Problem z podwyższonym cholesterolem

  • Autor
    Odp.
  • akerowa
    Member
    • Tematów: 7
    • Odp.: 127
    • Zapaleniec

    Mam ostatnio kiepskie wyniki… co robić? Jak szybko zadziałać, boję się że nie mam dożć motywacji, żeby całkiem zmienić np. dietę… Jak mogę sobie pomóc?

    Marika250
    Participant
    • Tematów: 4
    • Odp.: 194
    • Zapaleniec

    Tylko dieta niestety.

    akerowa
    Member
    • Tematów: 7
    • Odp.: 127
    • Zapaleniec

    Tyle to ja wiem:)
    Zamawiam już sobie dietę na oryginalneprzepisy.pl – wygodnie i pewnie. Samej nie chce mi się gotować kilku posiłków dla każdego cos innego…

    donamata
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 3
    • Początkujący

    najlepiej ustalic sb dobrą dietę 🙂

    CuddleLove
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 25
    • Bywalec

    Moja mama samą dietą w 3 miesiące obniżyła sobie cholesterol do poziomu, który jest już w normie. Także dieta to jest najlepszy pomysł.

    litwaa
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 11
    • Bywalec

    Należy spożywać jak najwięcej żwieżych warzyw, a zwłaszcza: koperku, cebuli, natki pietruszki, dyni i kapusty. W ciągu dnia nie więcej niż 30 proc. zapotrzebowania energetycznego powinno pochodzić z tłuszczów, przy czym 2/3 powinny stanowić tłuszcze pochodzenia rożlinnego.

    Najlepszy będzie olej słonecznikowy, sojowy albo kukurydziany, które obniżają poziom złego cholesterolu. Ważne jest również częste spożywanie żwieżych owoców, zwłaszcza jagodowych takich jak borówki, maliny, truskawki, jagody, agrest, jeżyny, poziomki itp. Do jadłospisu należy włączyć pieczywo pełnoziarniste, ryby i drób.

    lubuszanka87
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 84
    • Stały bywalec

    To ja czytałam ostatnio na hellozdrowie, że np. jedzenie krupniku pozwala skutecznie obniżyć poziom złego cholesterolu. Poza tym dużo żwieżych warzyw i mało tłustego mięsa.

    Karolcia82
    Member
    • Tematów: 25
    • Odp.: 156
    • Zapaleniec

    zły cholesterol to mit, chyba, że jego wskaźnik przekracza powyżej 350, ponizej jest dobrze, nie ma nic gorszego niz zbijanie go lekami, które zawierają statynę,
    jednak odżywiać należy się zdrowo niezależnie od wskaźnika cholesterolu 🙂
    jest wiele dobrych tekstów w sieci na ten temat, byle nie waszerować się lekamim bo to lobby farmaceutyczne kreują pewne sprawy….

    majka84
    Member
    • Tematów: 4
    • Odp.: 33
    • Bywalec

    hej, również miałam problemy z podwyższonym cholesterolem;/ brałam nawet leki przez pewien czas, ale jak przestałam- to znowu wrócił. A jak wiemy, leki na jedno pomagają, na drugie szkodzą. Także postanowiłam dożć drastycznie wykluczyć z mojej codziennej diety produkty, które mogłyby powodować „zapychanie” żył:) najtrudniejsze jednak okazało się odzwyczajenie od podjadania słodyczy. Ale odkryłam i na to metodę- firma Sante oferuje bardzo fajną gamę zdrowych produktów i bardzo przystępnej cenie i dostępnych niemal w każdym markecie. Także płatki na żniadanie, wafelki w międzyczasie. Okazało się, że wystarczyło zamienić czekoladę, na błonnik (zawarty w wysokiej ilożci w tych produktach), aby cholesterol wrócił do normy:)

    Specjalista Aspazji
    Member
    • Tematów: 4
    • Odp.: 213
    • Zapaleniec

    By obniżyć cholesterol wyeliminuj niezdrowe tłuszcze, a zacznij spożywać zdrowe. Zdrowe tłuszcze pochodzenia rożlinnego zawarte w oliwie z oliwek, awokado, orzechach obniżają poziom LDL (zły cholesterol), a podwyższają HDL (dobry cholesterol). Najbardziej niekorzystne dla naszego organizmu są tłuszcze ze smażenia. Jedz produkty bogate w błonnik (płatki owsianymi i owoce, fasola, warzywa, kasze, ryż brązowy). Jeżli masz nadwagę, obniż ilożć spożywanych kalorii. Prowadź aktywny tryb życia oraz unikaj używek i stresu.

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Problem z podwyższonym cholesterolem"

Przewiń na górę