• Autor
    Odp.
  • oleczka
    Member
    • Tematów: 12
    • Odp.: 114
    • Zapaleniec

    mam pytanko , czy przy odchudzaniu moge pic kefir na kolacje ? czy lepiej jogurt pitny ? i co jest lepiej jesc jedna bulke ziarnista czy 2 kromki chleba ? prosze o odp na te 2 pytanka 🙂 pozdrawiam ;*

    Feministka000
    Member
    • Tematów: 4
    • Odp.: 9
    • Bywalec

    Witaj Piękna:) Kefir Jak-najbardziej…Jogurt zresztą tez…ja na Twoim meijscu bym raz piła to,a raz to tak szybo ci sie nie zbrzydnie:)) No I wydaje mi sie ze lepiej jesc bulke z ziarnami poniewaz ma tyle samo kalorii co te 2 kromki ale ma wiecej błonnika…czyli czybsza przemiana materii:) Pozdrawiam:)) 😀

    oleczka
    Member
    • Tematów: 12
    • Odp.: 114
    • Zapaleniec

    dziękuję za odpowiedz ;*****

    Feministka000
    Member
    • Tematów: 4
    • Odp.: 9
    • Bywalec

    alez nie ma za co:)) 😮

    Marta7
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 41
    • Bywalec

    [usunięto_link] wrote:

    ) No I wydaje mi sie ze lepiej jesc bulke z ziarnami poniewaz ma tyle samo kalorii co te 2 kromki ale ma wiecej błonnika…czyli czybsza przemiana materii:) Pozdrawiam:)) 😀

    błonnik nie przyspiesza przemiany materii tylko bierze czynny udział w oczyszczaniu jelit ze złogów.

    z pieczywa zrezygnuj, to czyste węglowodany, lepiej puszka kukurydzy albo sama wędlina i ser żółty

    Feministka000
    Member
    • Tematów: 4
    • Odp.: 9
    • Bywalec

    taaaa puszka kukurydzy…. konserwanty…tez tucza moja droga:)

    rusalka
    Member
    • Tematów: 20
    • Odp.: 372
    • Pasjonat

    ja slyszalam ze nie powinno sie jesc macznych wiec kukurydza odpada
    a ostatnio tez slyszalam ze ser zolty ma w sobie duzo tluszczu…

    Marta7
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 41
    • Bywalec

    [usunięto_link] wrote:

    taaaa puszka kukurydzy…. konserwanty…tez tucza moja droga:)

    nie więcej niż chleb, a przynajmniej ma proteiny

    Marta7
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 41
    • Bywalec

    [usunięto_link] wrote:

    ja slyszalam ze nie powinno sie jesc macznych wiec kukurydza odpada
    a ostatnio tez slyszalam ze ser zolty ma w sobie duzo tluszczu…

    błagam… jestem żywieniowcem…

    to zależy jeszcze jaki ser, poza tym wszystko ma teraz tłuszcz, bo to jeden z podstawowych nożników smaku..

    a na jakiej to diecie nie powinno się jeżć mącznych? kolejnej gazetowej?
    wiesz, wiele osób jest typami węglowodanowymi i akurat składowa kukurydzy jest dla takich osób jak najbardziej odpowiednia… zawiera przynajmniej witaminy i białko, a chleb prócz kreatyny z włosów niewiele NIC

    macek10
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 244
    • Zapaleniec

    błagam… jestem żywieniowcem…

    😆
    jak widac kiepskim zywieniowcem:

    to zależy jeszcze jaki ser, poza tym wszystko ma teraz tłuszcz, bo to jeden z podstawowych nożników smaku..

    nie wszysko ma tłuszcz, nie wszystko co ma malo tluszczu jest bez smaku , nie wszystko co jest tłuste ma smak, wiec z takimi radami lepiej sie schowac.

    wiele osób jest typami węglowodanowymi i akurat składowa kukurydzy jest dla takich osób jak najbardziej odpowiednia… zawiera przynajmniej witaminy i białko, a chleb prócz kreatyny z włosów niewiele NIC

    typami tzn? czyzby niektorzy pochodzili z innej gałezi ewolucyjnej?Po drugie skad fakt ze kukurydza jest najlepszym weglowodanem? po trzecie aby sprawdzic co zawiera kukurydza a co chleb zalecam zajrzec do tablic wartosci odzywczych a nie jakies herezje tu szerzyc.

