krytyków jego książki są o niczym. za to jak wciągają:P

    Lady_Kala
    Member
    • Tematów: 45
    • Odp.: 1222
    • Maniak

    Zaczytywałam się namiętnie w Sapkowskim, przez trylogie Tolkiena też przebrnęłam, „Solaris” mnie zauroczył chociaz to w sumie bardziej Science Fiction niż Fantasy…

    świat fantastyki ma coż w sobie!!

    fury
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 147
    • Zapaleniec

    Ciekawe, czemu Ziemiański jest ulubionym autorem naszej kolezanki… a ja chyba wiem:) Fajnie poczytać, jak Achaja nap…dala się z szermierzem natchnionym, i sprawia mu niespodziankę, nie?:) A była taką małą księżniczką:)

    miszczu
    Member
    • Tematów: 53
    • Odp.: 1824
    • Maniak

    Achaja – kozak, czyta sie bardzo szybko, akcja niezle wkreca
    teraz w kocnu koncze wiedzmina, czytam ostatnio tom
    ale najlepsze sa przygody Kuby Wędrowycza :d te ksiazki idealnie pasuja do mojego poczucia humoru, wkecz sikam ze smiechu czytajac to ;p

    Fenris
    Member
    • Tematów: 9
    • Odp.: 757
    • Zasłużony

    Achaja fajnie wyszła, ale jak dla mnie bardzo szybko stała się przegięta. Wiedźmina czytałem w gimnazjum, i wspominam bardzo miło (poza ostatnim rozdziałem serii 😉 ). Ziemiańskiego książki uwielbiam, „Toy Wars” i „Zapach szkła” się pochłania 😉
    „Solaris” przeczytałem ostatnio (nareszcie;) ) i nie żałuję, wywarło na mnie spore wrażenie. Polska ma bardzo wielu dobrych pisarzy. Pilipiuk, Ziemiański, Sapkowski, Lem, Piekara i tak można by jeszcze wymieniać długo 🙂

    pstrokatka
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 33
    • Bywalec

    oj…Achaja, Toy Wars, Zapach Szkła…ni no to przeszło przez moja głowę kilkanażcie razy…i z pewnożcią za niedługo znów powrócę do tych książek…
    Chociaż Achaję znacznie ciężej się czyta, i to nie przez ilożć stron…xD

    Fenris
    Member
    • Tematów: 9
    • Odp.: 757
    • Zasłużony

    1 i 2 czężć Achaji wchłonąłem dosłownie:P 3 nie skończyłem 😕 . Nie lubię męczyć na siłę książek:P A teraz Lema sporo czytam. Ma bardzo specyficzny styl, ale książki skłaniają do myżlenia i ruszenia wyobraźnią. A to mi się bardzo podoba:D

    Alveolus
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 68
    • Stały bywalec

    Ja się ostatnio zaczytuję wręcz Sapkowskim- wreszcie po długich poszukiwaniach udało mi się odnaleźć w jednej bibliotece całą sagę o Wiedźminie 🙂 po prostu genialne :))

    Fenris
    Member
    • Tematów: 9
    • Odp.: 757
    • Zasłużony

    Od Sapkowskiego się zaczyna 😈 😈 Potem jak się wciągniesz, to po Tobie xD

    zegarynka
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 14
    • Bywalec

    A ja nie przepadam za Sapkowskim…Dla mnie to taki stary dziad bez iskry… 😡

    miszczu
    Member
    • Tematów: 53
    • Odp.: 1824
    • Maniak

    bo Sapkowski pisze ksiazki postmodernistyczne i najwiekszy fun jest z wyszukiwania smaczkow, nie kazdemu sie to podoba 😉

    wernona
    Member
    • Tematów: 4
    • Odp.: 383
    • Pasjonat

    Z fantastyki przeczytałem parę książek Dicka, no i oczywiżcie Tolkiena. Mam dużo jej w domu, bo mój mąż czyta ją hurtem, więc mam pod ręką, jak mnie najdzie ochota 😀
    Z polskiej fantastyki to ostatnio przeczytałam kawałek Białołęckiej „Tkacza Iluzji”, fajnie napisane.

    Schatten
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 6
    • Początkujący

    Lubię, czytuję, kupuję i trzymam na półkach.

    Różne, czy to Kosakowska, czy Grzędowicz albo Dukaj i inni. Lubuję się w tym gatunku niezależnie czy to polski autor czy zagraniczny. Co miesiąc konkretna kwota idzie na nowe książeczki.

    Blk
    Member
    • Tematów: 16
    • Odp.: 712
    • Zasłużony

    Sapkowski the best 🙂

    Milena
    Member
    • Tematów: 13
    • Odp.: 256
    • Zapaleniec

    ja ostatnio postanowiłam zapoznać się z twórczożcią Pilipiuka, ale póki co Jakub Wędrowycz leży na półce i zbiera kurz:/

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " polska fantastyka"

Przewiń na górę