Przepisy na drinki

  • Autor
    Odp.
  • Mi
    Member
    • Tematów: 18
    • Odp.: 424
    • Pasjonat

    Proszę o przepisy na drinki. Ulubione, sprawdzone, słodkie i proste, do zrobienia w domu. Takie na babską imprezę 😉

    Maariolkaa
    Member
    • Tematów: 34
    • Odp.: 1508
    • Maniak

    Wczoraj piłam jakiegoż Frencza 🙂 nawet dobry 🙂
    składniki:
    45 ml ginu,
    60 ml soku z cytryny,
    szampan do dopełnienia,
    2 łyżeczki cukru,
    wisienka koktajlowa,
    plasterek pomarańczy,
    lód kruszony

    sposób wykonania:
    Wszystkie składniki poza szampanem mieszamy shakerem z lodem. Przelewamy do szklanki typu collins ,wczeżniej w połowie uzupełnionej kruszonym lodem, i dopełniamy szampanem. Dekorujemy wisienką koktajlową i plasterkiem pomarańczy.

    przepis jest żciągnięty, ale drink zawalisty 🙂

    VanillaSky
    Member
    • Tematów: 12
    • Odp.: 331
    • Pasjonat

    oj tam będziesz sobie zawracała głowę drinkami 🙂
    ja z sentymentem wspominam czasy, gdy na „babskim spotkaniu” z przyjaciółką sączyłyżmy Wędrującego Johna z lodem…
    a jeżeli koniecznie drinki to mój kolega na wieczorkach filmowych” robił mix soku ananasowego, bananowego, limonki i wódki. proste, ale znożne w smaku (nie lubię kolorowych drinków 😕 )

    Nadi
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 24
    • Bywalec

    jest to drink najprostszy i najsmaczniejszy,nie tylko pijamy go na babskim wieczorku ale rowniez z ukochanymi lub po prostu w gronie przyjaciol i wchodzi jak soczek i co najwazniejsze nawet w bardzo duzych ilosciach nie ma po nim kaca:)poniewaz zawiera duza ilosc witaminu C:):)sprobujcie kochane a nie pozalujecie:)

    To jest drink Cuba libre(przepis wziety z etykiety na rumie:):))
    wiec tak na 4 osoby proponuje dwie 0,7l buteleczki bialego rumu,tani jest i pyszny nazywa sie liberte i mozna go kupic za 22,99 w lidlu:)ma 40 %alko,tyle co normalna wodeczka,wiec jest dobrze:):)
    do tego sok wycisniety z cytryn(ok 4,5 sztuk wystarczy),
    1-2 limonki ale to pokroic na plasterki
    i ok 4 litrow coca coli (musi byc firmowa nie zadna podrobka typu HOOP,bo wtedy zmienia to troche smak)
    kostki lodu

    i teraz tak mamy ladne szklaneczki do drinkow,wlewamy ok 1/4 rumu,tak wiecie zeby nie bylo az pol szklanki ale zeby tez nie bylo tylko na dnie bo bedzie za slaby,ja wlewam na oko:)dolewamy troche cytrynki(takie lekkie przechylenie szklanki z cytryna,zeby tylko troche miąższu plywalo po powierzchni,dolewamy do konca coli dajemy kostki lodu i na jedna szklanke plasterek limonki…
    naprawde niebo w buuzi:):) zarazilam moje mordki tymi drinkami i teraz nie ma bez nich imprezy zwlaszcza ze tego pierunskiego kaca nie ma,nawet jak sie przesadzi:):):)A to dzieki zawartosci cytrynki i limonki

    smacznego:)

    Mi
    Member
    • Tematów: 18
    • Odp.: 424
    • Pasjonat

    Wow! 0,7 rumu na 2 osoby? Mi wystarczyłyby 2 drinki :). Muszę spróbować z tym rumem, chociaż ja osobiżcie nie przepadam za jego wonią.
    Drink z ginem wydaje się być smaczny. Jednak nie mam shakera. Czy po prostu nie mogę wrzucić kostek lodu do gotowego drinka yhyh?

    Nadi
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 24
    • Bywalec

    Wlasnie rum nie kopie jak wodka pomimo ze ma tyle samo % co wodeczka ja bym lezala niemprzytomna jakbym wypila 0,7 wódki na 2 osoby,by mnie żyledka zdrapywali:)a jak z ukochanym usiadziemy do jednej buteleczki 0,7 rumu to jest bardzo sympatycznie,wesolo i akurat nie za mocno nie za slabo:):)NAPRAWDE POLECAM

