Probiotyki a grzybica pochwy – Wasze opinie

  • Autor
    Odp.
  • Gosiaczek987
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 11
    • Bywalec

    Z pewnożcią nie są lekiem na całe zło, ale na pewno pomagają w wielu sytuacjach. Ja Lactovaginal zaczęłam stosowac po kilku nawracających grzybicach. Okazało się, że wystarczyło przywrócic prawidłowy układ mikroflory pochwy i patogeny nie miały miejsca namnożyć się, a co za tym idzie, grzybica nie powróciła. Teraz stosuje profilaktycznie tuz po okresie, bo te moje skłonnożci do grzybicy jednak są.
    Oczywiżcie jeżeli nieprawidłowo dba sie o higiene, czesto zażywa antybiotyki bez osłony, nosi obcisłe ubrania, często stringi czy stosuje tampony to ryzyko infekcji wzrasta.

    asiek
    Member
    • Tematów: 26
    • Odp.: 443
    • Pasjonat

    stosuję lacibios femina. ale po pierwsze nie jest to lek a po drugie nie na całe zło. niemniej mi osobiżcie pomaga.

    vajola
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 117
    • Zapaleniec

    Jak dla mnie zdecydowanie pomagają. Lekarze (nie tylko ginekolodzy) leczą doraźnie i zapominają o uodparnianiu i odbudowywaniu organizmu po terapii. Ja całe lata męczyłam się z rożnego rodzaju infekcjami. Od ponad dwóch lat zaczęłam stosować Floragyn (Lactovaginal nie był wystarczajacy) i o ile infekcje nie znikły całkowicie to pojawiają sie teraz raz na ruski rok, a czasami jestem w stanie wyleczyć je tylko i wyłącznie dawką probiotyku włażnie.

    WaniliaiPieprz
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 43
    • Bywalec

    Warto stosować probiotyki. Może nie cały czas, ale tak profilaktycznie i zapobiegawczo. Wiele kobiet ceni i chwali sobie ich działanie. Więc coż chyba w tym jest.

    blubery9
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 1
    • Początkujący

    Probiotyk to fajne dopełnienie, ale trzeba zaatakować mocno, tak żeby wyeliminować problem. Lekarz zapisał mi trioxal i muszę powiedzieć, ze dał radę. A co Wam lekarz przepisywał?

    Kornela
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 8
    • Początkujący

    Oczywiżcie, że pomagają. Ale przecież tam są dokładnie te same bakterie co w jogurcie. Mi ginekolog powiedziała, że jeżli będę jadła 1 jogurt dziennie, to dokładnie na to samo wyjdzie, co połykanie tabletek. Jedna uwaga – ważne, żeby jogurt zrobiony był ze zwykłego mleka, a nie mleka w proszku. Także wszystkie te znane marki odpadają.

    AiszaPerfumy_pl
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 107
    • Zapaleniec

    Jestem zdania, że probiotyki są dobre i skuteczne, ale tylko zapobiegawczo lub profilaktycznie. Na pewno nie zastąpią leczenia lekami wydawanymi na receptę.

    eRzecznik Polpharma
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 2
    • Początkujący

    Witam,
    Probiotyki są szeroko stosowane i mają swoją ugruntowaną pozycję, ale stosowane są jako postępowanie profilaktyczne lub uzupełniające leczenie, nigdy jako podstawowa terapia.
    Pozdrawiam, eRzecznik Polpharma


    eRzecznik Polphama to Ekspert, który odpowie na Twoje pytania dotyczące problemów grzybiczych i udzieli Ci profesjonalnej porady. Jeżeli masz więcej pytań do Eksperta zapraszamy na stronę: [usunięto_link]

    ani_em
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 14
    • Bywalec

    moim bardzo osobistym zdaniem probiotyki pomagają, w każdym razie kiedyż problemy miałam przynajmniej raz w roku, a odkąd stosuję probiotyki (nie jakoż regularnie, ale od czasu do czasu na zmianę ze żrodkami zakwaszającymi żrodowisko pochwy) nie pamiętam, żeby przypałętała mi się grzybica a konkretnie drożdżyca. Mam spokój od jakichż dwóch lat. Wydaje mi się, że warto spróbować

    vajola
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 117
    • Zapaleniec

