Przewlekle zmeczenie a zelazo

  • Autor
    Odp.
  • Zaneta26
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 1
    • Początkujący

    Ostatnio fatalnie sie czuję…non stop jestem zmeczona, nic mi sie nie chce, juz nawet podejrzewalam depresję, ale lekarka polecila mi zażywac Floradix- preparat witaminowy z zelazem i in. witaminami. prawde mowiac myslalam, ze przepisze mi cos na depresję… ale ona zapewniala, ze ten floradix mi pomoze. Myslicie, ze brak zelaza moze powodowac obnizenie nastroju? Dodam, ze jest to preparat dla ciężarnych, odchudzajacych się, karmiących, z wahanimi hormonow i seniorow. Do zadnej z tyc grup sie nie zaliczam, a mimo to lekarka podkreslala, ze widocznie nie wchlaniam zelaza, albo, ze spozywam posilki , ktore wyplukuja zelazo z organizmu. Co miala na mysli, przeciez raczej zdrowo sie odzywiam?. no coz napisze o efektach. co wyplukuje zelazo z organizmu?

    Yuna
    Member
    • Tematów: 13
    • Odp.: 69
    • Stały bywalec

    Też miałam problem z ospałożcią. W moim przypadku bardzo pomaga sport. Gdy się zmęczę ćwiczeniami, później mam znacznie więcej sił. Tylko gorzej się do nich wziążć :)) Bierzesz tabletki antykoncepcyjne ? One również powodują ospałożć. Żelazo nie wpływa aż tak na sen, ale niedobór każdej witaminy zmienia działanie organizmu wiec wszystko możliwe.

    tucci
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 303
    • Pasjonat

    Moim zdanie, to bardziej magnez powinnaż zażywać. A żelazo jest fajne musujące, chyba z plussza 🙂

    Dorota123
    Participant
    • Tematów: 28
    • Odp.: 1610
    • Maniak

    bardziej bym stawiała na magnez niż żelazo, no chyba, że miałaż badania krwi i wyszła anemia, ona tez może się objawiać zmęczeniem…

    Mniszka
    Member
    • Tematów: 7
    • Odp.: 69
    • Stały bywalec

    Ja miałam za mało żelaza i lekka anemię- całymi dniami chodziłam jak zombie. Mysle,ze lekarka wie co robi:)

    Dorota123
    Participant
    • Tematów: 28
    • Odp.: 1610
    • Maniak

    wyjażniło się coż? bardzo jestem ciekawa…
    jeżli to nie anemia to nie warto brać żelaza z powodu skutków ubocznych…
    ja mogę szczerze przyznać, ze odkąd uzupełniam magnez jednym plusssz up’em magnezowym dziennie to czuję sie lepiej, więc u mnie to na sto procent to były braki Mg

    sultanka
    Member
    • Tematów: 11
    • Odp.: 283
    • Zapaleniec

    Co do żelaza, wiecie że jego żwietnym naturalny źródłem są suszone morele?

    pastelova
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 45
    • Bywalec

    jeżeli lekarz ci tak powiedział, to zastosuj się 🙂 szukaj też magnezu/żelaza w produktach naturalnych

    pastelova
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 45
    • Bywalec

    Ja sięgam po migdały, pestki dyni, czekoladę gorzką pow. 60% lub kakao, płatki owsiane, kaszę, orzechy, banany. Korzystaj z tych produktów w codziennej diecie, a na pewno zauważysz różnicę:)

    redmode88
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 3
    • Początkujący

    Dziewczyny, też się męczę z częstym zmęczniem, ale znalazłam na to żwietne rozwiązanie. Tak jak mówią przedmówcy – orzechy, migdały, czekolada 70% i więcej, wszystko to ma cudotwórczy wpływ na oznaki zmęczenia. Ja sobie codziennie rano robię mus z owoców, tzn. blenduję różne owoce, a do tego dodaję wszelkie orzechy jakie mam, migdały, pestki dyni, orzechy laskowe, włoskie i posypuję czekoladą naturalną. Zmęczenie znika 🙂 przy dłuższym stosowaniu oczywiżcie. a i mózg lepiej pracuje w ciągu dnia. Polecam 🙂

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Przewlekle zmeczenie a zelazo"

Przewiń na górę