Pomocy jak mam sprawdzic czy jestem w ciąży?

  • Autor
    Odp.
  • ewka15zmc
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 1
    • Początkujący

    Dwa dni temu uprawiałam sex ze swoim chclopakiem i zsuneła mu sie gumka on mowi ze to dopiero po wyjęciu ale mi się wydaje ze jej juz nie bylo kiedy on byl we mnie i nie wiem czy jestem w ciązy a bardzo sie boje pomocy

    xyz
    Member
    • Tematów: 35
    • Odp.: 1277
    • Maniak

    po prostu zrob sobie test ciazowy. i sie nie denerwuj bo jak sie denerwujesz to wtedy wydaje ci sie ze masz wszystkie objawy bycia w ciazy

    ewka15zmc
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 1
    • Początkujący

    dziękuje ale czy test to wykarze po dwuch dniach ? nie ma jakiegos innego sposobu? teraz chyba jak jescze nigdy chce mies miesiączke

    canela
    Member
    • Tematów: 4
    • Odp.: 39
    • Bywalec

    Ja tak dla pewnosci to bym sie wybrala do ginekologa i jesli jest jeszcze czas zazyla postinor duo. Lepiej wydac teraz 50 zt niz sie martwic niepotzrebnie. A jesli nie to za kilk dni zrob test ciazowy.

    eta
    Member
    • Tematów: 49
    • Odp.: 1449
    • Maniak

    heh.. ja bym poszlam po postinor jesli jest mozliwosc…
    7 dni po stosunku mozna zrobic test… wczesniej nie wyjkarze raczej…
    ja tez mialam taka sytuacje ale to dawnooo temu.. i bez wachania poszlam po postinor.. nie wiem na co wy czekacie.. no chyba ze mozecie juz miec dziecko..

    xyz
    Member
    • Tematów: 35
    • Odp.: 1277
    • Maniak

    co to jest ten postinor?

    canela
    Member
    • Tematów: 4
    • Odp.: 39
    • Bywalec

    To sa 2 tabletki, ktore kupuje sie na recepte w aptece, jesli zazyjesz wczesniej niz po uplywie 72h od czasu stosunku bez zabespieczenia nie bedziesz w ciazy. To jest tak zwana antykoncepcja awaryjna, wlasnie jak zdazaja sie takie wpadki jak zsuniecie gumki itp

    eta
    Member
    • Tematów: 49
    • Odp.: 1449
    • Maniak

    tzw wczesno poronne. tabletka PO… do 72 godzin…
    ja ja bralam wsumie 2 raz… ale to ponad 2.5 roku temu…

    lisek
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 23
    • Bywalec

    one nie sa wczesnoporonne! maja tony hormonow, ktore oszukuja organizm, tak ze mysli ze jest w ciazy. ich dzialanie to: niedopuszczenie do owulacji, zageszczenie sluzu szyjki maciscy,tak zeby sie plemniki nie dostaly, a w ostatecznosci, kedy owulacja juz byla, niedopuszczenie do zagniezdzenia sie zarodka w macicy. jesli jednak zarodek juz sie zagniezdzil, to tabletki nic mu nie robia, dlatego nie sa wczesnoporonne.
    tabletki wczesnoporonne sa zakazane w Polsce.
    aha,im wczesniej po stsunku sie je zazyje, tym wieksze prawdopodobienstwo ze zadzialaja.. pod koniec tych 72h prawdopoobienstwo skutecznosci spada nawet do 40-30%.

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Pomocy jak mam sprawdzic czy jestem w ciąży?"

Przewiń na górę