Pranie ubrań alergika

  • Autor
    Odp.
  • Dorota123
    Participant
    • Tematów: 28
    • Odp.: 1610
    • Maniak

    Hej, moje dzieci mają alergie i atopowe zapalenie skóry, z praniem są wieczne problemy, a ileż można używać proszków dla niemowlaków. Zresztą czy w ogóle są takie dobre? Może polecicie coż lepszego? Delikatnego, ekologicznego?

    malika
    Participant
    • Tematów: 0
    • Odp.: 57
    • Stały bywalec

    Ja mam też taki sam problem, nawet prania ręcznego zrobić nie mogę bo mam od razu podrażnione ręce. Dzieci alergiczne, ciągle jakaś wysypka, już jestem zmęczona szukaniem odpowiednich proszków. Czytałam na jakimś blogu o listkach hipoalergicznych, ale jeszcze nie próbowałam bo nie wiem gdzie ich szukać, muszę bardziej wgłębić się w temat.

    Dorota123
    Participant
    • Tematów: 28
    • Odp.: 1610
    • Maniak

    Juz myślałam, że nikt się nie odezwie 🙂 Szukałam tych listków, czy chodzi o smart eco wash? Widziałam w sklepie internetowym. W sumie cena spoko, dużo nie stracę, więc może warto wypróbować.

    malika
    Participant
    • Tematów: 0
    • Odp.: 57
    • Stały bywalec

    Tak, dokładnie o smart eco wash czytałam, dziewczyny bardzo je chwaliły, ale znalazłam je juz tesco i nawet kilka prań w nich zrobiłam, na razie spokój z drapaniem i alergią, jestem zaskoczona ich działaniem, oby tylko tak zostało bo chyba się załamię jak wróci wysypka.

    Dorota123
    Participant
    • Tematów: 28
    • Odp.: 1610
    • Maniak

    No fakt, w tesco nawet taniej, pewnie promocja jest, to kupię nawet na zapas. Jeden listek to jedno pranie, więc nawet poniżej złotówki wychodzi. No i nie potrzeba już płynu, to też oszczędność.

    malika
    Participant
    • Tematów: 0
    • Odp.: 57
    • Stały bywalec

    No właśnie cenię je sobie za to, ze płukać sto razy nie trzeba i płynów zmiękczających już nie kupuję, zawsze do jakieś odciążenie dla kieszeni 🙂

    Dorota123
    Participant
    • Tematów: 28
    • Odp.: 1610
    • Maniak

    No i dla alergików tez lepiej, bo wszystkie te płyny zmiękczające, zapachowe to mnóstwo alergenów.

    malika
    Participant
    • Tematów: 0
    • Odp.: 57
    • Stały bywalec

    Oj mają, nasz lekarz od razu uprzedził o odstawieniu płynów wszelkiej maści do płukania bo bardzo uczulają i dobrze bo listki zmiękczają ubranka i pościel i nic więcej dodawać nie trzeba 🙂

    kropla deszczu
    Participant
    • Tematów: 4
    • Odp.: 133
    • Zapaleniec

    A Jelp to jeszcze istnieje? To kiedyś polecano, a chyba najlepsze jest szare mydło

    smerfetka251
    Participant
    • Tematów: 1
    • Odp.: 11
    • Bywalec

    Niestety, ale chyba dalej pozostaje Ci testowanie. Bo każdy alergik będzie inaczej reagował na różne rzeczy. U nas w domu sprawdziły się płyny do prania Surf. Używam do koloru i do białego, pięknie pachną, szczególnie ten do białego – biała orchidea, uwielbiam. I to są jedyne produkty do prania, które u mojej córki nie wywołują i nie nasilają AZS. I trzymam się ich, ale eksperymentowaliśmy naprawdę z całym mnóstwem produktów. Na szczęście już trafiliśmy na to co u nas się sprawdza i tego się trzymamy.

    Zdeptaloby
    Participant
    • Tematów: 0
    • Odp.: 2
    • Początkujący

    Problemem może być sam materac lub łóżko, sama mam problem z alergią wieć wiem jak jest. Tak jak pisze smerfetka251 sprawdzone produkty sa najlepsze i nie ma co zmieniać.
    Od siebie dodatkowo polecam prześcieradło nieprzemakalne dlatego bo bardzo się sprawdza. Przede wszystkim koszt jest on symboliczny a w zamian materac nie żółknieje, jest czysty i naprawdę dzięki niemu materac zużywa się 3-4 razy wolniej. Ja kupuję nasze tutaj: ochraniacz-na-materac.pl sprawdzone i pewne, na sklepie są różne rozmiary, godne polecenia, warto!
    Właśnie idealne na alergię, mi pomogły

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Pranie ubrań alergika"

Przewiń na górę