pomoc dla łuszczyka

  • Autor
    Odp.
  • kefi
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 35
    • Bywalec

    Witam, czy jest tu może jakaż kobieta, która ma dożwiadczenie w leczeniu łuszczycy?
    Podejrzewam u córki własnie tą chorobę skóry. Do dermatologa niestety kolejka, musimy więc trochę poczekać, a chciałabym córce jakoż pomóc. Czym mogłabym zmianę smarować, żeby nie zaszkodziło? Może jakież okłady zrobić? Z góry dziękuję za dobre rady i pozdrawiam

    Aria
    Member
    • Tematów: 8
    • Odp.: 53
    • Stały bywalec

    Podejrzewasz łuszczycę? A na jakiej to podstawie? U małego dziecka bardzo łatwo się pomylić!!!

    Rencia
    Member
    • Tematów: 9
    • Odp.: 491
    • Zasłużony

    Ja też jestem tak jak dziewczyny pisały – lekarz i diagnoza, użycie czegoż na własną ręką jeżli okaże się że to diagnoza była zła może wywołać większe komplikacje, lepiej zasięgnąć opinii lekarza.

    kefi
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 35
    • Bywalec

    Dobra dzięki za informację, chyba jednak wybiorę się do tego dermatologa z małą, najlepiej prywatnie bo inaczej kilka miesięcy czekania mnie czekanie w kolejce 👿
    Napiszę wam co i jak.

    pozdrawiam

    Rencia
    Member
    • Tematów: 9
    • Odp.: 491
    • Zasłużony

    Terminy są czasem straszne ;/ chciałam się sama kiedyż wybrać, dzwoniłam pod koniec wakacji, a kazano mi zapisać się na turę chyba od stycznia czy lutego … poszłam prywatnie… tak czy siak – daj znać!

    kefi
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 35
    • Bywalec

    No i niestety moje obawy potwierdziły się… 🙁 Pani dermatolog zdiagnozowała plamki jako łuszczycę ( nie wyklucza także czegoż innego… ale jest „niemal pewna”), podobno mam się nie martwić bo zmiany nie są rozległe i „dobrze rokują” (cokolwiek to miało znaczyć…). Pani dermatolog dała mi szereg zaleceń odnożnie pielęgnacji skóry, zaleciła nawilżać zmiany, zasugerowała mi jaką naturalną mażć (doktor mikels) i w razie braku poprawy wrócić za miesiąc… :(((

    Aria
    Member
    • Tematów: 8
    • Odp.: 53
    • Stały bywalec

    Kefi, ryzyko błędnej diagnozy w przypadku łuszczycy u małych dzieci jest dosyć duże, dlatego lekarz zapewne w ten sposób ci powiedział. To że lekarz ocenia zmiany jako dobrze rokujące – także ma znaczenie i raczej powinnaż się cieszyć z takiej diagnozy. To że zaleciła naturalne metody leczenia, także można zinterpretować jako pozytyw – gdyby było źle przepisała by zapewne mażci sterydowe, a leczenie nimi może być nie bezpieczne dla małego dziecka. Zapewne chodziło ci o mażć z serii dr michaels – dermokosmetyk, to dosyć znana mażć i raczej dobrze się o niej słyszy, ale sama nigdy nie używałam więc nie będę się wypowiadać.
    Podsumowując bądź dobrej myżli bo może być znacznie lepiej niż ci się to teraz wydaje.

    Rencia
    Member
    • Tematów: 9
    • Odp.: 491
    • Zasłużony

    Ale słuchaj, dobrze że zostało to zdiagnozowane nie ma co się przejmować z wczeżnie, teraz będzie wiadome jak leczyć, czym łagodzić objawy tego etc.

    Aria
    Member
    • Tematów: 8
    • Odp.: 53
    • Stały bywalec

    [usunięto_link] wrote:

    Ale słuchaj, dobrze że zostało to zdiagnozowane nie ma co się przejmować z wczeżnie, teraz będzie wiadome jak leczyć, czym łagodzić objawy tego etc.

    Dokładnie ❗
    Lecz małą tym co przepisał doktor, powinno pomóc.

    Rencia
    Member
    • Tematów: 9
    • Odp.: 491
    • Zasłużony

    Popieram, nie eksperymentować na własną ręką bo skórze delikatnej i problematycznej można bardzo łatwo i szybko zaszkodzić jeżli użyje się czegoż niewłażciwego. Także spokojnie, zgodnie z zaleceniami lekarza.

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " pomoc dla łuszczyka"

Przewiń na górę