• Autor
    Odp.
  • smerfy11920
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 1
    • Początkujący

    czesc czy ktos moze mi pomoc mam bardzo powazny problem w zyciu z ktorym sie mecze i mysle ze ten koszmar nigdy sie nie skonczy.
    Otoz nie moge schudnac tylko mnie przybywa najwiekszym moim problemem jest duza ilosc tluszczu na biodrach i brzuchu nie moge sie tego pozbyc chodzilam na silownie 3 miesiace nic nie ubylo, pilam rozne herbatki odchudzajace, mam prace caly czasw ruchu i jestem w ruchu ale nie uwiezycie mi nie myscie sobie ze to przez jedzenie nieeeeeeeee
    zdasza sie ze nie jem calymi dniami albo zjem na koniec dnia nie jem duzo czasami wcale z jedzeniem nie mam problemow ale boje sie ze ta moja otylosc jest zniejedzenia zeja puchne czy to jest mozliwe czy ktos zna sie na tym i moglby mi pomoc bo ja naprawde nie rozumiem tego jak to sie dzieje i dlaczego tyjee prosze ❓

    Monika
    Member
    • Tematów: 29
    • Odp.: 974
    • Maniak

    Moim zdaniem powinnas udac sie do dietetyka.

    Dormeuse
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 5
    • Początkujący

    Proponuję abyż zrobiła sobie badania poziomu hormonów tarczycy ( T3, T4, TSH )
    Być może masz niedoczynnożć tego gruczołu.
    Nie lekceważ tego. Naprawę trzeba to sprawdzić ( zaniedbanie grozi poważnymi powikłaniami/skutkami )
    Kiedy jednak lekarz stwierdzi po badaniach, że wszystko jest w porządku jeżli chodzi o tarczycę, to skonsultuj się z dobrym dietetykiem. Pozdrawiam.

    smerfy11920
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 1
    • Początkujący

    bardzo ciesze sie ze odpisalas zprobuje jak najszybciej wybrac nie na badanie poziomu tarczycy ale czy wiesz na czy on polega i czy wiybierajac sie do dietetyka mozna schudnac co on radzi nigdy jeszcze tam nie bylam czy wiesz cos an ten temat z gory dzieki wielkie papa

    Dormeuse
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 5
    • Początkujący

    Trzeba zacząć od tego , że powinnaż udać się do lekarza rodzinnego, przedstawić swoje dolegliwożci. Wedle wszelkich prawideł mi znanych, tenże powinien wypisać Ci skierowanie na badania ( T3, T4, TSH ), albo skierować Cię do endokrynologa, który na pewno to zrobi. Badanie polega na pobraniu krwi z żyły i okreżleniu w laboratorium poziomu w/w hormonów tarczycy we krwi ( nadczynnożć, niedoczynnożć, poziom prawidłowy )>>>, ale czy powyższe występują lub nie, powie Ci dopiero lekarz po zapoznaniu się z wynikami badań i na podstawie ich podejmie leczenie w razie takiej koniecznożci.
    Jeżeli chodzi o dietetyka, to osobiżcie nie byłam, ale ponieważ jestem z „branży” , to i owo słyszałam. Koleżanka zapisała córkę prywatnie do dietetyka, gdzie ją zważono, zmierzono, w ogóle został przeprowadzony cały szczegółowy wywiad z matką i córką, na podstawie którego dietetyczka ułożyła dziewczynie dietę / jadłospis odpowiednio zbilansowaną, dostosowaną do wieku, zapotrzebowania organizmu itp.
    Pozdrawiam.

    malenka
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 126
    • Zapaleniec

    smerfy11920 byłaż w końcu u tego dietetyka? co ci powiedział, polecił Ci jakąż specjalna dietę?

    pozdrawiam

    zuza_130
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 219
    • Zapaleniec

    Moim zdaniem powinnaż się udać do lekarza,zrobić potrzebne badania ,opowiedzieć mu o wszystkim ,na pewno pomoże 🙂

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " pomozcie"

Przewiń na górę