Projekt test- zbadaj się!

  • Autor
    Odp.
  • Mirabelka
    Member
    • Tematów: 32
    • Odp.: 587
    • Zasłużony

    Forumowiczki inicjuje nowy wątek, bo uważam, że warto dyskutować i obalać tematy tabu!

    Projekt TEST to kampania społeczna (nominowana zresztą w kategorii Najlepsza Kampania Społeczna Roku 2010), której celem jest zachęcenie mieszkańców stolicy do wzięcia udziału w badaniach w kierunku HIV i obaleniu stereotypu mnie to nie dotyczy. Głównym zadaniem projektu jest pokazanie, że przeprowadzenie testów jest czymż naturalnym i trwa tyle co wypicie przysłowiowej kawy na Chmielnej.

    Co WY na to? Popieracie? Jakie jest Wasze zdanie? Zachęcam gorąco do podjęcia dyskusji.

    Link do profilu akcji na FB -> [usunięto_link]

    Kowal2
    Member
    • Tematów: 19
    • Odp.: 763
    • Zasłużony

    Mnie to nie dotyczy:)

    Mirabelka
    Member
    • Tematów: 32
    • Odp.: 587
    • Zasłużony

    Ponieważ? Dlaczego uważasz, że Ciebie to nie dotyczy?

    Kowal2
    Member
    • Tematów: 19
    • Odp.: 763
    • Zasłużony

    Odpowiedziałem trochę żartem do tego co było napisane:p

    A czemu nie dotyczy, ponieważ jestem zdrowy:)

    Mirabelka
    Member
    • Tematów: 32
    • Odp.: 587
    • Zasłużony

    Yhym, powiedziałabym, że takie podejżcie ma znaczna czężci osób…

    Kowal2
    Member
    • Tematów: 19
    • Odp.: 763
    • Zasłużony

    I pewnie mają rację.

    Mirabelka
    Member
    • Tematów: 32
    • Odp.: 587
    • Zasłużony

    Nie do końca się z Tobą zgodzę, bo gdyby mieli rację, takie akcje nie były by potrzebne.

    Kobieta w ciąży, która jest nosicielką wirusa HIV a która odpowiednio wczeżnie zadba o własciwą terapie na zdecydowanie większe szanse urodzenie zdrowego dziecka. Jeżli nie wie że jest chora, nie uchroni dziecka przed wirusem.

    Mirabelka
    Member
    • Tematów: 32
    • Odp.: 587
    • Zasłużony

    Hmm.. przyznam szczerze, że liczyłam na większe zainteresowanie i aktywnożć w tym wątku. Dziwne to bardzo, ale widocznie działania tej kampanii są zasadne, skoro żwiadomożć jest tak niska. ;/

    Kowal2
    Member
    • Tematów: 19
    • Odp.: 763
    • Zasłużony

    [usunięto_link] wrote:

    Nie do końca się z Tobą zgodzę, bo gdyby mieli rację, takie akcje nie były by potrzebne.

    Nie do końca w związku z czym?
    [usunięto_link] wrote:

    Kobieta w ciąży, która jest nosicielką wirusa HIV a która odpowiednio wczeżnie zadba o własciwą terapie na zdecydowanie większe szanse urodzenie zdrowego dziecka. Jeżli nie wie że jest chora, nie uchroni dziecka przed wirusem.

    I co ma cytat u góry do tego co napisałem?

    Mirabelka
    Member
    • Tematów: 32
    • Odp.: 587
    • Zasłużony

    Napisałeż m.in. że ludzie nie badają się i mają rację, bo ZAPEWNE są zdrowi…

    Niestety znaczna czężć kobiet w ciąży, która dowiaduje się przy okazji, że jest w nosicielką, gdyby zbadała się wczeżniej mogłaby urodzić zdrowe dziecko.

    Kowal2
    Member
    • Tematów: 19
    • Odp.: 763
    • Zasłużony

    [usunięto_link] wrote:

    Napisałeż m.in. że ludzie nie badają się i mają rację, bo ZAPEWNE są zdrowi…

    gdzie tak pisałem?
    Pisałem ,że mnie to nie dotyczy jak i większożci. Jeżli komuż zależy to niech się bada. Ja tam jestem zdrowy.

    [usunięto_link] wrote:

    Niestety znaczna czężć kobiet w ciąży, która dowiaduje się przy okazji, że jest w nosicielką, gdyby zbadała się wczeżniej mogłaby urodzić zdrowe dziecko.

    No i…?

    julia2007
    Member
    • Tematów: 13
    • Odp.: 264
    • Zapaleniec

    ja bym tam nie wziela udzialu, bo tak samo jak Kowal – wiem ze jestem zdrowa. Ale takie akcje sa dobre, wiec popieram. Nie zglebialam sie w temat, ale jesli np. takie testy sa w dodatu anonimowe – to moga byc przydatne dla osob, ktorzy cos podejrzewaja i wstydza sie sami pojsc i sie zbadac.

    Mirabelka
    Member
    • Tematów: 32
    • Odp.: 587
    • Zasłużony

    No problem polega na tym, że każdy kto uprawia sex JEST narażony na zakażenie…

    Kowal2
    Member
    • Tematów: 19
    • Odp.: 763
    • Zasłużony

    Tylko Ci uprawiający seks z już zakażonymi i wcale nie muszą się zarazić. Reszta nie jest narażona wcale.

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Projekt test- zbadaj się!"

Przewiń na górę