POPĘKANE SKÓRKI WOKÓŁ PAZNOKCIi:(

  • Autor
    Odp.
  • asiulka1985
    Member
    • Tematów: 33
    • Odp.: 204
    • Zapaleniec

    Ciągle pękają mi skórki wokół paznokci i narastają na paznokcie:( Wygląda to okropnie, denerwuje mnie to strasznie więc je obrywam. Najczężciej kończy się to krwawiącymi rankami wokół paznokci co wygląda jeszcze gorzej:( Macie może jakiż sposób żeby nie rosły tak szybko a przede wszystkim żeby te po bokach nie pękały? Może to wina niedoboru jakiejż witaminy?

    joala
    Member
    • Tematów: 4
    • Odp.: 20
    • Bywalec

    Może nacieranie kropelkami vit A+E pomoże i delikatne usuwanie skórek szpatułeczką lub patyczkami z watką i tak dwa razy dziennie.

    asiek
    Member
    • Tematów: 26
    • Odp.: 443
    • Pasjonat

    tylko że kropelki witaamina a+e chyba są na receptę, nie? bez recepty jest sama witamina e w kroplach. ale głowy nie dam.

    asiulka1985
    Member
    • Tematów: 33
    • Odp.: 204
    • Zapaleniec

    Dzięki za info. Postaram się ich nie wycinać ale to trudne, bo strasznie mnie drażnią.

    Cleo
    Member
    • Tematów: 29
    • Odp.: 905
    • Zasłużony

    [usunięto_link] wrote:

    Dzięki za info. Postaram się ich nie wycinać ale to trudne, bo strasznie mnie drażnią.

    Też tak miałam , ale jeżli nie chcesz ich mieć musisz ich nie wycinać, choć to trochę sprzeczne 😛

    nie radziłabym gdybym nie dożwiadczyła.
    zauważ, że nawet kosmetyczki nie wycinają – tylko odsuwają skórki specjalną płytką 😆

    edyta36
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 3
    • Początkujący

    Tańszym a równie skutecznym sposobem jest nacieranie skórek i paznokci wazeliną kosmetyczną na noc skórki sie wzmocnią i nie będą pękać:)

    Specjalista Aspazji
    Member
    • Tematów: 4
    • Odp.: 213
    • Zapaleniec

    Zafunduj swoim dłoniom kąpiel w oliwie z oliwek. Oliwę lekko podgrzej i dodaj kilka kropel soku z cytryny oraz witaminę A+E, którą w postaci kapsułek znajdziesz w aptece. Mocz dłonie przez 10-15 minut. Zawarte w oliwie niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe przyspieszają regenerację tkanek, a także są źródłem witaminy E, która zapobiega starzeniu się skóry. Oliwa działa także odżywczo na łamliwe paznokcie.

    lubieherbate
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 18
    • Bywalec

    ja popękane skórki smarowałam zwykłą oliwką dla dzieci lub olejkiem arganowym z bielendy, taki 3w1. Skórki bardziej były nawilżone i nie zadzierały się.

    reddragon
    Member
    • Tematów: 13
    • Odp.: 479
    • Pasjonat

    Ja zawsze smarując dłonie, wsmarowuje krem w skórki, dodatkowo własnie warto stosować olejki do skórek

    Specjalista Aspazji
    Member
    • Tematów: 4
    • Odp.: 213
    • Zapaleniec

    Poza tym paznokcie kochają cynk, miedź i krzem. Jedz orzechy, migdały, pestki dyni albo słonecznika. Zawierają cynk oraz miedź. Często jadaj rzodkiewkę, kalarepkę i seler. Mają one sporo krzemu. Pomidory, brokuły, sałata, marchew, szczypiorek, koper, czy natka to najbogatsze źródła beta-karotenu, który w organizmie przekształca się w witaminę A, która wzmaga produkcję głównego budulca paznokci – keratyny.

    Lisiczka202
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 4
    • Początkujący

    Spróbuj wcierać olej rycynowy albo mocz paznokcie kilka minut w oliwie.

    korta
    Participant
    • Tematów: 27
    • Odp.: 157
    • Zapaleniec

    Przede wszystkim new nails – ich odżywka, ewentualnie również oliwka, ale ogólnie to powinno totalnie odmienić sytuację, po prostu paznokcie będą wyglądały zdrowo i normalnie. Ale to także kwestia tygodni pracy nad nimi.

    Malwina Pisarek
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 59
    • Stały bywalec

    Ja mialam wieczne problemy ze skorkami jak stosowalam hybryde, wszystko za sprawa acetonu, ktory wysusza :/ Dlatego zrezygnowalam z hybrydy i siegnelam po zelowy zestaw prodigy duo gel, nie potrzeba lampy UV, zmywa sie zwyklym zmywaczem i jest bardzo trwaly, wytrzymuje bez problemu 7-10 dni. Jak sie nie myle, to w grudniu jest w promocji 🙂

    korta
    Participant
    • Tematów: 27
    • Odp.: 157
    • Zapaleniec

    Wprowadź sobie lakiery new nails i ich odżywkę. Ja przy takim zestawieniu nie miałam problemów. Zakładam, że jeżli również do tego odpowiednio podejdziesz, to różnica będzie zdecydowana – totalnie inne paznokcie. Trzeba tylko umiejętnie działać. Mylę się?

    Patrycja Kokot
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 47
    • Bywalec

    zbawienny dla moich skorek, a takze paznokci byl komplekt olejow zamkniety w buteleczce Beauty Oil z golden rose, wygladzaja i zmiekczaja skorki oraz pielegnuja paznokcie. Generalnie odzywki tej marki sa super.

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " POPĘKANE SKÓRKI WOKÓŁ PAZNOKCIi:("

Przewiń na górę