"Przycinanie" drzew..

  • Autor
    Odp.
  • Myszka19
    Member
    • Tematów: 33
    • Odp.: 2200
    • Ekspert

    Nie wiedziałam gdzie wkleić ten temat dlatego robię to tutaj.. chciałam pokazać jak u mnie na osiedlu wygląda „przycinanie” drzew… oto kilka zdjęć:
    [usunięto_link]

    [usunięto_link]

    [usunięto_link]

    [usunięto_link]

    dla mnie to jest chore co oni robią z tymi drzewami 😕

    parvati
    Member
    • Tematów: 47
    • Odp.: 4641
    • Guru

    nie tylko u ciebie na osiedlu to tak wyglada. sama wkurzam sie za kazdym razem, jak widze skutki takiego procederu…

    Assha
    Member
    • Tematów: 37
    • Odp.: 1730
    • Maniak

    dokladnie.
    idiotyczne zachowywanie pozorow..

    isztar
    Member
    • Tematów: 27
    • Odp.: 524
    • Zasłużony

    Wycinanie i przycinanie drzew prowadzone jest na m.in. na wniosek mieszkańców osiedla. Najbardziej nie lubiane są topole, które w okresie maja i czerwca zrzucają biały puch wciskający się wszędzie i podejrzewany o to, że stanowi czynnik alergizujący. Nie ma on jednak włażciwożci uczulających, a jedynie, gdy pojawia się masowo może działać drażniąco na błonę żluzową nosa i spojówki (inf. Z serwisu alergologicznego apsik.pl).
    Topole były sadzone masowo w miastach, bo są to drzewa, które bardzo szybko rosną i pozwalało to na szybkie zazielenienie miejskich obszarów. Dziż są masowo wycinane, jako drzewa stanowiące zagrożenie dla osób uczulonych. Kolejny argument zwolenników wycinki topól to nawiedzające nas ostatnio silne wiatry, wyrywające i łamiące różne drzewa. Wiadomo, że silnym wichurom nic się nie może oprzeć i tu równie łatwo padają drzewa i to niekoniecznie stare, jak słupy energetyczne, dachy domów i inne elementy krajobrazu. Oczywistym jest, że chore, stare drzewa, uschnięte gałęzie łatwiej ulegają porywom wiatru i tu nawet nie potrzeba siły tornada. O wypadek jest łatwo i należy dbać o to, by drzewostan był zdrowy. Należy przycinać gałęzie i usuwać chore drzewa.

    tygrysek
    Member
    • Tematów: 10
    • Odp.: 1250
    • Maniak

    ale siara… u mnie tego nie robią… przed blokiem mam żliczne, wieloletnie/wielodekadowe brzozy i kasztany… cudne są, zwłaszcza teraz-wiosna… zadbane i w ogóle.

    pamiętam jak parę lat temu dziwiłam się jak pod moim „rodzinnym blokiem” dozorca opitolił drzewka. tak na „krótko”-tylko że kształtnie. ale je tak opitalał co roku coraz mniej. i obecnie (teraz drzewka mają po 15-20 lat) wyglądają żlicznie. facet się zna na robocie.

    ale te zdjęcia… myszko… nie mogę patrzeć… współczuję…

    Myszka19
    Member
    • Tematów: 33
    • Odp.: 2200
    • Ekspert

    isztar ok.. topole.. ale oni wszystkie tak „przycinają” nawet wierzby.. co jest widoczne na 3cin zdjęciu..

    tygrysek
    Member
    • Tematów: 10
    • Odp.: 1250
    • Maniak

    jeszcze odnożnie topoli… fakt, to wnerwiające momentami że wszędzie gdzie topole, w promieniu kilku km jest biały puch. to niech ktoż te topole pousuwa i posadzi (koniecznie!) coż innego, co już nie będzie motłochowi przeszkadzać. tylko niech ten ktoż dba o to tak, jak należy.

    tygrysek
    Member
    • Tematów: 10
    • Odp.: 1250
    • Maniak

    głupek z piłą? zgadzam się… dwóch takich co wieczór chleje u mnie na osiedlu pod monopolowym. pracują dla jakiejż firmy zajmującej się wycinką i przycinaniem drzew. oczywiżcie się na tym nie do końca znają (tylko tyle wiedzą co im „majster” powiedział). to jak niby mieliby to zrobić tak jak trzeba???

    Alexandraa
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 356
    • Pasjonat

    😯 😯

    Jak to „pięknie” wygląda…

    Ja rozumumiem, że muszą przyciąc te drzewa ale nie ma na to innego sposobu, żeby to jakoż wyglądało?

    Alexandraa
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 356
    • Pasjonat

    No tak ale z tego co wiem to czasami przyciannie drzew jest dobre. Jak na wiosnę je przcieli to powinny wypużcić nowe pędy. Chyba, że ktoż nieumiejętnie to zrobił.

    Myszka19
    Member
    • Tematów: 33
    • Odp.: 2200
    • Ekspert

    😕 😕

    ehh…

    Topaz
    Member
    • Tematów: 9
    • Odp.: 101
    • Zapaleniec

    Ja też o drzewach, ale tych w necie. Macie już własne drzewka? Mnie się ta akcja bardzo podoba. [usunięto_link]

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " "Przycinanie" drzew.."

Przewiń na górę