Pralka-nowa czy używana??

  • Autor
    Odp.
  • bacha975
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 1
    • Początkujący

    Czy możecie doradzić mi w wyborze pralki?? Czy lepeij używaną czy nową? Moja córka wybiera sie na studia i w mieszkaniu, które wynajmuje nie ma pralki więc stwierdziliżmy z męzem że kupimy jakąż nie za dużą i najlepiej niedrogą. Trafiłam na ogłoszenie- używana pralka Amica za 700 zł i nie wiem czy warto :
    elektronika.hiperogloszenia.pl/pralki/ogloszenie/128859-fantastyczna-pralka-automatyczna-amica-awcn10da-oferta-wroclaw/

    faranek22
    Member
    • Tematów: 11
    • Odp.: 64
    • Stały bywalec

    jeżli jest w dobrym stanie to być może warto…

    EDIT:kowal2

    Izys
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 187
    • Zapaleniec

    ja jednak uważam, że o wiele bardziej opłaca się kupić nową pralkę..wcale nie musi być ona droga, a przynajmniej jak coż się zepsuje to ma się gwarancję dzięki której nie trzeba będzie płacić za naprawę, a jeżeli zależy Ci na kupieniu taniej pralki, to tutaj masz Amicę w promocji: [xxxxx]całkiem dobra firma, a cena po prostu rewelacyjna 🙂

    EDIT:kowal2

    aluta
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 74
    • Stały bywalec

    Najlepiej oczywiżcie kupić nową pralkę, ale w związku z tym, że ma być to pralka do mieszkania studenckiego to może lepiej darować dobie aż tak poważną inwestycję . Ja ze swoich czasów studenckich pamiętam, że jak ktoż miał pralkę to od razu zbiegali się inni znajomi i prali w niej.

    Zwar
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 36
    • Bywalec

    E tam, nie ma sensu nowej kupować
    Na allegro często są pralki np. z niemiec, po przeglądzie.
    Ceny żmieszne a mają zwykle pół roku gwarancji. Powiedzmy sobie szczerze – pralka to nie komputer – jak przez te pół roku pochodzi to nikłe szanse że przez najbliższe pare lat się zepsuje

    Verona
    Member
    • Tematów: 4
    • Odp.: 45
    • Bywalec

    Na studia kupować nową pralkę? Bez sensu… Przecież to tylko kilka lat, a poza tym i tak – znajac życie – nie będzie ona jakoż często używana 😉

    CultureClub
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 9
    • Początkujący

    700 zł jak za używaną pralkę to jak dla mnie zdecydowanie za dużo – a za podobną cenę też możesz kupić Amicę w podobnej klasie – nowy sprzęt jest bardziej efektywny, poza tym jest na niego gwarancja. Nie uważam też, żeby kupowanie nowych rzeczy na czas studiów mijało się z celem – po zakończeniu nauki trzeba będzie szukać własnego mieszkania, a wtedy pralka będzie jak znalazł.

    edit
    jakubek

    Yolka
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 133
    • Zapaleniec

    Sprzęt AGD typu pralka, zmywarka, lodówka kupiłabym tylko i wyłącznie nowy , nie musi być z górnej półki, ale nowy. Bałabym się odkupić od kogoż bo nie wiadomo w jakim stanie tak naprawdę jest

    ZuzkaZ
    Member
    • Tematów: 7
    • Odp.: 91
    • Stały bywalec

    uzywaną kupilabym tylko z pewnego zródla

    matylda18
    Member
    • Tematów: 4
    • Odp.: 8
    • Bywalec

    Pralka tylko nowa!
    A to dlatego że obecnie pralki produkuje się na 5 – 7 lat. A naprawa się nie opłaca.
    Więc kupując używaną pralkę tracisz czas, płacisz trochę taniej niż za nową, to nie ma sensu pozorna oszczędnożć.
    Polecam Elektrolux – dobra solidna marka, ja kupiłam swoją w Euro AGD.

    loulou
    Member
    • Tematów: 6
    • Odp.: 131
    • Zapaleniec

    Nigdy Elektroluxa!!!!! Miałam już 3. Psują się dokladnie wtedy jak sie kończy gwarancja…. a naprawa zawsze kosztuje tyle, ze nie opłaca się jej robic….
    Teraz mam boscha i wszystko gra.

    Stylowa
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 45
    • Bywalec

    ja uważam, że duzo lepiej kupić nową niż używaną z nie wiadomo jakiego źródła , ponieważ nową ma się pewnożć, że kupuje się jakożć, w razie czego można zwrócić , lub naprawić na gwarancji, poza tym teraz już nie są takie drogie te pralki spokojnie można kupić za kilka stówek w sklepach stacjonarnych np. medialux

    polin
    Member
    • Tematów: 12
    • Odp.: 416
    • Pasjonat

    trzeba po prostu dokladnie sprawdzic stan uzywanej pralki, musi byc tam ktos kto sie na tym choc troche zna

    szaloona
    Participant
    • Tematów: 26
    • Odp.: 289
    • Pasjonat

    jeżli nie ma się zbyt dużo pieniędzy to może i faktycznie postawić na pralkę używaną, ale z drugiej strony w niektórych sklepach jest sporo promocji jak na przykład avans.pl i można tanio kupić pralkę, a wtedy ta używa od nowej nie będzie się różnić ceną. Poza tym wiecie, jak się ma nową to jest okres gwarancji etc, a z używanymi to tak różnie bywa.

    Morgana
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 1
    • Początkujący

    Ja też nie mogę sobie pozwolić na zbyt duży wydatek, ale powyżej 700 zł jest jak najbardziej możliwe. Może być nawet w okolicach 1000 zł. Pralka nie musi być duża, ale dobrze by było, żeby była oszczędna i cicho pracowała. Jak ktoż będzie w stanie jeszcze coż polecić, to bardzo proszę.

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Pralka-nowa czy używana??"

Przewiń na górę