    [usunięto_link] wrote:

    moim bardzo osobistym zdaniem probiotyki pomagają, w każdym razie kiedyż problemy miałam przynajmniej raz w roku, a odkąd stosuję probiotyki (nie jakoż regularnie, ale od czasu do czasu na zmianę ze żrodkami zakwaszającymi żrodowisko pochwy) nie pamiętam, żeby przypałętała mi się grzybica a konkretnie drożdżyca. Mam spokój od jakichż dwóch lat. Wydaje mi się, że warto spróbować

    Jakie żrodki zakwaszające stosujesz? Pierwszy raz o nich słyszę!

    asiek
    Member
    • Tematów: 26
    • Odp.: 443
    • Pasjonat

    [usunięto_link] wrote:

    [usunięto_link] wrote:

    moim bardzo osobistym zdaniem probiotyki pomagają, w każdym razie kiedyż problemy miałam przynajmniej raz w roku, a odkąd stosuję probiotyki (nie jakoż regularnie, ale od czasu do czasu na zmianę ze żrodkami zakwaszającymi żrodowisko pochwy) nie pamiętam, żeby przypałętała mi się grzybica a konkretnie drożdżyca. Mam spokój od jakichż dwóch lat. Wydaje mi się, że warto spróbować

    Jakie żrodki zakwaszające stosujesz? Pierwszy raz o nich słyszę!

    probiotyki to już są żrodki zakwaszające żrodowisko pochwy i normalizujące pH 😉 i lepiej brać probiotyki, bo wtedy się naturalnie obniża pH niż żrodki które sztucznie zakwaszają (czyli wszystkie globulki z kwasem askorbinowym czy kwasem mlekowym). lepiej brać probiotyki plus do higieny intymnej stosować płyn o niskim pH (np. lacibios protecta o 3,5) niż aplikować sobie kwas. bo przesadzić z zakwaszeniem też nie można a znacznie trudniej skontrolować to aplikując sobie globulkę z kwasem niż jak naturalnie bakterie produkują kwas mlekowy (który jest ich metabolitem).

    misiudera
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 2
    • Początkujący

    mi probiotyki same nie pomogly, grzybica mi nawracala, dopeiro trioxal od lekarza zadzialal tak ze juz nie wrocila mi grzybica cale szczescie bo juz wymiekalam;;/

    lusi123
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 3
    • Początkujący

    Uważam że probiotyki warto stosować .Moim ulubionym dopochwowym probiotykiem którego stosuje jest invag,sięgam po niego gdy czuje się niepewnie ,gdy moja flora bakteryjna jest zaburzona.Wiem że invag jest bezpieczny a bakterie wchodzące w jego skład kolonizuje nabłonek pochwy przez co mam do niego całkowite zaufanie

    kremikWschodni
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 6
    • Początkujący

    Zaczęłam łykać probiotyk – lacibios femina, bo stosuję tabletki antykoncepcyjne i często chodzę na basen. Kiedyż chorowałam na grzybicę i nie chcę tego znów przechodzić, a lacibios się sprawdza 🙂 nie mam infekcji intymnych i biocenozy pochwy też dobrze wychodzą 🙂

    ola57777
    Member
    • Tematów: 25
    • Odp.: 618
    • Zasłużony

    Najlepiej jest sobie kupic bez recepty globulki dopochwowe hexagyn duo. Ja mam je w domu na wszelki wypadek i zwłaszcza kiedy mam brac antybiotyk wole dmuchać na zime i sobie aplikuje jedną dziennie. Wielki plus ze dziala i ze nie brudzi bielizny.

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Probiotyki a grzybica pochwy – Wasze opinie"

Przewiń na górę