    z pieczywa zrezygnuj, to czyste węglowodany,

    odsylam to tablic wartosci odzywczych zapłace milion za kazdy chleb w ktorym masz same weglowodany.

    taaaa puszka kukurydzy…. konserwanty…tez tucza moja droga:)

    nie więcej niż chleb, a przynajmniej ma proteiny

    odsylam do tabel wartosci odzywczych chleb ma ponad 2 razy wiecej tych protein.

    Marta7
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 41
    • Bywalec

    [usunięto_link] wrote:

    błagam… jestem żywieniowcem…

    😆
    jak widac kiepskim zywieniowcem:

    to zależy jeszcze jaki ser, poza tym wszystko ma teraz tłuszcz, bo to jeden z podstawowych nożników smaku..

    nie wszysko ma tłuszcz, nie wszystko co ma malo tluszczu jest bez smaku , nie wszystko co jest tłuste ma smak, wiec z takimi radami lepiej sie schowac.

    wiele osób jest typami węglowodanowymi i akurat składowa kukurydzy jest dla takich osób jak najbardziej odpowiednia… zawiera przynajmniej witaminy i białko, a chleb prócz kreatyny z włosów niewiele NIC

    typami tzn? czyzby niektorzy pochodzili z innej gałezi ewolucyjnej?Po drugie skad fakt ze kukurydza jest najlepszym weglowodanem? po trzecie aby sprawdzic co zawiera kukurydza a co chleb zalecam zajrzec do tablic wartosci odzywczych a nie jakies herezje tu szerzyc.

    z pieczywa zrezygnuj, to czyste węglowodany,

    odsylam to tablic wartosci odzywczych zapłace milion za kazdy chleb w ktorym masz same weglowodany.

    taaaa puszka kukurydzy…. konserwanty…tez tucza moja droga:)

    nie więcej niż chleb, a przynajmniej ma proteiny

    odsylam do tabel wartosci odzywczych chleb ma ponad 2 razy wiecej tych protein.

    Macek, a już sądziłam, że zrezygnowałeż ze swoich mądrożci… kiepskich jak widać..

    przestań odsyłać do tabel, bo to pic na wodę w obecnych czasach,…

    ale spoko, polecaj… jak widać po większożci osób stosujących sie do rad takich jak Twoje, wciąż maja nadwagę..

    i na tym polega równica 🙂

    pozdrawiam i miłej niedzieli 🙂

    macek10
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 244
    • Zapaleniec

    Macek, a już sądziłam, że zrezygnowałeż ze swoich mądrożci… kiepskich jak widać..

    przestań odsyłać do tabel, bo to pic na wodę w obecnych czasach,…

    ale spoko, polecaj… jak widać po większożci osób stosujących sie do rad takich jak Twoje, wciąż maja nadwagę..

    i na tym polega równica

    pozdrawiam i miłej niedzieli

    hehe Twoja pseudourażajaca wypowiedz jest tylko dowodem na to ze mam racje , bo to zwyczajna reakcja obronna na moje fakty ktorych nie mozesz odeprzec bo mam racje.

    Co do tabel wartosci odzywczych to nie wiem o co Ci chodzi to jedyne tabele, gdyby jakakolwiek instytucja miala ochote to niech zrobi swoje a jak narazie sa to jedyne w Polsce i ciagle aktualizowane wiec jak masz cos do tablic to powiedz konkretnie co a nie umniejszasz ich wartosc bez podania przyczyny.

    Ponadto wszyscy ktorych odchudzalem o dziwo schudli i to z trwalym efektem.

