pytanie o prędkożć internetu

  • Autor
    Odp.
  • Anonymous
    Member
    • Tematów: 110
    • Odp.: 3798
    • Guru

    Witajcie. Myżlę że dział wybrałam dobry.
    Posiadam internet w Netii, umowa podpisana na 2 megabity na sekundę. Netia rozgłasza się, że to nie wiadomo jak szybki internet ale mnie coż ostatnio przestaje on odpowiadać.
    Chciałabym się dowiedzieć, w jaki sposób sprawdzić czy autentycznie mam tyle za ile płacę. Wiem, że są różne stronki do sprawdzania szybkożci łącza i weszłam na takową tyle że tam mi sprawdza prędkożć upload, download i nie wiem czy potem te wartożci się sumuje, czy jak? Zna się ktoż na tym? Prosze o pomoc…

    OpenDoc
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 255
    • Zapaleniec

    Jeżeli chcesz sprawdzić prędkożć internetu – skorzystaj ze stronki [usunięto_link]. Tam masz od razu wartożci podane w Megabitach.

    Dodatkowo, inne strony mogą pokazywać uzyskiwany transfer w jednostkach KiloBajtów [KB] na sekundę w takiej sytuacji należy dokonać zamiany jednostki.

    2 Mbps = 256 KB

    Należy pamiętać, że umowa nie była podpisana na gwarantowany transfer, lecz na maksymalny jaki klient może osiągnąć – w takiej sytuacji pomimo rażącej różnicy – wszystko jest zgodnie z umową.

    W takiej sytuacji pozostaje jedynie składać reklamacje na działanie usługi bo być może problem leży po stronie operatora 😉

    Anonymous
    Member
    • Tematów: 110
    • Odp.: 3798
    • Guru

    Ok, sprawdziłam transfer. Różnica była rażąca gdyż wyżwietliło mi 0.57 megabita. Zadzwoniłam do netii z „zażaleniem” transfer zmieniono i wszystko działa jak należy 🙂
    Dziękuję za odpowiedź w temacie:)

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " pytanie o prędkożć internetu"

Przewiń na górę