    Nadi
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 24
    • Bywalec

    w piatek pilam Wodeczke waniliowa ( np sobieskiego) plus nektar ananasowy,sluchajcie niebo w buzi:):PYCHA!!!!do tego 3 kostki lodu i MIODZIO,prosty latwy tani drink a naprawde ma pyszny smak POLECAM!!:):)

    monika22
    Member
    • Tematów: 15
    • Odp.: 326
    • Pasjonat

    Ja jestem barmanką,wiec moge podac ci pare łatwych przepisów na typowe babskie drinki.
    Np.mohito,kobiecy drink,bardzo orzezwiający i bardzo dobry.A to jeden ze sposobów podania:[usunięto_link],
    potrzebne bedzie ci:
    – łyżeczka cukru brązowego
    – mniej niz cwiartka limonki
    – 40 ml bacardi superior
    – 3/4 kostki lodu
    – woda gazowana
    – mieta
    sposób przyżądzania:
    do wysokiej szklanki wsypujemy brązowy cukier 2 listki miety i limonke,ugniatamy aby wydusic sok z limonki.wrzucamy 3/4 kostki lodu,wlewamy 40 ml bacardi superior,ponownie wrzucamy 2 listki mięty i wlewamy wode gazowaną.na konciec przyozdabiamy mięta.

    kolejny drink to cuba libre:[usunięto_link]
    Potrzebne ci bedzie:
    – cukier brazowy
    – 3/4 kostki lodu
    – mniej niz cwiartka limonki
    – 40 ml rumu
    – coca cola
    – mieta
    sposób pzyrzadzania:
    do wysokiej szklanki wsypójemy cukier,limonke i mięte ugniatamy aby wycisnąć sok,nastepnie dodajemy lód,wlewamy rum i coca-cole,przyozdabiamy mięta lub limonką.

    Życze smacznego:)

    jezeli chcecie jeszcze jakies przepisy na dobre i szybkie drinki to piszcie a napewno podam wam przepisy i sposoby przyrzadzania.

    monika22
    Member
    • Tematów: 15
    • Odp.: 326
    • Pasjonat

    Najszybszym drinkiem jest biały rosjanin:[usunięto_link]
    potrzebne wam bedzie:
    – szklanka typu short czyli mala szklanka jak do whisky
    – 40 ml kahula ( likier kawowy )
    – 2/3 kostki lodu
    – 40 ml wódki czystej
    – mleko
    sposób pżyrządzania:
    – do malej szklanki wrzucamy 2/3 kostki lodu
    – wlewamy 40 ml likieru kawowego ( kahula )
    – wlewamy wódke
    – lejąc powolutku mleko po lodzie! ( tak aby wytworzyły nam sie warstwy ) uzupełniamy szklanke.

    życze udanej imprezy:)

    asiulka1985
    Member
    • Tematów: 33
    • Odp.: 204
    • Zapaleniec

    Ja lubię standardowy drink czyli żubrówka sok jabłkowy plaster cytryny i duużo lodu. Może mało efektowne ale smaczne:)

    monika22
    Member
    • Tematów: 15
    • Odp.: 326
    • Pasjonat

    czyli szarlotka:)barrrrrdzo dobre:):)

    poduszyciel
    Member
    • Tematów: 27
    • Odp.: 427
    • Pasjonat

    10 ml syropu gruszkowego (np Elite albo Victoria’s)
    10 ml syropu Grenadina
    10 ml syropu Cytrynowego
    50 ml wódki
    lód
    sprite

    Syropy i wódkę wymieszać. Dorzucić lód. Dopełnić szklankę spritem 🙂

    tucci
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 303
    • Pasjonat

    Chyba trzeba być barmanem, albo mieć bar w domu i być barmanem amatorem, żeby posiadać taki zestaw syropów do drinków 😉

    monika22
    Member
    • Tematów: 15
    • Odp.: 326
    • Pasjonat

    tucci nie trzeba być barmanem,bo takie soki sa dostepne w dobrych sklepach z alkoholami,a jezeli ktos woli samemu robic drinki w domowym zaciszu to powinien miec pare podstawowych rzeczy z tym zwiazanych:),a to jest duzo lepsze jak pójżcie do baru i siedzenie i nic nie robienie,bo jak sie samemu zrobi drinki i potem wypije to jest przynajmniej jakas satysfakcja.

    psinka
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 16
    • Bywalec

    [usunięto_link] wrote:

    Ja jestem barmanką,wiec mogę podać ci parę łatwych przepisów na typowe babskie drinki.
    Np.mohito,kobiecy drink,bardzo orzeźwiający i bardzo dobry.
    potrzebne będzie ci:
    – łyżeczka cukru brązowego
    – mniej niż ćwiartka limonki
    – 40 ml bacardi superior
    – 3/4 kostki lodu
    – woda gazowana
    – mięta
    sposób przyrządzania:
    do wysokiej szklanki wsypujemy brązowy cukier 2 listki mięty i limonkę,ugniatamy aby wydusić sok z limonki.wrzucamy 3/4 kostki lodu,wlewamy 40 ml bacardi superior,ponownie wrzucamy 2 listki mięty i wlewamy wodę gazowaną. Na koniec przyozdabiamy mięta.

    mniam mniam..akurat mojito uwielbiam najbardziej…no ale ja lubię wszystko co jest z miętą… 😉
    Akurat znalazłam stronkę z przepisami na drinki. [usunięto_link] oczywiżcie z Bacardi, bo mojito jest łagodniejsze niż z wódką. 😛

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Przepisy na drinki"

Przewiń na górę