    Marta7
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 41
    • Bywalec

    [usunięto_link] wrote:

    Macek, a już sądziłam, że zrezygnowałeż ze swoich mądrożci… kiepskich jak widać..

    przestań odsyłać do tabel, bo to pic na wodę w obecnych czasach,…

    ale spoko, polecaj… jak widać po większożci osób stosujących sie do rad takich jak Twoje, wciąż maja nadwagę..

    i na tym polega równica

    pozdrawiam i miłej niedzieli

    hehe Twoja pseudourażajaca wypowiedz jest tylko dowodem na to ze mam racje , bo to zwyczajna reakcja obronna na moje fakty ktorych nie mozesz odeprzec bo mam racje.

    Co do tabel wartosci odzywczych to nie wiem o co Ci chodzi to jedyne tabele, gdyby jakakolwiek instytucja miala ochote to niech zrobi swoje a jak narazie sa to jedyne w Polsce i ciagle aktualizowane wiec jak masz cos do tablic to powiedz konkretnie co a nie umniejszasz ich wartosc bez podania przyczyny.

    Ponadto wszyscy ktorych odchudzalem o dziwo schudli i to z trwalym efektem.

    a w którym miejscu moja wypowiedź jest pseudourażająca?

    chłopcze, wyluzuj 😀

    ciągnąć tego tematu nie będę, bo jak widać sensu nie ma

    masz swoje zdanie i chwała Ci za to, ja mam swoje…

    i tyle…

    powodzenia w odchudzaniu talerzowym, za zostane przy swoim sprawdzonym, które katorgą i zjadaczem czasu nie jest 🙂

    Anonymous
    Member
    • Tematów: 110
    • Odp.: 3798
    • Guru

    Katorgą jest już sam fakt, że miałabym zamiast chleba jeżć kukurydzę z puszki. Co za absurd. Takiej dietetyczki nigdy bym nie wybrała. Lubię pieczywo i nikt mi nie będzie wmawiał takich absurdów i zabraniał „dla mojego dobra” jeżć bułeczki z ziarnami. Fakt zdrowego żywienia nie ma mi się odbić na psychice negatywnie a z takim podejżciem, że rano na żniadanie jadłabym plasterek żółtego sera lub wędliny, na którym bym położyła kukurydzę… Zapomnij 🙂

    Bardzo to romantyczne by było 😀

    No cóż…

    Ja radzę też bułeczkę z ziarnami i popicie kefirkiem a na drugie żniadanko jakiż jogurcik. I jaki człowiek zadowolony 🙂

    Marta7
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 41
    • Bywalec

    [usunięto_link] wrote:

    Katorgą jest już sam fakt, że miałabym zamiast chleba jeżć kukurydzę z puszki. Co za absurd. Takiej dietetyczki nigdy bym nie wybrała. Lubię pieczywo i nikt mi nie będzie wmawiał takich absurdów i zabraniał „dla mojego dobra” jeżć bułeczki z ziarnami. Fakt zdrowego żywienia nie ma mi się odbić na psychice negatywnie a z takim podejżciem, że rano na żniadanie jadłabym plasterek żółtego sera lub wędliny, na którym bym położyła kukurydzę… Zapomnij 🙂

    Bardzo to romantyczne by było 😀

    No cóż…

    Ja radzę też bułeczkę z ziarnami i popicie kefirkiem a na drugie żniadanko jakiż jogurcik. I jaki człowiek zadowolony 🙂

    wiesz.. ja żyję wedle zasady „jem dla przyjemnożci, suplementuje sie dla zdrowia” I ty jako osoba suplementująca się możesz sobie spokojnie pozwolić na jedzenie dla przyjemnożci, inni próbujący zdziałać cuda na samym żywieniu talerzowym raczej nie bardzo.

    i tyle

    PS. odnożnie Twojego posta w innym wątku

    ja się reklamować nie muszę, mam Studio w samym centrum miasta i masę klientów rekomendowanych.

    może zbyt wiele we mnie osoby która chciałaby pomóc każdemu, jak się coraz czężciej okazuje niepotrzebnie, bo potrzebujący pomocy sami pukają do odpowiednich drzwi, inni wciąż szukają i szukają.

    ja ze swej strony temat kończę bo sensu dalszego nie ma, kto miał sie zgłosić to się zgłosił.

    pozdrawiam i miłego wieczoru

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " pytanie"

Przewiń na górę