Problem z włosami, Jak zagężcić włosy?

  • Autor
    Odp.
  • katrine1
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 18
    • Bywalec

    Moje włosy po latach farbowania, prostowania bardzo mi się przerzedziły. Nie jestem zadowolona z ich wyglądu, wyraźnie brakuje im objętożci. Co mogę zrobić, aby je jakoż zagężcić? Z farbowania niestety zrezygnować nie mogę, bo będę siwa :/ .

    Ekspert HaPantoten
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 4
    • Początkujący

    Zdecydowanie zabiegi takie jak farbowanie, suszenie, prostowanie itp Osłabiają włosy. Jeżeli ich wypadanie nie jest powiązane z innymi dolegloiwożciami, powodujące łysienie, warto spróbować od suplementów diety. Czasem wypadanie jest jedynie objawem osłabienia, zwłaszcza teraz po zimie kiedy dieta jest uboga w składniki odżywcze, a włosy sa przesuszone. Dla tego warto sięgnąć po takie preparaty jak Ha-Pantoten Optimum, ze względu na najbogatszy na rynku skład i potwierdzoną skutecznożc. A wystarczy jedna tabletka dziennie.

    Anetka80
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 2
    • Początkujący

    Ja mogę polecić Flexagen jest to co prawda preparat odbudowujący stawy ale zawiera mikro i makro elementy które uzupełniają braki w naszym orgazniźmie. Dodatkowo wzmacnia włosy, skórę i paznokcie. Sama go biorę od 3 miesięcy i widzę dużą różnicę, szczególnie po paznokciach, już mi się nie rozdwajają i nie łamią.

    Jagoda70
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 2
    • Początkujący

    Potwierdzam, flexagen jest żwietny. Biorę go od 3 miesięcy i nie dożć, że przestały mi wypadać włosy i łamać paznokcie, to kolano, które mi zawsze chrupało, po wstaniu z łózka, też dało za wygraną. Jednak porządna dawka kolagenu robi swoje ;D

    PachnacaAzalia
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 68
    • Stały bywalec

    Może warto jednak zrezygnować z farbowania, przemęcz się jakiż czas i miej te siwe włoski, mnie się całe siwe bardzo podobają 🙂

    diddi
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 4
    • Początkujący

    niestety mialam ten sam problem – wszystko zaczelo sie od zmian hormonalnych i wieku ;] poczatkowo stosowalam specjalne szampony i odzywki, pozniej maski i masci z apteki – nie wszystko jednak pomoglo. ostatecznie zdecydowalam sie na zabieg mezoterapii skory glowy . ) sama bylam w Mona Lisie – osoboscie polecam, jak ktos z Poznania lub okolic – bardzo bylo milo i przede wszystkim bezbolesnie 🙂 myslalam, ze jak zmiany hormonalne to nie mozna, ale wlasnie to bylo jednym ze wskazan zabiegu 🙂 i teraz jest o wiel lepiej – nadal stosuje kosmetyki i odpowiednie preparaty, ale no nie ma porownania do tego, co bylo!

    anulkaxxx151
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 3
    • Początkujący

    kup sobie ampułki na wzmocnienie włosów, lub na porost. Do wyboru masz wiele, wystarczy wpisać w allegro.
    Koxidil, Placenta, czy Carin Fluid Activ lub Tonic – wszystkie mogę polecić, jeden raz stosowałam, drugi moja koleżanka, a trzeci znajomi chwalili.
    Możesz ewentualnie szampon możesz kupić na porost włosów.

    AiszaPerfumy_pl
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 107
    • Zapaleniec

    Miałam podobny problem. Włosy zniszczone i „wychudzone” farbowaniem i prostowaniem. Z prostowania już zrezygnowałam, jednak z farbowania nie mogę dlatego zawsze wybieram farby z wyższej półki i te które mają w zestawie odzywkę. Do tego kupuję najzwyklejszy szampon, ten taki zielony w szklanej butelce rzepakowy czy jakiż i do tego mam lepszą odżywkę do włosów bardzo zniszczonych. I muszę przyznać, że stan moich włosów już się trochę poprawił.

    jagoda87
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 21
    • Bywalec

    Zgadzam się z poprzedniczką, włosów nie da się zagężcić. Możesz je wzmocnić, dzięki czemu będą rosły Ci nowe włosy, dzięki czemu z czasem będzie ich więcej. No i oczywiżcie ochrona przeciw wypadaniu. Na porost włosów najlepsza jest odpowiednia dieta i suplementy, a przeciw wypadaniu polecam szampon Biokap, dostępny w aptece. No i może lepiej zrezygnować z niszczącej pielęgnacji? Co do farbowania to są apteczne farby, które nie niszczą włosów, np wyżej wspominany Biokap. Poszukaj sobie i zapytaj w aptece!

    kasica1234
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 13
    • Bywalec

    u mnie pojawił się całkiem niedanwo problem wypadających włosów. zawsze miałam dożć mocne i gęste, teraz znacznie osłabły, przesuszyły się i zaczeły wypadać. na początku było ich nieznacznie mało, ale z czasem jaby ich więcej wypadało. czy możecie coż na to poradzić? czy to kwestia zmiany szamponu? a może powinnam iżć do lekarza?

    agne.shall
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 27
    • Bywalec

    Na wzmocnienie włosów polecam naturalny sposób – mianowicie spłukiwanie ich po myciu korą dębu. Baaaardzo wzmacnia włosy + nadaje im żliczny, kasztanowy odcień 🙂

    Zeszka
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 26
    • Bywalec

    Jeżli szampony i odżywki nie pomagają to zawsze warto skonsultować się z lekarzem jeżli włosy się mocno przerzedziły lub wypadają, ważne by odnaleźć przyczynę.

    SklepKokosowyPL
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 31
    • Bywalec

    Ja moge od siebie zapropnować odżywkę Kokosową Do Włosów Oilmedica. Odżywka ma bardzo szeroki zakres działania. Min. poprawia strukturę włosów, zamyka łuski, wzmacnia i pielęgnuje włosy, cebulki i skórę głowy. Zapobiega wypadaniu włosów. Odżywka jest bogata w wapń, magnez, potas i liczne mikropierwiastki (Zn, Cu, Mn, Fe) ważne dla wzrostu włosów.

    pumpkin
    Member
    • Tematów: 7
    • Odp.: 286
    • Zapaleniec

    Wspomniałaż o siwieniu włosów, co pewnie wiąże się z Twoim wiekiem. Niestety z wiekiem wlosy także robią się cieńsze i słabsze, dlatego jedno jest prawdopodobnie powiązane z drugim. Możesz próbować wzmocnić włosy np. płukankami ze skrzypu polnego, ale jeżli nie zrezygnujesz z farbowania to nic z tego nie wyjdzie…

    nie-bo
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 94
    • Stały bywalec

    dobrym pomysłem jest też szampon – Dermena, koszt to ok. 20 zł, polecił mi go dermatolog i faktycznie pomaga, gęsty i ciężko go nanosić na włosy, jednak po miesiącu używania widzę troche nowych baby hair

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Problem z włosami, Jak zagężcić włosy?"

Przewiń na górę